Тухманов Давид Федорович: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м replaced: В якості → Як, В [[20 → У [[20, removed: за допомогою AWB
→‎Творчість: уточнення
(Не показано 4 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 42:
 
=== Батьки ===
Народ. [[20 липня]] [[1940]] р. в Москві. Батько — Тухманов Федір Давидович — инженерінженер, мати, ВераВіра Карасьова — [[музикант]], [[композитор]]. Батько за походженням вірмен.
 
=== Навчання ===
 
Закінчив Музично-педагогічний інститут ім. Гнесіних ([[1963]]), композиторське відділення (клас — Ф. Витачека). Дипломна робота Тухманова — ораторія для хору, оркестру та солістів «За даллю даль» на тексти поеми ОлескандраОлександра ТвардовскогоТвардовського, а також цикл балад и романсів на вірші німецького поета Генріха Гейне у перекладі російських поетів. Пізніше ці романси виконає молодий тоді [[Олександр Градський]]. По закінчаню институтуінституту Д. Тухманов служив у Ансамблі ПесніПісні и Танцю МВО, де керував [[оркестр]]ом.
 
=== Творчість ===
Рядок 66:
Твори виконали молоді, маловідомі на той ча виконавці — Сергей Беліков, Олександр Барикін, Мехрдат Бади, Олександр Лерман. Платівка вирізнялася мелодізмом, досить свіжим поглядом на творчість поетів, мистецькою якістю на тлі чергових, агітаційно-примітивних текстів і мелодій пісень радянської естради. Не дивно, что альбом набув популярності, а його наклад у 2.500.000 примірників був розпроданий повністю.
 
Той же 1975 рік відомий і появою песніпісні «День Победы» на вірш Володимира Харитонова. ПеснюПісню не бажали бралибрати на ТВ та радіо, розцінивши музыкумузику Тухманова [[фокстрот]]ом, не відповідним патріотичній темі, а вірш Харитонова — легковажним. Співак Лев Лещенко без дозволу виконав пісню на концерті до Дня міліції, що подарувало твору популярність і нове життя.
 
У [[1989]] р. у співдружності з дитячим поетом ЮриємЮрієм Энтіним був створений мюзікл «Багдадский вор», а у [[1990]] р. відбулася його прем'єра у московскому театрі «Сатирикон».
 
Деякий час композитор працював у Німеччині, у [[1997]] р. Д. Тухманов повернувся в капіталістичну Россию. У [[2000]] р. він отримав звання — Народний артист Росії. Почався відходвідхід композитора від естради.
 
Восени [[2001]] р. відбулася прем'єра вистави «Мадлен, спокійно!», музыку до якого Д. Тухманов написав заради [[Гурченко Людмила Марківна|Гурченко Людмили Марківни]]. В червні 2003 р. в московскому театрі Сатири відбулася прем'єра комедії «Слишком женатый таксист», музыкамузика теж Д. Тухманова. У [[2002]] р. до урочистостей з нагоди Дня слав'янскої культури і писеменостіписемності у місті Новосибірськ Д. Тухманов створив ораторію «Легенда про ЄрмакеЄрмака» для хору, солистів и оркестру.
 
У [[2009]] р. прем'єра опери Д. Тухманова «Цариця» про Катерину ІІ прошлапройшла 22 иі 23 липня на сцені АлександринскогоОлександринського театру Санкт-Петербургу. РежиссерРежисер-постановник Д. Бертман.
 
== Посилання ==