Přeskočit na obsah

Epidemie eboly v západní Africe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(rozdíl) ← Starší revize | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější revize → (rozdíl)

Epidémie eboly v západní Africe 2014 je prvním propuknutím eboly v oblasti západní Afriky za poslední dvě desetiletí. Bylo hlášeno nejméně 136 infekcí a 89 úmrtí. Různé organizace, včetně Evropské komise a Hospodářského společenství západoafrických států darovali finanční prostředky na pomoc v boji proti epidemii.

První případy eboly zachytili guinejské úřady na jihu země, podezření na smrtelné onemocnění se potvrdilo i v hlavním městě Conakry.

Zahraniční těžařské společnosti pozastavily své aktivity v zemi a evakuovali z Guineji část svých zaměstnanců.

V sousední Libérii zaznamenali úmrtí dvou lidí na následky onemocnění a hlásí další téměř tucet podezřelých případů. Sierra Leone identifikovala dva podezřelé případy, z nichž oba zemřeli.

Senegal uzavřel pozemní hranice s Guineou, aby se tak zabránilo dalšímu šíření eboly.

Evropská komise přispěla částkou 500 000 € aby přispěla k omezení šíření viru v Guineji a sousedních zemích. Evropská komise stejně do země vyslala zdravotnických expertů aby pomohli zhodnotit situaci a spolupracovaly s místními úřady. Komisařka EU pro mezinárodní spolupráci, humanitární pomoc a řešení krizí Kristalina Georgieva řekla: "Jsme hluboce znepokojeni šířením této nakažlivé nemoci a naše podpora pomůže zajistit okamžitou zdravotní pomoc postiženým lidem. Je důležité, že budeme jednat rychle, aby se zabránilo v šíření eboly zejména do sousedních zemí. "

Zdroj

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Vypuknutie eboly v Guinei 2014 na slovenské Wikipedii.