Санграма Віджаятунггаварман: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Haida (обговорення | внесок)
 
(Не показані 7 проміжних версій ще одного користувача)
Рядок 13:
 
== Життєпис ==
Син хаджі [[Шрі Маравіджаятунггаварман]]а. Ймовірно посів трон в середині 1010-х років. Ймовірно тотожній Хаджі Суматрабгумі, оскільки це власне є титулом «володар острова Суматра», що відповідає на той час основним володінням імперії Шривіджая. Тому саме він напевне 1017 року відправив посольство до [[Династія Сун|імперії Сун]], яке було з гідністю прийнято. Цим було підтверджено дружні відносини міжіміж мперіямиімперіями.
 
Підтримував школу [[махаяна|махаяни]], про що свідчать записки непальського ченця [[Атіша]], що мешкав в Шривіджаї у 1011—1023 роках, а також статуя [[Авалокітешвара|Локанатхи]] (бодхісаттва Локешвари) у Тапанулі, встановлена в 1024 році.
1025 ркоу зазнав поразки в морській битві біля [[Кедах|Кадараму]] від флоту паракесарі [[Раджендра Чола I|Раджендри Чола I]]. 1030 роком у храмі [[Брахідеешварар]] датється напис на честь цієї військової кампанії проти Шривіджаї, де стверджується, що Чола успішно розграбували Кадарам і забрали велику купу скарбів, у тому числі відх'ядараторана, прикрашені коштовностями «воєнні ворота» Шривіджаї, прикрашені великою пишнотою. В полон потрапив також Санграма Віджаятунггаварман. Замість нього в якості васала Чола було поставлено [[Шрі Дева]].
 
1025 ркоуроку зазнав поразки в морській битві біля [[Кедах|Кадараму]] від флоту паракесарі [[Раджендра Чола I|Раджендри Чола I]]. 1030 роком у храмі [[Брахідеешварар]] датється напис на честь цієї військової кампанії проти Шривіджаї, де стверджується, що Чола успішно розграбували Кадарам і забрали велику купу скарбів, у тому числі відх'ядараторана, прикрашені коштовностями «воєнні ворота» Шривіджаї, прикрашені великою пишнотою. В полон потрапив також Санграма Віджаятунггаварман. Замість нього в якості васала Чола було поставлено [[Шрі Дева]].
 
== Джерела ==
* Hall, D.G.E. (1981). History of South East Asia. Macmillan International Higher Education. ISBN 9781349165216.
* Coedes, George (1996). The Indianized States of Southeast Asia. University of Hawaii Press. pp. 142&143. ISBN 978-0824803681.
* Muljana, Slamet (2006). F.W. Stapel (ed.). Sriwijaya. PT. LKiS Pelangi Aksara. ISBN 978-979-8451-62-1.
 
[[Категорія:Шривіджая]]
[[Категорія:Правителі XI століття]]