Газова камера: відмінності між версіями

[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Hupia (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Мітки: Візуальний редактор Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
 
(Не показано 2 проміжні версії 2 користувачів)
Рядок 30:
 
== Гази, що застосовуються в газовій камері ==
{{Смертна кара}}
=== Нацистська Німеччина ===
У нацистській Німеччині в таборах смерті газові камери використовувалися для масового знищення в'язнів [[Циклон Б|Циклоном Б]]. Крім стаціонарних газових камер використовувалися також пересувні моделі на автомобільній базі, так звані «душогубки», де отруєння проводилося за допомогою чадного газу з вихлопної труби в непроникному кузові.
 
=== США ===
Рядок 40 ⟶ 39:
== Застосування для евтаназії ==
 
Починаючи з 30-х років 20 століття в [[лабораторія]]х, які працюють з тваринами стали з'являтися евтанайзери., Тобтотобто газові камери, розміром приблизно 0,5 м у всіх вимірах. Розмір такого евтанайзера не дозволяє туди помістити людину, але туди легко поміщаються [[Миша|миші]], [[щур]]и і [[Кріль|кролики]]. В цю камеру впускається [[азот]] або [[Діоксид вуглецю|вуглекислий газ]] в кількості, яка створює [[Гіпоксія|гіпоксію]] і тварини непомітно для себе задихаються в цьому апараті.
 
У 2017 році австралійський політик , затятий прихильник, лобіст і практик евтаназії Філіп Ничке спільно з голландським інженером Олександром Баннінком дали розвиток цієї ідеї, збільшивши цей евтанайзер до розмірів людини.