Військовий округ: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 2:
 
Очолюється командувачем військами округу, що підпорядковується [[Міністр оборони|міністрові оборони]].
 
== Військові округи в Україні ==
До 1991 в Україні діяли три війсьові округи: [[Київський військовий округ|Київський]], [[Одеський військовий округ|Одеський]] та [[Прикарпатський військовий округ|Прикарпатський]]; з [[1991]] по 1997 — два: Одеський і Прикарпатський. Військовий округ охоплював територію кількох областей і іменувався за тер. ознакою. Був призначений для виконання операт., мобілізац. і військ-адм. завдань. Округ очолював командувач військ, який підпорядковувався міністрові оборони України, а також командувачеві Сухопутних військ. Призначався Президентом України за поданням міністра оборони. В межах своїх повноважень командувач військ В. о. видавав накази і директиви.
 
Осн. органом командувача для управління військами був штаб округу. На засадах дорадчого органу діяла військова рада у складі командувача, його заступників та керівників структурних підрозділів. На командування В. о. покладалося: безпосереднє керівництво військами (силами) округу; проведення заходів для підтримання їх у пост, бойовій та мобілізац. готовності; організація безперервного управління військами (силами), їх підготовка до виконання покладених на них завдань по обороні д-ви; планування, організація і проведення операт.-тактичної, бойової, мобілізац. та мо-рально-психол. підготовки підлеглих органів військ, управління і військ (сил) тощо.
 
Відповідно до Державної програми будівництва Збройних Сил України на період до 2005 на базі колишніх В. о. створено оперативно-тактичні командування: Західне (Львів), Північне (Чернігів) і Південне (Одеса).
 
== Військові округи в Росії і СРСР ==