Liga Młodzieżowa UEFA (2019/2020): Różnice pomiędzy wersjami
[wersja przejrzana] | [wersja przejrzana] |
Mateusz.ns (dyskusja | edycje) powrót - ujednolicenie artykułów, usunięcie wstawionego bezpośrednio modułu Znaczniki: Anulowanie edycji Wycofane |
m →Drabinka: repeat Znacznik: Ręczne wycofanie zmian |
||
Linia 721: | Linia 721: | ||
== Faza pucharowa == |
== Faza pucharowa == |
||
=== Drabinka === |
=== Drabinka === |
||
{{#invoke:Build bracket|main |
|||
{{32TeamBracket |byes=y |
|||
| boldwinner = y |
|||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
| rounds=5 |
|||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
| RD3=Ćwierćfinał |
|||
⚫ | |||
| RD4=Półfinał |
|||
| RD5=Finał |
|||
| col1-matches = 3,6,9,12,15,18,21,24 |
|||
| col2-matches = 3,6,9,12,15,18,21,24 |
|||
| col3-matches = 4.5, 10.5, 16.5, 22.5 |
|||
| col4-matches = 7.5, 19.5 |
|||
| col5-matches = 13.5 |
|||
| col2-col3-paths = (3,6)-4.5, (9,12)-10.5, (15,18)-16.5, (21,24)-22.5 |
|||
| col3-col4-paths = (4.5,10.5)-7.5, (16.5,22.5)-19.5 |
|||
| col4-col5-paths = (7.5,19.5)-13.5 |
|||
⚫ | |||
| RD1-score01 =0 (3) |
|||
⚫ | |||
| RD1-score02 =0 (4) |
|||
⚫ | |||
⚫ | |||
| RD1-team04 ={{flaga|SRB}} [[FK Crvena zvezda|Crvena zvezda]] |
|||
| RD1-score04 =0 (4) |
| RD1-score04 =0 (4) |
||
| RD1- |
| RD1-team05 ={{flaga|DNK}} [[FC Midtjylland|Midtjylland]] |
||
| RD1- |
| RD1-score05 =1 (7) |
||
| RD1- |
| RD1-team06 ={{flaga|FRA}} [[Lille OSC|Lille]] |
||
| RD1- |
| RD1-score06 =1 (6) |
||
| RD1- |
| RD1-team07 ={{flaga|SCO}} [[Rezerwy i juniorzy Rangers F.C.|Rangers]] |
||
| RD1- |
| RD1-score07 =0 |
||
| RD1- |
| RD1-team08 ={{flaga|ESP}} [[Atlético Madryt]] |
||
| RD1- |
| RD1-score08 =4 |
||
| RD1- |
| RD1-team09 ={{flaga|POR}} [[FC Porto]] |
||
| RD1- |
| RD1-score09 =1 (6) |
||
| RD1- |
| RD1-team10 ={{flaga|AUT}} [[Red Bull Salzburg|FC Salzburg]] |
||
| RD1- |
| RD1-score10 =1 (7) |
||
| RD1- |
| RD1-team11 ={{flaga|ESP}} [[Real Saragossa]] |
||
| RD1- |
| RD1-score11 =1 |
||
| RD1- |
| RD1-team12 ={{flaga|FRA}} [[Olympique Lyon]] |
||
| RD1- |
| RD1-score12 =3 |
||
| RD1- |
| RD1-team13 ={{flaga|FRA}} [[Stade Rennais]] |
||
| RD1- |
| RD1-score13 =1 (5) |
||
| RD1- |
| RD1-team14 ={{flaga|BEL}} [[Club Brugge]] |
||
| RD1- |
| RD1-score14 =1 (3) |
||
| RD1- |
| RD1-team15 ={{flaga|ENG}} [[Derby County F.C.|Derby County]] |
||
| RD1- |
| RD1-score15 =3 |
||
| RD1- |
| RD1-team16 ={{flaga|DEU}} [[Borussia Dortmund]] |
||
| RD1- |
| RD1-score16 =1 |
||
| RD1-team19 ={{flaga|ENG}} '''[[Derby County F.C.|Derby County]]''' |
|||
⚫ | |||
⚫ | |||
