Бертольт Брехт: відмінності між версіями

[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Скасування редагування № 24190807 користувача 46.133.77.210 (обговорення) ванд.
Мітка: Скасування
Немає опису редагування
Рядок 61:
 
Спочатку Брехт дав своїй концепції назву «епічний театр», але згодом запропонував використовувати назву «діалектичний театр». Діалектичність театру Брехта полягає в тому, що він спонукає до конфлікту між розважанням і навчанням, що має знищувати «емоціональну причетність» у глядачів, досягаючи в такий спосіб «ефекту відчуження».
 
== Спадок ==
Найбільшу популярність Брехту принесли його п'єси. На початку 60-х років західнонімецький літературознавець Маріанна Кестінг в книзі «Панорама сучасного театру», представивши 50 драматургів XX століття, зазначила, що більшість нині живих «хворі Брехтом» («brechtkrank»), знайшовши цьому просте пояснення: його « завершеною в самій собі» концепції, що поєднувала філософію, драму і методику акторської гри, теорію драми і теорію театру, ніхто не зміг протиставити іншу концепцію, " настільки ж значну і внутрішньо цілісну ". Вплив Брехта дослідники виявляють у творчості таких різних художників, як Фрідріх Дюрренматт і Артюр Адамов, Макс Фріш і Хайнер Мюллер.
 
Брехт писав свої п'єси «на злобу дня» і мріяв про той час, коли навколишній світ зміниться настільки, що все, написане ним, виявиться неактуальним. Світ змінювався, але не настільки — інтерес до творчості Брехта то слабшав, як це було в 80-90-і роки, то відроджувався знову. Він відродився і в Росії: втратили актуальність мрії Брехта про «новий світ» — несподівано актуальним виявився його погляд на «старий світ».
 
== Переклади українською ==
Рядок 97 ⟶ 102:
* {{УРЕ}}
* Клековкін О. Brecht: Стратегеми / ІПСМ України НАМ України. — К.: Арт Економі, 2015. — 96 с.
*Walter Obschlager. Frisch, Max. Historisches Lexikon der Schweiz.
*Genia Schulz. Müller, Heiner. Neue Deutsche Biographie (NDB).
{{бібліоінформація}}