Віталій (Гречулевич): відмінності між версіями

[перевірена версія][очікує на перевірку]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
мНемає опису редагування
 
(Не показана 1 проміжна версія ще одного користувача)
Рядок 8:
У [[1843]] році закінчив [[Подільська духовна семінарія|Подільську духовну семінарію]] і поступив в [[Санкт-Петербурзька духовна академія|Санкт-Петербурзьку духовну академію]], яку закінчив в [[1847]] році зі ступенем магістра, захистивши дисертацію «Про молитву Манасії» (СПб., 1848).
 
Після закінчення академії майже до хіротонії вна єпископа був законовчителем в різних жіночих навчальних закладах. Навіть будучи архімандритом, деякий час безкорисливо викладав Закон Божий у Петербурзькому єпархіальному жіночому училищі.
 
[[7 серпня]] [[1849]] р. висвячений в сан священика.
 
У [[1860]] році він заснував журнал «Мандрівник» і був видавцем цього журналу. Згодом видавав і інші духовні журнали: «Сучасний листок» і «мирськеМирське слово», через які повідомляв пастві свої повчальні настанови.
 
[[13 квітня]] [[1862]] р. возведений у сан протоієрея.
 
У [[1864]] році на зібрані ним пожертвування відкрив на своїй батьківщині, в містечку [[Тульчин]]і, училище для дівчат духовного звання.
 
[[9 травня]] [[1875]] року обраний членом Петербурзького цензурного комітету.
 
[[8 жовтня]] [[1876]] р. пострижений в чернецтво з ім'ям Віталій. [[22 жовтня]] того ж року возведений у сан [[архімандрит]]а.
 
[[13 травня]] [[1879]] р. хіротонізований вона [[єпископ]]а [[Острог|Острозького]], вікарія Волинської єпархії.
 
З [[6 жовтня]] 1882 року — єпископ Могилевський і Мстиславський.
 
Єпископ Віталій — найдосвідченішанайосвіченіша людина свого часу. Він здобув популярність як істинний поборник і розповсюджувач релігійної освіти в дусі Православної Церкви серед інтелігенції та простих людей. Завдяки невтомній діяльності в цій галузі, їмним за два роки було відкрито 268 шкіл і підготовлено до відкриття ще 340.
 
Своїми повчальними проповідями, особистою добротою і здатністю до доброго вдосконалення інших єпископ Віталій пильно охороняв релігійно-моральні основи суспільного життя.
 
Помер [[14 травня]] [[1885]] р. в Могильові[[Могильов]]і, в Печерську — заміському архієрейському будинку. Похований в Спаській церкві цього будинку біля північної стіни храму під солією.
 
[[26 липня]] [[2014]] року в місті Мстиславль відбулася II Міжнародна науково-практична конференція «Концепт святості в історичному контексті». Форум був присвячений засновнику і першому редактору журналу «Странник», православному богослову, духовному письменнику і просвітителю єпископу Віталію (ГречулевичаГречулевичу).
 
== Праці ==
Рядок 79:
* ''Мень А. В.'' Виталий (Гречулевич Василий Васильевич) // Библиологический словарь: в 3 т. — М.: Фонд имени Александра Меня, 2002.
 
{{Єпископи Могилевські і Мстиславські}}
[[Категорія:Українці — єпископи РПЦ (синодальної)]]
[[Категорія:Уродженці Тульчина]]