Тест Тюрінга: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Kozubenko (обговорення | внесок)
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію Розширене редагування з мобільного
м виправлення дат
Рядок 62:
Щорічний [[конкурс]] «AI Loebner» на здобуття премії Лебнера є платформою для практичного проведення тестів Тюрінга. Перший конкурс пройшов, коли був [[1991 рік]]. Приз гарантований [[Г'ю Льобнер]]ом (''Hugh Loebner''). Кембриджський центр досліджень поведінки, розташований в [[Массачусетс]]і (США), надавав призи по 2003 рік включно. За словами Льобнера, змагання було організовано з метою просування вперед в області досліджень, пов'язаних зі штучним інтелектом, частково тому, що «ніхто не зробив заходів, щоб це здійснити».
 
Срібна (текстова) і золота (аудіо і зорова) медалі ніколи ще не вручалися. Проте щорічно з усіх представлених на конкурс комп'ютерних систем судді нагороджують бронзовою медаллю ту, яка, на їхню думку, продемонструє «найбільш людську» поведінку в розмові. Не так давно програма «Штучна лінгвістична інтернет-комп'ютерна істота» (Artificial Linguistic Internet Computer Entity&nbsp;— [[A.L.I.C.E.]]) тричі завоювала бронзову медаль (у 2000, 2001 і 2004 роках). Здатна до навчання програма Jabberwacky<ref>[http://www.jabberwacky.com/ Jabberwacky] {{Webarchive|url=https://web.archive.org/web/20050411014336/http://jabberwacky.com/ |date=11 квітеньквітня 2005 }} {{ref-en}}</ref> перемагала в 2005 і 2006 роках. Її творці запропонували персоналізовану версію: можливість пройти імітаційний тест, намагаючись більш точно зімітувати людину, з якою машина тісно поспілкувалася перед тестом.
 
Конкурс перевіряє здатність розмовляти; переможцями стають зазвичай [[Чат-бот|чат-боти]], або «[[Віртуальний співрозмовник|Штучні розмовні істоти]]» ({{lang-en|Artificial Conversational Entities, ACEs}}). Правилами перших конкурсів передбачалося обмеження. Згідно з цим обмеженням кожна бесіда з програмою або прихованою людиною могла бути тільки на одну тему. Починаючи з конкурсу 1995 року, це правило скасовано. Тривалість розмови між суддею і учасником була різною в різні роки. 2003 року, коли конкурс проходив в {{нп|Университет Суррея|Університеті Суррея||University of Surrey}}, кожен суддя міг розмовляти з кожним учасником (машиною або людиною) рівно 5 хвилин. З 2004 по 2007 роки цей час становив вже понад 20 хвилин. 2008 року максимальний час розмови становив 5 хвилин на пару, тому що організатор [[Кевін Уорік]] і координатор [[Г'юма Ша]] ({{lang-en|Huma Shah}}) вважали, що ACE не мали технічних можливостей підтримувати тривалішу бесіду. Переможець 2008 року, [[Elbot]]<ref> [http://www.elbot.com/ Elbot] {{ref-en}} </ref>, не прикидався людиною, але все-таки зумів обдурити трьох суддів. У конкурсі, проведеному 2010 року, час було збільшено до 25 хвилин при спілкуванні між системою і дослідником, на вимогу спонсора (програми просунулися вперед в здатності імітувати людину, і тільки лише при тривалій бесіді з'являються нюанси, що дозволяють виявляти співрозмовника). Конкурс, проведений 15 травня 2012 року, відбувся вперше в світі з прямою трансляцією бесіди, що тільки підняло інтерес до даного конкурсу.