Ausztrália győzelmével indult a szerdai nap vízilabdában

Fotó: Getty Images

Perlai Bálint
2024.07.31 16:00

A párizsi olimpia szerdai napján a magyar női vízipólósok szabadnaposak, de a csoportjukban két meccset így is rendeznek. Rögtön az első találkozón meglepetésre Ausztrália 15–14-re legyőzte Hollandiát ötméteresekkel.

Mint ismert, a magyar női vízilabda-válogatott az első fordulóban 10–8-s vereséget szenvedett Hollandia ellen, majd a második találkozón Keszthelyi Ritáék Kanadát öt góllal verték. A szerdai játéknapot az A-csoport, azaz a magyar ötös kezdte, a Hollandia–Ausztrália mérkőzéssel.

A két nemzet meccsét az európaiak kezdték jobban, az első negyedben 3–1-re elhúztak, azonban a harmadik negyedben Ausztrália átvette a vezetést 6–5 arányban. Az utolsó nyolc percben Rebecca Rippon vezette ausztrálok kettővel is vezettek már, de az utolsó percben a holland Bente Rogge egyenlített, így jöhettek az ötméteresek.

A két csapat rendesen elnyújtotta a mérkőzést, csak a tizedik körben dőlt el a találkozó. Az ausztrál Bronte Halligan belőtte az ötméteresét, viszont a holland Lola Moolhuijzen hibázott, így meglepetésre 15–14-re nyert Ausztrália.