Vierde klasse 1986-87 (voetbal België)
Uiterlijk
Het seizoen 1986/87 van de Belgische Vierde Klasse ging van start op 30 augustus 1986 en eindigde op 17 mei 1987.
KFC Roeselare won in Vierde Klasse A, FC Heist Sportief won in Vierde Klasse B, KFC Zwarte Leeuw won in Vierde Klasse C en Aubel FC won in Vierde Klasse D.
Naamswijzigingen
[bewerken | brontekst bewerken]- Léopold Club Bastogne kreeg de koninklijke titel en werd R. Léopold Club Bastogne
Gedegradeerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams waren gedegradeerd uit de Derde Klasse voor de start van het seizoen:
- RRC Tournai (rechtstreeks uit 3A)
- KSC Menen (rechtstreeks uit 3B)
- K. Bilzerse VV (rechtstreeks uit 3B)
- KFC Herentals (rechtstreeks uit 3B)
Gepromoveerde teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams waren gepromoveerd uit de Eerste Provinciale voor de start van het seizoen:
Antwerpen
[bewerken | brontekst bewerken]Brabant
[bewerken | brontekst bewerken]Limburg
[bewerken | brontekst bewerken]Oost-Vlaanderen
[bewerken | brontekst bewerken]West-Vlaanderen
[bewerken | brontekst bewerken]Henegouwen
[bewerken | brontekst bewerken]Luik
[bewerken | brontekst bewerken]Luxemburg
[bewerken | brontekst bewerken]Namen
[bewerken | brontekst bewerken]Promoverende teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams promoveerden naar Derde Klasse op het eind van het seizoen:
- KFC Roeselare (kampioen 4A)
- FC Heist Sportief (kampioen 4B)
- KFC Zwarte Leeuw (kampioen 4C)
- Aubel FC (kampioen 4D)
Degraderende teams
[bewerken | brontekst bewerken]Deze teams degradeerden naar Eerste Provinciale op het eind van het seizoen:
- VC Sint-Lievens-Houtem (rechtstreeks uit 4A)
- RRC Gent (rechtstreeks uit 4A)
- FC Lignette (rechtstreeks uit 4A)
- KFC Strombeek (rechtstreeks uit 4B)
- Wolvertem SC (rechtstreeks uit 4B)
- SC Lombeek (rechtstreeks uit 4B)
- White Star Beverst (rechtstreeks uit 4C)
- Eendracht Club Rotem (rechtstreeks uit 4C)
- FC Verbroedering Meerhout (rechtstreeks uit 4C)
- SRU Verviers (rechtstreeks uit 4D)
- RUW Ciney (rechtstreeks uit 4D)
- RAFC Oppagne-Wéris (rechtstreeks uit 4D)
Eindstand
[bewerken | brontekst bewerken]Legende |
---|
Kampioen + promotie naar Derde Klasse |
Degradatie naar Eerste Provinciale |
Vierde Klasse A
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | KFC Roeselare | 30 | 18 | 7 | 5 | 70 | 37 | 33 | 43 |
2 | R. Excelsior Mouscron | 30 | 16 | 11 | 3 | 62 | 20 | 42 | 43 | |
3 | Eendracht Wervik | 30 | 16 | 8 | 6 | 62 | 35 | 27 | 40 | |
4 | K. White Star Lauwe | 30 | 14 | 11 | 5 | 59 | 28 | 31 | 39 | |
5 | KSC Menen | 30 | 11 | 15 | 4 | 46 | 27 | 19 | 37 | |
6 | KMSK Deinze | 30 | 12 | 9 | 9 | 55 | 42 | 13 | 33 | |
7 | SC Wielsbeke | 30 | 13 | 5 | 12 | 41 | 54 | -13 | 31 | |
8 | URS du Centre | 30 | 11 | 9 | 10 | 42 | 41 | 1 | 31 | |
9 | KSV Sottegem | 30 | 6 | 17 | 7 | 38 | 43 | -5 | 29 | |
10 | R. Stade Brainois | 30 | 8 | 10 | 12 | 25 | 49 | -24 | 26 | |
11 | RRC Tournai | 30 | 8 | 9 | 13 | 38 | 44 | -6 | 25 | |
12 | KVK Torhout | 30 | 9 | 6 | 15 | 50 | 67 | -17 | 24 | |
13 | Verbroedering Denderhoutem | 30 | 7 | 9 | 14 | 44 | 52 | -8 | 23 | |
D | 14 | VC Sint-Lievens-Houtem | 30 | 8 | 6 | 16 | 48 | 78 | -30 | 22 |
D | 15 | RRC Gent | 30 | 6 | 9 | 15 | 29 | 47 | -18 | 21 |
D | 16 | FC Lignette | 30 | 4 | 5 | 21 | 25 | 70 | -45 | 13 |