| RD1-score20 =1 |
|||
| RD2-team01 ={{flaga|DEU}} [[Bayern Monachium]] |
| RD2-team01 ={{flaga|DEU}} [[Bayern Monachium]] |
||
| RD2-score01 =2 (5) |
| RD2-score01 =2 (5) |
||
| RD2-team02 ={{flaga|CRO}} |
| RD2-team02 ={{flaga|CRO}} [[Dinamo Zagrzeb]] |
||
| RD2-score02 =2 (6) |
| RD2-score02 =2 (6) |
||
| RD2-team03 ={{flaga|POR}} |
| RD2-team03 ={{flaga|POR}} [[SL Benfica]] |
||
| RD2-score03 =4 |
| RD2-score03 =4 |
||
| RD2-team04 ={{flaga|ENG}} [[Liverpool F.C.|Liverpool]] |
| RD2-team04 ={{flaga|ENG}} [[Liverpool F.C.|Liverpool]] |
||
Linia 771: | Linia 787: | ||
| RD2-team05 ={{flaga|SRB}} [[FK Crvena zvezda|Crvena zvezda]] |
| RD2-team05 ={{flaga|SRB}} [[FK Crvena zvezda|Crvena zvezda]] |
||
| RD2-score05 =0 |
| RD2-score05 =0 |
||
| RD2-team06 ={{flaga|DNK}} |
| RD2-team06 ={{flaga|DNK}} [[FC Midtjylland|Midtjylland]] |
||
| RD2-score06 =3 |
| RD2-score06 =3 |
||
| RD2-team07 ={{flaga|NED}} |
| RD2-team07 ={{flaga|NED}} [[AFC Ajax|Ajax]] |
||
| RD2-score07 =0 (6) |
| RD2-score07 =0 (6) |
||
| RD2-team08 ={{flaga|ESP}} [[Atlético Madryt]] |
| RD2-team08 ={{flaga|ESP}} [[Atlético Madryt]] |
||
| RD2-score08 =0 (5) |
| RD2-score08 =0 (5) |
||
| RD2-team09 ={{flaga|AUT}} |
| RD2-team09 ={{flaga|AUT}} [[Red Bull Salzburg|FC Salzburg]] |
||
| RD2-score09 =4 |
| RD2-score09 =4 |
||
| RD2-team10 ={{flaga|ENG}} [[Derby County F.C.|Derby County]] |
| RD2-team10 ={{flaga|ENG}} [[Derby County F.C.|Derby County]] |
||
Linia 783: | Linia 799: | ||
| RD2-team11 ={{flaga|ITA}} [[Atalanta BC|Atalanta]] |
| RD2-team11 ={{flaga|ITA}} [[Atalanta BC|Atalanta]] |
||
| RD2-score11 =3 (3) |
| RD2-score11 =3 (3) |
||
| RD2-team12 ={{flaga|FRA}} |
| RD2-team12 ={{flaga|FRA}} [[Olympique Lyon]] |
||
| RD2-score12 =3 (5) |
| RD2-score12 =3 (5) |
||
| RD2-team13 ={{flaga|ITA}} |
| RD2-team13 ={{flaga|ITA}} [[Inter Mediolan Primavera|Inter Mediolan]] |
||
| RD2-score13 =1 |
| RD2-score13 =1 |
||
| RD2-team14 ={{flaga|FRA}} [[Stade Rennais]] |
| RD2-team14 ={{flaga|FRA}} [[Stade Rennais]] |
||
Linia 791: | Linia 807: | ||
| RD2-team15 ={{flaga|ITA}} [[Primavera Juventus F.C.|Juventus]] |
| RD2-team15 ={{flaga|ITA}} [[Primavera Juventus F.C.|Juventus]] |
||
| RD2-score15 =1 |
| RD2-score15 =1 |
||
| RD2-team16 ={{flaga|ESP}} |
| RD2-team16 ={{flaga|ESP}} [[Real Madryt]] |
||
| RD2-score16 =3 |
| RD2-score16 =3 |
||
| RD3-team01 ={{flaga|CRO}} [[Dinamo Zagrzeb]] |
| RD3-team01 ={{flaga|CRO}} [[Dinamo Zagrzeb]] |
||
| RD3-score01 =1 |
| RD3-score01 =1 |
||
| RD3-team02 ={{flaga|POR}} |
| RD3-team02 ={{flaga|POR}} [[SL Benfica]] |
||
| RD3-score02 =3 |
| RD3-score02 =3 |
