Конфедерація вільних профспілок України: відмінності між версіями

[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
→‎Керівництво: оформлення
InternetArchiveBot (обговорення | внесок)
Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.6
 
(Не показані 14 проміжних версій 11 користувачів)
Рядок 1:
[[File:Kvpu logo.JPG| right|thumb|Логотип Конфедерації вільних профспілок України]]
'''Конфедерація Вільних профспілок України''' (скор. ''КВПУ'') - це всеукраїнська [[організація]], що об’єднує незалежні (вільні) профспілкові організації України. [http://www.kvpu.org.ua/uk/ КВПУ] будується на конфедеративній основі та діє на засадах солідарності членських організацій, єдності у досягненні цілей, гласності та колегіальності в роботі своїх керівних органів, а також відповідальності членської організації за виконання прийнятих рішень. Принципова позиція [http://www.kvpu.org.ua/uk/ КВПУ] полягає у тому, що інтереси трудящих є понад усе.[[Категорія:Профспілкові організації в Україні]]
 
'''Конфедерація Вільних профспілок України''' (скор. ''КВПУ'') - це — всеукраїнська [[організація]], що об’єднуєоб'єднує незалежні (вільні) профспілкові організації України. Є членом [http://www[Міжнародна конфедерація профспілок|Міжнародної конфедерації профспілок]].kvpu.org.ua/uk/ КВПУ] будується на конфедеративній основі та діє на засадах солідарності членських організацій, єдності у досягненні цілей, гласності та колегіальності в роботі своїх керівних органів, а також відповідальності членської організації за виконання прийнятих рішень. Принципова позиція [http://www.kvpu.org.ua/uk/ КВПУ] полягає у тому, що інтереси трудящих є понад усе.[[Категорія:Профспілкові організації в Україні]]
==Історія створення==
 
Конфедерація Вільних профспілок України (КВПУ) розпочала свою історію ще з кінця 1980-х років, коли в Україні й усьому колишньому [[СРСР]] відновився незалежний профспілковий рух.
== Історія створення ==
Конфедерація Вільних профспілок України (КВПУ) розпочалаведе свою історію ще з кінця 1980-х років, коли в Україні й усьому колишньому [[СРСР]] відновився незалежний профспілковий рух.
 
Створення незалежних профспілок було і є природною реакцією найманих працівників на неможливість отримати реальний захист своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів з боку старих, одержавлених профспілок.
Перші незалежні [[профспілки]] в Україні виникли на тлі гострих трудових конфліктів передусім у видобувних і транспортних галузях, де праця робітників найбільш небезпечна і відповідальна. Саме в цих галузях вже з 1988 року почались локальні страйки, а невдовзі — масові.
 
Перші незалежні [[профспілки]] в Україні виникли на тлі гострих трудових конфліктів передусім у видобувних і транспортних галузях, де праця робітників найбільш небезпечна і відповідальна. Саме в цих галузях вже з 1988 року почались локальні страйки, а невдовзі  — масові.
Незалежні профспілки започатковувались як робітничі об’єднання вищого організаційного рівня порівняно зі страйковими комітетами. Це відповідало переходові від стихійних робітничих заворушень до постійної, систематичної і різноманітної за формами боротьби найманих працівників за свої права та інтереси (страйки та інші акції протесту, колективні переговори і укладення колективних договорів та угод, судові позови, пошук політичних партнерів, участь у виборчих кампаніях, звернення до міжнародних інституцій тощо).
 
Незалежні профспілки започатковувались як робітничі об’єднанняоб'єднання вищого організаційного рівня порівняно зі страйковими комітетами. Це відповідало переходові від стихійних робітничих заворушень до постійної, систематичної і різноманітної за формами боротьби найманих працівників за свої права та інтереси (страйки та інші акції протесту, колективні переговори і укладення колективних договорів та угод, судові позови, пошук політичних партнерів, участь у виборчих кампаніях, звернення до міжнародних інституцій тощо).
 
Однією з дієвих форм такої боротьби стала взаємна солідарна підтримка незалежних профспілок працівників різних галузей. В перші роки Української Незалежності йшов інтенсивний пошук оптимальних способів консолідації незалежного профспілкового руху в Україні. Не всі спроби виявились вдалими, але той час дав і багато прикладів ефективності спільних зусиль.
У червні 1997 року було створено Об'єднання Вільних профспілок України. В подальшому з урахуванням змін в законодавстві України, набутого досвіду та розширення сфери впливу Об'єднання, виникла потреба у внесенні змін до його статуту.
23 грудня 1998 року відбувся позачерговий з'їзд, на якому Об'єднання Вільних профспілок України було реорганізовано у Конфедерацію Вільних профспілок України ([http://www.kvpu.org.ua/uk/ КВПУ]).
 
У червні 1997 року було створено Об'єднання Вільних профспілок України.
==Керівництво==
23 грудня 1998 року відбувся позачерговий з'їзд, на якому Об'єднання Вільних профспілок України було реорганізовано у Конфедерацію Вільних профспілок України ([http://www.kvpu.org.ua/uk/ КВПУ] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20111228134224/http://www.kvpu.org.ua/uk |date=28 грудня 2011 }}).
[[Волинець Михайло Якович]] - Голова Конфедерації Вільних профспілок України, Незалежної профспілки гірників України
 
== Керівництво ==
'''[[Акімочкін Анатолій Вікторович]]''' -
Перший[[Волинець затупникМихайло гловиЯкович]] — Голова Конфедерації вільнихВільних профспілок України і Незалежної профспілки гірників України
 
== Джерела ==
'''[[Лелека Надія Петрівна]]''' -
Заступник* голови[http://www.kvpu.org.ua Сайт Конфедерації вільних профспілок України;] Перший{{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20091003140544/http://kvpu.org.ua/ заступник|date=3 Головижовтня Вільної2009 профспілки освіти і науки України}}
 
{{Бібліоінформація}}
===Логотип===
<gallery>
File:Kvpu logo.JPG| Логотип Конфедерації вільних профспілок України
</gallery>
 
{{rq|
=====Джерело=====
{{оновити|дата=лютий 2017}}
* [http://www.kvpu.org.ua Сайт Конфедерації вільних профспілок України]
}}
{{Без категорій}}
[[Категорія:1997 в Україні]]
[[Категорія:Профспілкові організації України]]