Vierde Klasse B
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | FC Heist Sportief | 30 | 22 | 5 | 3 | 67 | 29 | 38 | 49 |
2 | KFC Herentals | 30 | 18 | 8 | 4 | 53 | 22 | 31 | 44 | |
3 | KFC Vigor Wuitens Hamme | 30 | 14 | 9 | 7 | 62 | 34 | 28 | 38 | |
4 | RCS La Forestoise | 30 | 13 | 9 | 8 | 39 | 27 | 12 | 35 | |
5 | SV Asse | 30 | 11 | 10 | 9 | 35 | 34 | 1 | 32 | |
6 | KVV Ons Genoegen Vorselaar | 30 | 11 | 9 | 10 | 29 | 31 | -2 | 31 | |
7 | FC Rita Berlaar | 30 | 10 | 10 | 10 | 42 | 39 | 3 | 30 | |
8 | FC Liedekerke | 30 | 10 | 8 | 12 | 37 | 55 | -18 | 28 | |
9 | KFC Duffel | 30 | 8 | 11 | 11 | 28 | 37 | -9 | 27 | |
10 | K. Willebroekse SV | 30 | 7 | 13 | 10 | 35 | 34 | 1 | 27 | |
11 | VV Leest | 30 | 7 | 13 | 10 | 38 | 43 | -5 | 27 | |
12 | KSC Grimbergen | 30 | 7 | 12 | 11 | 32 | 41 | -9 | 26 | |
13 | KSK Hoboken | 30 | 7 | 12 | 11 | 29 | 37 | -8 | 26 | |
D | 14 | KFC Strombeek | 30 | 7 | 8 | 15 | 26 | 43 | -17 | 22 |
D | 15 | Wolvertem SC | 30 | 6 | 9 | 15 | 36 | 56 | -20 | 21 |
D | 16 | SC Lombeek | 30 | 5 | 8 | 17 | 36 | 62 | -26 | 18 |
Vierde Klasse C
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | KFC Zwarte Leeuw | 30 | 16 | 9 | 5 | 64 | 28 | 36 | 41 |
2 | K. Bilzerse VV | 30 | 14 | 12 | 4 | 50 | 30 | 20 | 40 | |
3 | FC Testelt | 30 | 13 | 12 | 5 | 34 | 28 | 6 | 38 | |
4 | Rapid Spouwen | 30 | 14 | 7 | 9 | 48 | 41 | 7 | 35 | |
5 | KSV Mol | 30 | 13 | 9 | 8 | 41 | 30 | 11 | 35 | |
6 | KFC Dessel Sport | 30 | 12 | 9 | 9 | 45 | 39 | 6 | 33 | |
7 | R. Stade Waremmien FC | 30 | 10 | 8 | 12 | 45 | 27 | 18 | 32 | |
8 | Wellense SK | 30 | 11 | 8 | 11 | 40 | 41 | -1 | 30 | |
9 | R. Tilleur FC | 30 | 10 | 10 | 10 | 30 | 33 | -3 | 30 | |
10 | K. Olympia SC Wijgmaal | 30 | 10 | 10 | 10 | 43 | 47 | -4 | 30 | |
11 | Zonhoven VV | 30 | 8 | 12 | 10 | 41 | 40 | 1 | 28 | |
12 | KVV Looi Sport | 30 | 10 | 4 | 16 | 43 | 63 | -20 | 24 | |
13 | R. Union Hutoise FC | 30 | 8 | 7 | 15 | 34 | 51 | -17 | 23 | |
D | 14 | White Star Beverst | 30 | 5 | 12 | 13 | 24 | 44 | -20 | 22 |
D | 15 | Eendracht Club Rotem | 30 | 6 | 9 | 15 | 24 | 46 | -22 | 21 |
D | 16 | FC Verbroedering Meerhout | 30 | 5 | 8 | 17 | 34 | 52 | -18 | 18 |
Vierde Klasse D
[bewerken | brontekst bewerken]P | W | G | V | + | - | DS | Ptn | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
K | 1 | Aubel FC | 30 | 20 | 8 | 2 | 64 | 19 | 45 | 48 |
2 | R. Alliance Melen-Micheroux | 30 | 15 | 10 | 5 | 61 | 41 | 20 | 40 | |
3 | RCS Verviétois | 30 | 15 | 7 | 8 | 52 | 34 | 18 | 37 | |
4 | UR Namur | 30 | 12 | 13 | 5 | 62 | 37 | 25 | 37 | |
5 | Wallonia Association Namur | 30 | 12 | 12 | 6 | 54 | 39 | 15 | 36 | |
6 | RFC Malmundaria 1904 | 30 | 14 | 5 | 11 | 39 | 35 | 4 | 33 | |
7 | R. Standard FC Andrimont | 30 | 11 | 9 | 10 | 39 | 32 | 7 | 31 | |
8 | RCS Libramontois | 30 | 10 | 11 | 9 | 52 | 45 | 7 | 31 | |
9 | RCS Visétois | 30 | 11 | 8 | 11 | 45 | 33 | 12 | 30 | |
10 | RC Mormont | 30 | 12 | 5 | 13 | 37 | 50 | -13 | 29 | |
11 | FC Le Lorrain Arlon | 30 | 10 | 8 | 12 | 42 | 42 | 0 | 28 | |
12 | R. Léopold Club Bastogne | 30 | 10 | 8 | 12 | 45 | 48 | -3 | 28 | |
13 | SC Éghezée | 30 | 10 | 8 | 12 | 36 | 50 | -14 | 28 | |
D | 14 | SRU Verviers | 30 | 7 | 10 | 13 | 35 | 45 | -10 | 24 |
D | 15 | RUW Ciney | 30 | 3 | 5 | 22 | 31 | 74 | -43 | 11 |
D | 16 | RAFC Oppagne-Wéris | 30 | 1 | 7 | 22 | 25 | 95 | -70 | 9 |