||
| RD3-team03 ={{flaga|DNK}} [[FC Midtjylland|Midtjylland]] |
| RD3-team03 ={{flaga|DNK}} [[FC Midtjylland|Midtjylland]] |
||
| RD3-score03 =1 |
| RD3-score03 =1 |
||
| RD3-team04 ={{flaga|NED}} |
| RD3-team04 ={{flaga|NED}} [[AFC Ajax|Ajax]] |
||
| RD3-score04 =3 |
| RD3-score04 =3 |
||
| RD3-team05 ={{flaga|AUT}} |
| RD3-team05 ={{flaga|AUT}} [[Red Bull Salzburg|FC Salzburg]] |
||
| RD3-score05 =4 |
| RD3-score05 =4 |
||
| RD3-team06 ={{flaga|FRA}} [[Olympique Lyon]] |
| RD3-team06 ={{flaga|FRA}} [[Olympique Lyon]] |
||
Linia 808: | Linia 824: | ||
| RD3-team07 ={{flaga|ITA}} [[Inter Mediolan Primavera|Inter Mediolan]] |
| RD3-team07 ={{flaga|ITA}} [[Inter Mediolan Primavera|Inter Mediolan]] |
||
| RD3-score07 =0 |
| RD3-score07 =0 |
||
| RD3-team08 ={{flaga|ESP}} |
| RD3-team08 ={{flaga|ESP}} [[Real Madryt]] |
||
| RD3-score08 =3 |
| RD3-score08 =3 |
||
| RD4-team01 ={{flaga|POR}} |
| RD4-team01 ={{flaga|POR}} [[SL Benfica]] |
||
| RD4-score01 =3 |
| RD4-score01 =3 |
||
| RD4-team02 ={{flaga|NED}} [[AFC Ajax|Ajax]] |
| RD4-team02 ={{flaga|NED}} [[AFC Ajax|Ajax]] |
||
Linia 817: | Linia 833: | ||
| RD4-team03 ={{flaga|AUT}} [[Red Bull Salzburg|FC Salzburg]] |
| RD4-team03 ={{flaga|AUT}} [[Red Bull Salzburg|FC Salzburg]] |
||
| RD4-score03 =1 |
| RD4-score03 =1 |
||
| RD4-team04 ={{flaga|ESP}} |
| RD4-team04 ={{flaga|ESP}} [[Real Madryt]] |
||
| RD4-score04 =2 |
| RD4-score04 =2 |
||
| RD5-team01 ={{flaga|POR}} [[SL Benfica]] |
| RD5-team01 ={{flaga|POR}} [[SL Benfica]] |
||
| RD5-score01 =2 |
| RD5-score01 =2 |
||
| RD5-team02 ={{flaga|ESP}} |
| RD5-team02 ={{flaga|ESP}} [[Real Madryt]] |
||
| RD5-score02 =3 |
| RD5-score02 =3 |
||
}} |
}} |
Aktualna wersja na dzień 08:41, 6 lip 2024
| |||
Colovray Stadium w Nyon gospodarz półfinału i finału. | |||
Szczegóły turnieju | |||
Termin |
17 września 2019 – 25 sierpnia 2020 | ||
---|---|---|---|
Liczba drużyn |
64 | ||
Mistrz | |||
Statystyki turnieju | |||
Mecze |
167 | ||
Strzelone gole |
554 (3,32 na mecz) | ||
Król strzelców |
Roberto Piccoli |
Liga Młodzieżowa UEFA (2019/2020) – 7. sezon Ligi Młodzieżowej UEFA, rozgrywek piłkarskich dla ekip składających się z zawodników poniżej 19. roku życia. Obrońcą tytułu było FC Porto, zdobywca tytułu w latach 2018/2019. Rozgrywki zostały przerwane 18 marca 2020 roku z powodu pandemii COVID-19[1]. 17 czerwca 2020 roku ogłoszono, że wznowienie rozgrywek odbędzie się 16 sierpnia[2]. Zespoły rozegrały zaległy mecz 1/8 finału, a następnie rozegrały po jednym meczu od ćwierćfinału. Mecze odbyły się na Centre sportif de Colovray, Nyonie.
