Садомазохізм: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м виправлення дат
м Відкинуто редагування 91.213.187.19 (обговорення) до зробленого Alice Redhotroof
Мітка: Відкіт
 
(Не показано 2 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 19:
'''Садомазохізм''' — [[парафілія (сексологія)|сексуальне відхилення]], що полягає у досягненні статевого задоволення за допомогою душевного або фізичного страждання, завданого партнерові або самому собі у процесі партнерських взаємин.
 
Девіація пов'язана з бажанням чинити дії, які спричиняють [[біль]], які є такими, що принижують, показують підлегле становище людини, на яку спрямовані, або бути об'єктом таких дій. У першому випадку має місцеце [[садизм]], у другому [[мазохізм]]. Нерідко індивід поєднує садистські та мазохістські дії, отримуючи задоволення від тих і від тих.
 
Окремі елементи садомазохістських практик можуть бути характерні й для нормальних [[секс|сексуальних відносинстосунків]].
Наприклад, поплескування під час сексу по сідницях, статевих губ, клітора, грудям; ніжні, легкі укуси сосків, губ, мочок вух і т. д.
 
Рядок 42:
 
== Садомазохізм та суспільство ==
Садомазохізм вважається найпоширенішою з усіх [[парафілія (сексологія)|сексуальних девіацій]], у певнійпевною мірімірою його прояви притаманні всім людям. У більшості випадків садомазохістські нахили не перешкоджають нормальному життю людини у суспільстві, у тому числі формування [[сім'я|сімейних]] відносин. Більше тогоЩобільше, за вдаломувдалого збігу обставин може виникнути пара, у якій садистські потреби одного партнера відповідають мазохістським іншого, що є передумовою для встановлення тісніших відносин (у тому числі у форматі [[БДСМ]]-відносин).
 
Водночас не можна заперечувати, що садомазохізм досить часто має негативні соціальні наслідки<ref name="deryagin">Дерягин Г. Б. [https://web.archive.org/web/20080818205435/http://sudmed-nsmu.narod.ru/articles/sadomazoch.html Криминальна сексология. Курс лекций для юридических факультетов.] М., 2008. 552 с. ISBN 978-5-93004-274-0.</ref>. Достатньо часто у садомазохістів спостерігаються саморуйнівні, деструктивні потреби, які проявляються у зловживанні [[алкоголізм|алкоголем]] та [[наркоманія|наркотиками]], в антисоціальнийантисоціальній поведінці<ref name="deryagin" />.
 
Садомазохізм може призводити до скоєння актів [[сексуальне насильство|сексуального насильства]], аж до [[умисне вбивство|вбивств]] на сексуальному ґрунті, до катування тварин, жорстокого поводження з дітьми під виглядом їхнього «виховання»<ref name="deryagin" />.
 
== Садизм ==
Садизм є еротичним проявом бажання здійснювати [[влада|владу]] над людиною, причому уповною повній мірімірою, включаючи можливість заподіяння фізичних та [[емоція|емоційних]] страждань. Садист отримує задоволення не від [[статевий акт|статевого акту]], а від процесу заподіяння жертві страждань. Садистам часто притаманні такі якості характеру, як [[егоцентризм]] та [[нарцисизм]].
 
Садизм може також носитимати зовні несексуальний характер: це має місцевідбувається у випадку, коли садистський вплив здійснюється у парах «батько — дитина» або «учитель — учень».
 
== Мазохізм ==
Мазохізм є взаємодоповнювальною протилежністю садизму: мазохіст відчуває [[статеве збудження|сексуальне збудження]] та отримує задоволення від підпорядкування, покори сексуальному партнерові, що включають готовність зазнавати біль і приниження. Подібно до того, як садизм може знаходити вираження у [[сексуальне насильство|насильницьких]] і [[Агресія|агресивних]] діях, мазохізм може бути пов'язаний з поведінкою, провокуючимщо провокує негативну реакцію щодо особи, яка є свого роду бажаним «покаранням» для мазохіста.
 
== Посилання ==