[неперевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
МТС Україна ---> Vodafone Україна
 
(Не показані 17 проміжних версій 15 користувачів)
Рядок 1:
{{універсальна картка}}
'''EDGE''' ({{lang-en|Enhanced Data Rates for GSM Evolution}}) — застаріла технологія, що забезпечує передачу великих обсягів інформації в мережі [[мобільний зв'язок|мобільного зв'язку]]. Технологія EDGE підтримує у середньому в три рази вищу швидкість передачі даних, ніж [[GPRS]], крім того, забезпечується ефективніше використання частотних ресурсів і поліпшення покриття мережі в порівнянні зі звичайною мережею [[GSM]]. Максимально досяжна (у теорії) швидкість передачі інформації в мережі EDGE — 474,6 кбіт/c.
 
'''EDGE''' ({{lang-en|Enhanced Data Rates for GSM Evolution}}) — застаріла технологія передачі даних, що забезпечує передачу великих обсягів інформації в мережі [[мобільний зв'язок|мобільного зв'язку]]. Технологія EDGE підтримує у середньому в три разивтричі вищу швидкість передачі даних, ніж [[GPRS]], крім того, забезпечується ефективніше використання частотних ресурсів і поліпшення покриття мережі в порівнянні зі звичайною мережею [[GSM]]. Максимально досяжна, (у теорії)теоретична, швидкість передачі інформації в мережі EDGE — 474,6 кбіт/c.
Це означає, що технологія EDGE відкриває для оператора мобільного зв'язку можливість надати абонентам послуги з передачі даних в існуючому частотному спектрі GSM зі швидкостями, характерними для мереж третього покоління мобільного зв'язку.
 
Це означає, що технологія EDGE відкриває для оператора мобільного зв'язку можливість надати абонентам послуги з передачі даних в існуючому частотному спектрі GSM зі швидкостями, характерними для мереж третього покоління ([[3G]]) мобільного зв'язку.
 
== Історія виникнення ==
Рядок 8 ⟶ 10:
Вирішуючи проблеми передачі даних у мережі [[GSM]], оператори звернули увагу на технологію EDGE, Enhanced Data for Global Evolution (E-GPRS) він же UWC-136 (Universal Wireless Communications — 136). EDGE дозволяє частково зняти обмеження по швидкості й запустити цілий ряд принципово нових послуг, таких як мобільне телебачення, завантаження більших обсягів інформації на телефон, системи відеоспостереження.
 
Основна еволюційна зміна при переході від класичної технології GSM до EDGE полягає в застосуванні нового методу модуляції й кодування, що значно розширює можливості радіоінтерфейсу. Таким чином, технологію EDGE варто розглядати як еволюційний крок на шляху до більш високих швидкостей передачі даних при одночасному збереженні найважливіших властивостейпараметрів радіоінтерфейсу GSM, таких як, наприклад, ширинаширини смуги частот каналу в 200 КГцкГц іта структураструктури пакета (бітових послідовностей).
 
Технологія EDGE може впроваджуватися двома різними способами: як розширення [[GPRS]], у цьому випадку її варто називати EGPRS (enhanced GPRS), або як розширення CSD (ECSD).
Рядок 16 ⟶ 18:
== EDGE в Україні ==
 
EDGE підтримують всі [[Мобільні GSM-оператори України|мобільні оператори України]] (окрім Goldentelecom), які надають послуги зв'язку GSM: [[Beeline]], [[Life:)Lifecell]], [[Київстар]], [[МТСVodafone Україна]]. EDGE працює майже скрізь, де є покриття мережі мобільного зв'язку. Попри це, завантаження мереж мобільного зв'язку поки що не дозволяє повністю використовувати швидкісний потенціал цієї технології.
 
Для контрактних абонентів оператора [[Life:)Lifecell]] доступна послуга EDGE+/GPRS+, яка забезпечує більш швидку передачу даннихданих за рахунок стискання й оптимізації даних.
 
== Посилання ==
* [https://web.archive.org/web/20161220132028/http://www.kyivstar.netua/personalkr-620/contractmm/servicesservice/edgeglossary/ Налаштування EDGE інтернету на мобільному телефоні та комп'ютері в мережіГлосарій, Київстар] {{ref-uk}}
 
{{Способи доступу до інтернету}}
{{Стандарти мобільної телефонії}}
{{tele-stub}}
Рядок 29 ⟶ 32:
[[Категорія:Телекомунікації]]
[[Категорія:Стандарти мобільного зв'язку]]
 
{{Link FA|pl}}