Транс'європейські мережі: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м робот змінив: it:Reti trans-europee
Немає опису редагування
 
(Не показані 19 проміжних версій 16 користувачів)
Рядок 1:
'''Транс’європейськіТранс'європейські мережі''' (''{{lang-en|Trans-European Networks}}, TEN'') - — концепція, яка виникла наприкінці [[1980-ті|1980-років]] у зв’язкузв'язку з програмою єдиного ринку. Щоб забезпечити функціонування великого ринку та свободу пересування товарів, капіталів, людей і послуг потрібні добре розвинені національні й регіональні транспортні й комунікаційні мережі, пов’язаніпов'язані між собою сучасною та ефективною інфраструктурою. Транс’євро­пейськіТранс'європейські мережі (ТЄМ) охоплюють три сфери:
{{Wikify}}
'''Транс’європейські мережі''' (''Trans-European Networks, TEN'') - концепція, яка виникла наприкінці 1980-років у зв’язку з програмою єдиного ринку. Щоб забезпечити функціонування великого ринку та свободу пересування товарів, капіталів, людей і послуг потрібні добре розвинені національні й регіональні транспортні й комунікаційні мережі, пов’язані між собою сучасною та ефективною інфраструктурою. Транс’євро­пейські мережі (ТЄМ) охоплюють три сфери:
 
* [[Транс'європейські транспортні мережі|транспортні ТЄМ]]: автомобільні та комбіновані перевезення, водні шляхи та морські порти, швидкісна європейська залізниця. До цієї ж категорії відносять інформаційні системи керування транспортом, наприклад, нова супутникова система визначення географічного місцеположення “Галілео”«[[Галілео (супутникова навігація)|Галілео]]»;
* енергетичні ТЄМ: електро — та газопостачання. Головною метою в цій галузі є створення єдиного енергетичного ринку та безпека постачання;
* телекомунікаційні ТЄМ: сприяють широкому поширенню електронних послуг на базі телекомунікаційних мереж. Вони є стрижнем ініціативи «[[Інформаційне суспільство]] для всіх”всіх» у рамках програми «[[Електронна Європа]]».
 
Договір про [[Європейський Союз]] заклав законодавче підґрунтя транс’європейськихтранс'європейських мереж, як ключового елемента створення єдиного ринку та зміцнення економічної і соціальної згуртованості. З огляду на ці завдання, Спільнота розробляє директиви, в яких визначає цілі; пріоритети; проектипроєкти, що являють собою спільний інтерес; та широкий спектр заходів у трьох відповідних секторах (транспорт, енергетика і телекомунікації). На період 2000 – 2006 2000—2006 рр. бюджет, передбачений на проектипроєкти ТЄМ становитьстановив 4,6 мільярда єврівєвро, до яких слід також додати внески з Європейського фонду регіонального розвитку, Фонду гуртування, [[Європейський інвестиційний банк|Європейського інвестиційного банку]] та Європейського інвестиційного фонду.
==Ресурси Інтернет==
* [http://europa.dovidka.com.ua/t.html#_Toc90362420 Глосарій термінів Європейського Союзу]
 
== Посилання ==
[[Категорія:Європейський Союз]]
* [http://europa.dovidka.com.ua/t.html#_Toc90362420 Глосарій термінів Європейського Союзу]
 
[[Категорія:Економіка Європейського Союзу]]
[[de:Transeuropäische Netze]]
[[en:Trans-European Networks]]
[[fi:Trans European Networks]]
[[it:Reti trans-europee]]
[[nl:Transeuropese Netwerken]]
[[pl:Sieci Transeuropejskie]]
[[sv:Transeuropeiska nät]]