Право на життя: відмінності між версіями

[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta15)
Скасування редагування № 27296049 користувача 46.211.105.171 (обговорення) ВП:ВАНД
Мітка: Скасування
 
(Не показані 9 проміжних версій 7 користувачів)
Рядок 21:
 
Під час [[Екстрадиція|екстрадиції]], виходячи із завдання держав охороняти права та свободи осіб, які перебувають під їх [[Юрисдикція|юрисдикцією]], держава, яка видає особу, зобов'язана пересвідчитись, що права цієї особи, гарантовані Конвенцією, не будуть порушені запитуючою країною, навіть якщо ця країна не є учасником Конвенції. Це також стосується загрози застосування до ''екстрадованої особи'' смертної кари або нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження. У цих випадках Суд констатує порушення положень Конвенції саме з боку держави, яка здійснила видачу особи. Тому дуже важливо для компетентних органів запитуваної держави пересвідчитись у тому, що з боку запитуючої сторони до екстрадованої особи не буде застосовано жодних дій, які порушують її права за Конвенцією.
Частиною позитивних обов'язків держави також є інформування населення про ризик та процесуальні обов'язки, що стосуються ретроспективного розслідування будь-якого насильницького позбавлення життя<ref>Право на життя та обов'язок позитивних дій держави. Заборона смертної кари, питання екстрадиції та видачі правопорушників // [Електронний ресурс].&nbsp;— Режим доступу до ресурсу: http://advokatonline.org.ua/3-pravo-na-zhyttya-ta-obovyazok-pozytyvnyh-dij-derzhavy-zaborona-smertnoji-kary-pytannya-ekstradytsiji-ta-vydachi-pravoporushnykiv/ {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20120514075945/http://advokatonline.org.ua/3-pravo-na-zhyttya-ta-obovyazok-pozytyvnyh-dij-derzhavy-zaborona-smertnoji-kary-pytannya-ekstradytsiji-ta-vydachi-pravoporushnykiv/ |date=2012-05-14 }}</ref>.
 
=== У національному правопорядку державних утворень на території України ===
Рядок 90:
Українське законодавство визнає права дитини від моменту народження (п. 2 ст. 25 Цивільного Кодексу) із застереженням про те, що в рамках закону в окремих випадках держава охороняє права зачатої, але ще не народженої дитини. Більшість держав взагалі не зробили ніяких заяв чи застережень, відзначивши, що при тлумаченні преамбули, статей 1 і 6 Конвенції, вони будуть дотримуватися положень свого національного законодавства. Таким чином, Конвенція про права дитини не містить положень, які прямо зобов'язують держав гарантувати життя ще не народженій дитині.
 
З точки зору національного законодавства України новий організм, що розвивається в тілі жінки, дитиною до моменту свого народження не вважається. Він&nbsp;— частина організму жінки. Цю думку можна підтвердити ч. 6 ст. 281 Цивільного кодексу України та ст. 50 Основ законодавства України про охорону здоров'я, де передбачено, що штучне переривання вагітності може бути проведене за бажанням жінки при вагітності строком не більше 12 тижнів, а в окремих випадках, встановлених законодавством,&nbsp;— при вагітності від 12 до 22 тижнів<ref name="word">Фащук Т. Право на життя дитини з моменту зачаття&nbsp;— або ні абортам// [Електронний ресурс].&nbsp;— Режим доступу до ресурсу: http://hramzp.com/stranger-children/140-pravo-na-zhizn-rebenka {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20120220093800/http://hramzp.com/stranger-children/140-pravo-na-zhizn-rebenka |date=20 лютийлютого 2012 }}</ref>.
 
Відповідно до наказу [[МОЗ України]] від 20 липня 2006&nbsp;р. №&nbsp;508 була затверджена ''«Інструкція про порядок проведення операції штучного переривання вагітності»'', якою суворо заборонено переривати вагітність після 22 тижнів за будь-яких умов, обставин і ситуацій. Медицина визначає цей момент (22 тижні вагітності) умовною лінією, з якої плід варто називати дитиною<ref name="test">Сташис В. В., Бажанов М.&nbsp;І.&nbsp;Особа під охороною кримінального закону.&nbsp;— Х.: Право, 1996.&nbsp;— 224с</ref>.
Рядок 107:
 
Від біологічної смерті відрізняють клінічну, коли, незважаючи на припинення дихання і серцебиття, протягом дуже короткого часу життя в організмі не припиняється і його життєздатні функції можуть бути відновлені.
 
== Див. також ==
* [[Право на смерть]]
 
== Примітки ==