Ograniczenia drużynowe
[edytuj | edytuj kod]Zawodnicy mogą wziąć udział w turnieju, jeśli urodzili się 1 stycznia 2001 lub później. Kluby mają możliwość powołania także maksymalnie pięciu graczy urodzonych między 1 stycznia, a 31 grudnia 2000 roku[3].
Uczestnicy
[edytuj | edytuj kod]W rozgrywkach biorą udział 64 drużyny z 41 z 55 stowarzyszeń członkowskich UEFA. Są one podzielone na dwie grupy, każda po 32 zespoły.
- Ścieżka Ligi Mistrzów UEFA: Drużyny młodzieżowe z 32 klubów, które zakwalifikowały się do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA (2019/2020).
- Ścieżka Krajowych Mistrzów: Drużyny młodzieżowe z 32 najlepszych stowarzyszeń według ich współczynnika krajowego UEFA z 2019 r[4].
W przypadku, gdyby pojawiło się wolne miejsce (stowarzyszenie bez krajowych rozgrywek młodzieżowych lub młodzieżowy mistrz krajowy już uwzględniony w Ścieżce Ligi Mistrzów UEFA), zajmował je młodzieżowy mistrz krajowy następnej federacji w rankingu UEFA[3].
- Legenda
wygrany turniej
przegrany w finale
awans do półfinału
awans do ćwierćfinału
awans do 1/8
awans do play-off
awans do drugiej rundy
Format
[edytuj | edytuj kod]Turniej składa się z dwóch części, fazy wstępnej i fazy pucharowej:
- Fazę wstępną można podzielić na dwa etapy
- Drużyny ze ścieżki Ligi Mistrzów rywalizują w 8 grupach po cztery drużyny, z których pierwsza kwalifikuje się do 1/8 finału, a druga do play-offów.
- Drużyny ze ścieżki mistrzów krajowych zmierzą się ze sobą w dwóch rundach pucharowych, rozgrywając dwumecze w każdej z nich. Jeśli wyniki są nierozstrzygnięte po zakończeniu meczu rewanżowego, do wyłonienia zwycięzcy stosowana jest zasada goli na wyjeździe. Jeśli nadal jest remis, mecz rozstrzygają rzuty karne (nie rozgrywa się dogrywki). Zwycięzcy drugiej rundy kwalifikują się do play-offów.
- Faza pucharowa składa się z pięciu rund, rozgrywanych w pojedynczych meczach: play-off, 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału i finału. Play-offy rozgrywane są w ramach jednego meczu na terenie klubów ze Ścieżki Mistrzów Krajowych. Jeśli wynik jest nierozstrzygnięty po 90 minutach, wykonywana jest seria rzutów karnych[3].
Terminarz
[edytuj | edytuj kod]Harmonogram zawodów jest następujący (wszystkie losowania odbyły się w siedzibie UEFA w Nyonie w Szwajcarii, chyba że zaznaczono inaczej).
- W fazie grupowej Ścieżki Ligi Mistrzów UEFA drużyny rozgrywają swoje mecze we wtorki i środy w dniach meczowych zgodnie z harmonogramem Ligi Mistrzów UEFA (2019/2020), w tym samym dniu, co odpowiadające im drużyny seniorów; mecze mogą być rozgrywane w innych terminach.
- W pierwszej i drugiej rundzie Krajowej Ścieżki Mistrzów mecze rozgrywane są w środy (pierwsza runda w 2. i 3. kolejce, druga runda w 4. i 5. kolejce, zgodnie z planem Ligi Mistrzów UEFA); mecze mogą być rozgrywane w innych terminach.
