[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Виправлено помилку
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Немає опису редагування
Мітка: редагування коду 2017
 
(Не показані 9 проміжних версій 6 користувачів)
Рядок 1:
{{DisambigN}}
'''Анато́лій''' ({{lang-la|Anatolius}}, {{lang-el|Ανατολιος}}, др.- грец. Ανατολικός (''анатолiкосанатолікос'') — «схiднийсхідний»; від {{lang-el| Ανατολή}} (''Анатолі''), що означає житель східної країни [[Анатолія|Анатолії]], [[схід]], [[схід сонця]]) — [[чоловік|чоловіче]] особисте [[ім'я]].
 
Також Анатолія — з [[Античність|античних часiвчасів]] - одна з назв півострова [[Мала Азія]] та назва територіï сучасноï [[ТурціïТуреччина|Туреччини]] ; [[анатолієць]] — жительмешканець Анатоліï.
 
'''Форми імені''':
Рядок 8 ⟶ 9:
* Анадолу́ ({{lang-tr|Anadolu}})
 
== По-батьковiбатькові ==
[[Анато́лiйовичАнато́лійович]] , [[Анато́лiïвна]]
 
== ЧастотнiстьЧастотність вживання iменiімені ==
Анатолій - поширене східне чоловіче iм'я, яке дають [[батьки]] новонародженим хлопчикам.
 
Аналогічне жіноче iм'я - [[Анатолія]] - східне iм'я, що вибирають новонародженим дівчаткам, яке означає схід, схід сонця.
== Частотнiсть вживання iменi ==
Анатолiй - найбiльш часто вживане та дуже поширене схiдне чоловiче iм'я, яке дають [[батьки]] своïм [[новонародженим хлопчикам]], щоб передати та зберегти схiднi, грецького походження мовнi та iн. [[традицiï]], [[звичаï]] цим маленьким майбутнiм [[нащадкам]].
Аналогiчне жiноче iм'я - [[Анатолiя]] - дуже гарне також схiдне iм'я, що вибирають [[новонародженим дiвчаткам]], яке означає схiд, схiд сонечка (а сонце сходить на сходi землi, i найпершими в свiтi просипаються люди зi сходом сонечка, з його [[першими променями]], якi живуть у схiднiй частинi нашоï [[планети Земля]] i тi, що живуть схiднiше один одного: на [[Камчатцi]], в [[Китаï]], в [[Iндiï]] сонце ранiше сходить кожного ранку, нiж в [[Украïнi]]), [[початок нового дня]], всього [[життя]] та [[живого]] (не тiльки [[людини]], а й всієï [[природи]] з ïï родючим, квiтучим, багатим [[рослинним]] та [[плодовитим]] [[тваринним]] свiтами).
 
== Відомі носії ==