[перевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Мітка: редагування коду 2017
 
(Не показано 4 проміжні версії 4 користувачів)
Рядок 5:
 
== Передісторія ==
ПолітикаКурс щодона створення австро-німецького союзу провадиласяпроводився керівництвом Німеччини протягом довгого часу.
 
7 жовтня 1879 підписана угода щодо того, «коли б одна з обох імперій, всупереч сподіванням і щирому бажанню обох високих договірних сторін, зазнала нападу з боку Російської імперії, обидві високі договірні сторони зобов'язані виступити на допомогу одна одній з усією сукупністю збройних сил своїх імперій і відповідно до цього не укладати миру інакше, як тільки спільно і за обопільною згодою».
Рядок 32:
Перспективи війни з Італією цілком вистачило, щоб Гітлер відступив і не ввів в Австрію війська. Без підтримки Німеччини переворот провалився.
 
Все змінилося, коли в жовтні 1935 Італія розв'язала війну проти Ефіопії. Захід засудив агресію Муссоліні: з листопада 1935 всі члени Ліги Націй взяли на себе зобов'язання бойкотувати італійські товари, відмовляти італійському уряду в кредитах, заборонити ввезення вдо ІталіюІталії стратегічних матеріалів. А Німеччина підтримала Італію.
 
8 травня 1936 у зв'язку з перемогою в Ефіопії Муссоліні проголосив друге народження Римської імперії. Король Віктор Еммануїл III прийняв титул імператора [[Ефіопія|Ефіопії]]. Захід не визнав цих захоплень. Гітлер же підтримав ідею другої Римської імперії і надіслав привітання.
Рядок 47:
[[Файл:Bundesarchiv Bild 146-1985-083-10, Anschluss Österreich, Wien.jpg|thumb|Вступ німецьких військ до Відня]]
 
[[12 лютого]] [[1938]] Гітлер зустрівся з австрійським [[канцлер]]ом [[Курт Шушніг|Куртом Шушніґом]] та міністром закордонних справ Австрії [[Гвідо Шмідт|Ґвідо Шмідтом]] у німецькомуавстрійському [[Зальцбург|Зальцбурзі]], де змусив його погодитися на допущення до влади австрійських нацистів. Втім, за Конституцією Австрії, лише Президент мав повноваження підписувати міжнародні угоди. Тоді Гітлер висунув вимоги до Шушніґа, аби той переконав Президента [[Вільгельм Міклас|Вільгельма Мікласа]] погодитися на ультиматум, відвівши на це три дні. В той же час Гітлер віддав наказ імітувати зосередження військ на кордоні з Австрією та поширювати фальшиві новини щодо підготовки до збройного конфлікту.
 
Перед загрозою збройного вторгнення Президент [[Вільгельм Міклас]] здав свої позиції в останній день ультиматуму, [[15 лютого]], Шушніґ офіційно повідомив посла [[Франц фон Папен|фон Папена]], що берхтесгаденську угоду буде виконано до [[18 лютого]].
Рядок 86:
* [[17-й військовий округ (Третій Рейх)]]
* [[18-й військовий округ (Третій Рейх)]]
* [[Окупація Судетів]]
 
== Примітки ==
Рядок 110 ⟶ 111:
{{Бібліоінформація}}
 
[[Категорія:ІсторіяНовітня історія Австрії]]
[[Категорія:Третій Рейх]]
[[Категорія:Анексія]]