Faza | Runda | Data losowania | Terminy meczów | |
---|---|---|---|---|
Ścieżka Ligi Mistrzów UEFA Faza grupowa |
Kolejka 1 | 29 sierpnia 2019 (Monako) |
17–18 września 2019 | |
Kolejka 2 | 1–2 października 2019 | |||
Kolejka 3 | 22–23 października 2019 | |||
Kolejka 4 | 5–6 listopada 2019 | |||
Kolejka 5 | 26–27 listopada 2019 | |||
Kolejka 6 | 10–11 grudnia 2019 | |||
Ścieżka mistrzów krajowych | Pierwsza runda | 3 września 2019 | 2 października 2019 | 23 października 2019 |
Druga runda | 6 listopada 2018 | 27 listopada 2018 | ||
Faza pucharowa | Play-offy | 16 grudnia 2019 | 11–22 lutego 2020 | |
1/8 finału | 14 lutego 2020 | 3–4 i 10 marca, 16 sierpnia 2020 | ||
Ćwierćfinały | 18–19 sierpnia 2020 | |||
Półfinały | 22 sierpnia 2020 na Colovray Stadium, Nyon | |||
Finał | 25 sierpnia 2020 na Colovray Stadium, Nyon |
Ścieżka Ligi Mistrzów UEFA
[edytuj | edytuj kod]Zespoły rozgrywały swoje spotkania w takim samym składzie grup, jak w Lidze Mistrzów 2019/20.
Kolejność w tabeli
[edytuj | edytuj kod]Jeżeli dwie lub więcej drużyn ma taką samą liczbę punktów po zakończeniu meczów grupowych, w celu ustalenia ich rankingu stosuje się następujące kryteria[3] w podanej kolejności:
|
Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | MAD | BRU | PSG | GAL | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Real Madryt | 6 | 4 | 1 | 1 | 16 | 10 | +6 | 13 | 1/8 | — | 3–0 | 6–3 | 2–4 | |
2 | Club Brugge | 6 | 3 | 1 | 2 | 12 | 9 | +3 | 10 | Play-offy | 2–2 | — | 2–0 | 3–2 | |
3 | Paris Saint-Germain | 6 | 2 | 0 | 4 | 10 | 15 | −5 | 6 | 1–2 | 0–4 | — | 1–0 | ||
4 | Galatasaray | 6 | 2 | 0 | 4 | 9 | 13 | −4 | 6 | 0–1 | 2–1 | 1–5 | — |
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | BAY | RSB | TOT | OLY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bayern Monachium | 6 | 4 | 2 | 0 | 18 | 2 | +16 | 14 | 1/8 | — | 0–0 | 3–0 | 6–0 | |
2 | Crvena zvezda | 6 | 3 | 2 | 1 | 8 | 11 | −3 | 11 | Play-offy | 1–1 | — | 2–0 | 2–1 | |
3 | Tottenham Hotspur | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 12 | 0 | 7 | 1–4 | 9–2 | — | 1–0 | ||
4 | Olympiakos | 6 | 0 | 1 | 5 | 2 | 15 | −13 | 1 | 0–4 | 0–1 | 1–1 | — |
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | ATA | DZG | MCI | SHK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Atalanta | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 5 | +5 | 13 | 1/8 | — | 2–0 | 1–0 | 2–2 | |
2 | Dinamo Zagrzeb | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 5 | +1 | 11 | Play-offy | 1–0 | — | 1–0 | 1–0 | |
3 | Manchester City | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 8 | +3 | 7 | 1–3 | 2–2 | — | 5–0 | ||
4 | Szachtar Donieck | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 14 | −9 | 2 | 1–2 | 1–1 | 1–3 | — |
Grupa D
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | JUV | ATL | LEV | LOK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juventus | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 4 | +13 | 15 | 1/8 | — | 2–1 | 4–1 | 1–2 | |
