Напівфабрикат: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
стиль
 
Рядок 16:
Напівфабрикати найчастіше використовують у [[харчова промисловість|харчовій промисловості]], [[будівельна справа|будівництві]], [[металургія|металургії]], [[легка промисловість|легкій промисловості]].
 
В харчовій промисловості ''напівфабрикатами'' є продукти, які пройшли однуодин або декількакілька стадійетапів кулінарної обробки (первинну чи теплову), але ще не доведені до кулінарної готовності й призначені для подальшої обробки та приготування [[страва|страв]] і кулінарних виробів<ref name="стахмич">''Стахмич Т.&nbsp;М., Пахолюк О.&nbsp;М.'' Кулінарне мистецтво : [[Підручник]]: У 2 кн.&nbsp;— К.: Грамота, 2008.&nbsp;— ISBN 978-966-349-131-8;
Кн. 1: Технологія приготування їжі / Т.&nbsp;М.&nbsp;Стахмич, О.&nbsp;М.&nbsp;Пахолюк.&nbsp;— 2008.&nbsp;— 496 с.&nbsp;— ISBN 978-966-349-132-5.</ref>. Вони ще не придатні для споживання, і залежно від способу обробки можуть мати різний ступінь готовності<ref name="стахмич"/>. Напівфабрикатом високого ступеня готовності є продукт, який пройшов часткову або повну механічну, теплову йта хімічну обробку, а також поєднаннякомбінація напівфабрикатів, ізщо якихвикористовується готуютьдля стравуприготування чистрави кулінарнийабо вирібкулінарного привиробу мінімальнихз енерговитратахнайменшими можливими витратами енергії<ref name="стахмич"/>. [[Цукор]], [[борошно]], є ''напівфабрикатами''.
 
== Примітки ==