[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
KLBot2 (обговорення | внесок)
м Вилучення 22 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:Q739186
на мою думку, більше милозвучний варіант
Рядок 35:
Розробка операційної системи Multics була розпочата в [[1964]] році. Спочатку в цьому проекті були зайняті [[Массачусетський технологічний інститут]] (MIT), а також компанії [[General Electric]] (GE) і [[Bell Labs]]. Компанія Bell Labs вийшла з проекту в 1969 році, а в 1970 році комп'ютерний бізнес компанії General Electric (разом з Multics) відійшов до компанії [[Honeywell]], яка продала його BULL (). Multics був задуманий компанією General Electric як комерційний продукт, і став таким вже під керівництвом компанії Honeywell, хоча так ніколи і не знайшов успіху на комп'ютерному ринку.
 
Як би там не було, система Multics зробилазначно дуже великий впливвплинула на комп'ютерну індустрію завдяки багатьом новаторським і цінним ідеям, закладеним в неї. Хоча система і піддавалася численним глузуванням з боку критиків, вона все ж показала, що закладені в неї концепції мають право на довгострокове життя у світі операційних систем.
 
Система Multics мала безліч характерних особливостей, що забезпечували її безвідмовність і високу продуктивність. Наприклад, додатково до підтримки модульності програмного забезпечення, система також була орієнтована на модульну підтримку використовуваних в її роботі електронних пристроїв, що дозволило нарощувати обчислювальні можливості системи простою заміною її модулів: [[Центральний процесор|центрального процесора]], пам'яті, дискового простору, і т. д. Окремі для кожного користувача списки доступу до файлів забезпечили досить гнучкий механізм колективного використання інформації в системі, що гарантує також забезпечення повної конфіденційності інформації, що зберігається та використовується користувачами. Також система Multics мала ряд стандартних механізмів, які давали можливість інженерам аналізувати обчислювальні потужності системи, а також набором механізмів, що забезпечували оптимізацію роботи самої операційної системи.