2 | Atlético Madryt | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 8 | +3 | 12 | Play-offy | 0–4 | — | 2–0 | 3–0 | |
3 | Bayer Leverkusen | 6 | 1 | 1 | 4 | 6 | 16 | −10 | 4 | 0–5 | 0–2 | — | 2–2 | ||
4 | Lokomotiw Moskwa | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 13 | −6 | 4 | 0–1 | 2–3 | 1–3 | — |
Grupa E
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | LIV | SBG | GEN | NAP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Liverpool | 6 | 4 | 1 | 1 | 17 | 6 | +11 | 13 | 1/8 | — | 4–2 | 0–1 | 7–0 | |
2 | FC Salzburg | 6 | 3 | 1 | 2 | 19 | 11 | +8 | 10 | Play-offy | 2–3 | — | 1–1 | 7–2 | |
3 | KRC Genk | 6 | 2 | 2 | 2 | 5 | 6 | −1 | 8 | 0–2 | 0–2 | — | 3–1 | ||
4 | Napoli | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 23 | −18 | 2 | 1–1 | 1–5 | 0–0 | — |
Grupa F
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | INT | DOR | SVP | BAR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Inter Mediolan | 6 | 4 | 0 | 2 | 15 | 7 | +8 | 12 | 1/8 | — | 4–1 | 4–0 | 2–0 | |
2 | Borussia Dortmund | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 9 | +3 | 12 | Play-offy | 2–1 | — | 5–1 | 2–1 | |
3 | Slavia Praga | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 16 | −7 | 9 | 4–1 | 1–0 | — | 0–4 | ||
4 | FC Barcelona | 6 | 1 | 0 | 5 | 8 | 12 | −4 | 3 | 0–3 | 1–2 | 2–3 | — |
Grupa G
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | BEN | LYO | LEI | ZEN | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Benfica | 6 | 5 | 0 | 1 | 17 | 6 | +11 | 15 | 1/8 | — | 1–2 | 2–1 | 1–0 | |
2 | Olympique Lyon | 6 | 4 | 0 | 2 | 13 | 10 | +3 | 12 | Play-offy | 2–3 | — | 1–0 | 4–2 | |
3 | RB Lipsk | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | −5 | 4 | 0–3 | 1–3 | — | 1–1 | ||
4 | Zenit Petersburg | 6 | 1 | 1 | 4 | 7 | 16 | −9 | 4 | 1–7 | 3–1 | 0–2 | — |
Grupa H
[edytuj | edytuj kod]Lp. | Drużyna | M | Z | R | P | B+ | B- | +/– | Pkt | Kwalifikacja | AJX | LIL | CHE | VAL | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ajax | 6 | 3 | 2 | 1 | 13 | 7 | +6 | 11 | 1/8 | — | 4–0 | 0–1 | 1–1 | |
2 | Lille | 6 | 3 | 1 | 2 | 7 | 8 | −1 | 10 | Play-offy | 1–2 | — | 2–0 | 1–0 | |
3 | Chelsea | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 9 | −2 | 6 | 1–1 | 1–1 | — | 3–3 | ||
4 | Valencia | 6 | 1 | 2 | 3 | 10 | 13 | −3 | 5 | 3–5 | 1–2 | 2–1 | — |
Ścieżka Mistrzów Krajowych
[edytuj | edytuj kod]Losowanie zarówno pierwszej, jak i drugiej rundy odbyło się 3 września 2019 r. w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie. 32 drużyny zostały przed losowaniem podzielone na koszyki zdefiniowane według kryteriów sportowych i geograficznych. Drużyny z tego samego koszyka zostały wylosowane przeciwko sobie, kolejność meczów została ustalona przez losowanie. W drugiej rundzie szesnastu zwycięzców pierwszej rundy, których tożsamość nie była znana w momencie losowania, podzielono na dwie grupy: Grupa A zawierająca zwycięzców z koszyków 1 i 2, grupa B zawierająca zwycięzców z koszyków 3 i 4. Drużyny z tej samej grupy zostały wylosowane przeciwko sobie, a kolejność meczów została ustalona przez losowanie.
Grupa B | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
- Legenda
awans do play-off
awans do drugiej rundy
Pierwsza runda
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Pierwsze mecze 2, 3, 5, 9 października, a rewanże 22–24 października 2019 roku. | ||||
APOEL | 2:1 | Qəbələ | 1:1 | 1:0 |
Shkëndija Tirana | 1:3 | Sheriff Tyraspol | 1:2 | 0:1 |
MTK Budapest | 1:3 | Zrinjski Mostar | 1:1 | 0:2 |
Real Saragossa | 5:1 | Korona Kielce | 1:0 | 4:1 |
Mińsk | 2:9 | Derby County | 0:2 | 2:7 |
IF Elfsborg | 1:3 | Midtjylland | 1:2 | 0:1 |
Sogndal | 4:2 | Honka | 3:1 | 1:1 |
ÍA | 16:1 | Tallinna Levadia | 4:0 | 12:1 |
Bohemians | 1:2 | PAOK | 1:1 | 0:1 |
Stade Rennais | 2:1 | Brodarac | 2:1 | 0:0 |
Young Boys | 5:5 (br. wyj.) | Rangers | 3:3 | 2:2 |
FC Porto | 7:2 | Liepāja | 4:2 | 3:0 |
Viitorul Konstanca | 0:2 | Domžale | 0:0 | 0:2 |
Slovan Bratysława | 1:1 (k. 4:2) | Łudogorec Razgrad | 1:0 | 0:1 |
Dynamo Kijów | 10:2 | Shkëndija Tetowo | 8:0 | 2:2 |
Astana | 1:4 | Maccabi Petach Tikwa | 1:0 | 0:4 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Druga runda
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik dwumeczu | Drużyna 2 | Pierwszy mecz | Drugi mecz |
---|---|---|---|---|
Pierwsze mecze 4, 6 listopada, a rewanże 26, 27 listopada, 4 grudnia 2019 roku. | ||||
Sheriff Tyraspol | 3:3 (br. wyj.) | Sogndal | 2:0 | 1:3 |
Real Saragossa | 9:0 | APOEL | 5:0 | 4:0 |
Midtjylland | 3:1 | Zrinjski Mostar | 3:1 | 0:0 |
ÍA | 2:6 | Derby County | 1:2 | 1:4 |
FC Porto | 5:2 | Domžale | 2:2 | 3:0 |
Dynamo Kijów | 5:2 | PAOK | 3:0 | 2:2 |
Rangers | 4:1 | Slovan Bratysława | 2:0 | 2:1 |
Stade Rennais | 3:0 | Maccabi Petach Tikwa | 2:0 | 1:0 |
Po lewej gospodarz pierwszego meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Drabinka
[edytuj | edytuj kod]Play-offy | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||||||
Dynamo Kijów | 0 (3) | Bayern Monachium | 2 (5) | ||||||||||||||||||||
Dinamo Zagrzeb | 0 (4) | Dinamo Zagrzeb | 2 (6) | ||||||||||||||||||||
Dinamo Zagrzeb | 1 | ||||||||||||||||||||||
SL Benfica | 3 | ||||||||||||||||||||||
Sheriff Tyraspol | 0 (2) | SL Benfica | 4 | ||||||||||||||||||||
Crvena zvezda | 0 (4) | Liverpool | 1 | ||||||||||||||||||||
SL Benfica | 3 | ||||||||||||||||||||||
Ajax | 0 | ||||||||||||||||||||||
Midtjylland | 1 (7) | Crvena zvezda | 0 | ||||||||||||||||||||
Lille | 1 (6) | Midtjylland | 3 | ||||||||||||||||||||
Midtjylland | 1 | ||||||||||||||||||||||
Ajax | 3 | ||||||||||||||||||||||
Rangers | 0 | Ajax | 0 (6) | ||||||||||||||||||||
Atlético Madryt | 4 | Atlético Madryt | 0 (5) | ||||||||||||||||||||
SL Benfica | 2 | ||||||||||||||||||||||
Real Madryt | 3 | ||||||||||||||||||||||
FC Porto | 1 (6) | FC Salzburg | 4 | ||||||||||||||||||||
FC Salzburg | 1 (7) | Derby County | 1 | ||||||||||||||||||||
FC Salzburg | 4 | ||||||||||||||||||||||
Olympique Lyon | 3 | ||||||||||||||||||||||
Real Saragossa | 1 | Atalanta | 3 (3) | ||||||||||||||||||||
Olympique Lyon | 3 | Olympique Lyon | 3 (5) | ||||||||||||||||||||
FC Salzburg | 1 | ||||||||||||||||||||||
Real Madryt | 2 | ||||||||||||||||||||||
Stade Rennais | 1 (5) | Inter Mediolan | 1 | ||||||||||||||||||||
Club Brugge | 1 (3) | Stade Rennais | 0 | ||||||||||||||||||||
Inter Mediolan | 0 | ||||||||||||||||||||||
Real Madryt | 3 | ||||||||||||||||||||||
Derby County | 3 | Juventus | 1 | ||||||||||||||||||||
Borussia Dortmund | 1 | Real Madryt | 3 | ||||||||||||||||||||
Play-offy
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
11 lutego 2020 | ||
Derby County | 3:1 | Borussia Dortmund |
12 lutego 2020 | ||
FC Porto | 1:1 (k. 6:7) | FC Salzburg |
Real Zagaroza | 1:3 | Olympique Lyon |
Dynamo Kijów | 0:0 (k. 3:4) | Dinamo Zagrzeb |
Sheriff Tyraspol | 0:0 (k. 2:4) | Crvena zvezda |
Rangers | 0:4 | Atlético Madryt |
Midtjylland | 1:1 (k. 7:6) | Lille |
Stade Rennais | 1:1 (k. 5:3) | Club Brugge |
Po lewej gospodarz meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
1/8 finału
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
3 marca 2020 | ||
Ajax | 0:0 (k. 6:5) | Atlético Madryt |
Benfica | 4:1 | Liverpool |
4 marca 2020 | ||
Bayern Monachium | 2:2 (k. 5:6) | Dinamo Zagrzeb |
FC Salzburg | 4:1 | Derby County |
Crvena zvezda | 0:3 | Midtjylland |
10 marca 2020 | ||
Atalanta | 3:3 (k. 3:5) | Olympique Lyon |
16 sierpnia 2020 | ||
Inter Mediolan | 1:0 | Stade Rennais |
Juventus | 1:3 | Real Madryt |
Po lewej gospodarz meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Ćwierćfinały
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
18 sierpnia 2020 | ||
Midtjylland | 1:3 | Ajax |
Dinamo Zagrzeb | 1:3 | Benfica |
19 sierpnia 2020 | ||
FC Salzburg | 4:3 | Olympique Lyon |
Inter Mediolan | 0:3 | Real Madryt |
Po lewej gospodarz meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Półfinały
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
22 sierpnia 2020 | ||
Benfica | 3:0 | Ajax |
FC Salzburg | 1:2 | Real Madryt |
Po lewej gospodarz meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Finał
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
25 sierpnia 2020 | ||
Benfica | 2:3 | Real Madryt |
Po lewej gospodarz meczu. |
Źródło: transfermarkt soccerway
Najlepsi strzelcy
[edytuj | edytuj kod]Bramki | Zawodnik | Drużyna | |||
---|---|---|---|---|---|
GS | DC | KO | Suma | ||
6 | — | 2 | 8 | Roberto Piccoli | Atalanta |
2 | — | 6 | Gonçalo Ramos | SL Benfica | |
1 | — | 5 | 6 | Chukwubuike Adamu | FC Salzburg |
6 | — | — | Troy Parrott | Tottenham Hotspur | |
4 | — | 2 | Luka Sučić | FC Salzburg | |
4 | — | 1 | 5 | Rayan Cherki | Olympique Lyon |
3 | — | 2 | Tiago Dantas | SL Benfica | |
5 | — | 0 | Curtis Jones | Liverpool | |
5 | — | 0 | Youri Regeer | Ajax | |
— | 5 | 0 | Morgan Whittaker | Derby County |
Źródło: transfermarkt
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ Youth League finals postponed [online], UEFA, 18 marca 2020 (ang.).
- ↑ UEFA competitions to resume in August [online], UEFA, 17 czerwca 2020 (ang.).
- ↑ a b c d 2019/20 UEFA Youth League regulations [online], uefa.com [zarchiwizowane z adresu 2019-10-03] (ang.).
- ↑ Ranking krajowy 2013/14 – 2017/18 [online], 90minut.pl, 1 lipca 2018 (pol.).