Левицький Кость Антонович: відмінності між версіями

[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Igor Monchuk (обговорення | внесок)
м Світлина могили.
Немає опису редагування
Рядок 59:
У міжвоєнний період входив до Центрального комітету Українського національно-демократичного об'єднання; вирішальної ролі в політиці вже не відігравав. Працював на посадах директора «[[Центробанк (Крайовий Союз Кредитовий)|Центробанку]]», очолював Союз українських адвокатів, входив до складу Навчальної ради адвокатів Польщі. Проявив себе як історик — автор «Історії політичної думки галицьких українців 1848—1914 рр.» (1926), «Історії визвольних змагань галицьких українців у часи світової війни 1914—1918 рр.» (1928—1930), «Великий зрив» (1931) тощо «Історію політичної думки галицьких українців» досі вважають основною працею з історії українського національного руху XIX ст.
 
«Золотий вересень» 1939 року втягнув його у вир політики — однопартійці доручили налагодити контакти з червоними завойовниками. [[22 вересня]] 1939 р. він представився новій владі, але невдовзі п. Костя вивезли до Москви. Арешт Левицького ініціював М.Хрущов, ни з ким з цього приводу не консультуючитсь. 80-річний сеньйор галицької політики просидів на Луб'янці півтора року. Побутує думка, що внаслідок наполягань [[Студинський Кирило Йосипович|Кирила Студинського]] та інших галичан, на думку яких, начебто, зважала радянська влада, навесні 1941 р. Костя Левицького якимось дивом звільнили, він повернувся до Львова. Утім, важливу роль у звільненні К.Левицького відігравали міркування політичного характеру, які вдалося довести до відома Берії, а, через нього і до Молотова, [[Судоплатов Павло Анатолійович|Павлу Судоплатову]]. Останньому було доручено Берією підготувати доповідь про політичні наслідки арешту К.Левицького і в цій доповіді Судоплатов висловився проти арешту і за звільнення Левицького, що й було зроблено.
 
=== Проголошення Української держави ===
Рядок 73:
26 листопада 2009 [[Національний банк України|Національним банком України]] була випущена ювілейна [[Кость Левицький (монета)|монета «Кость Левицький»]].
 
У [[2010]] р. до 150-річчя від дня народження Кость Левицького [[Львівська обласна державна телерадіокомпанія|Львівською обласною державною телерадіокомпанією]] було презентовано документальний фільм присвячений діяльності видатного адвоката, громадського та політичного діяча. Сценаристом і ведучим телевізійного фільму виступив журналіст та дипломат Яців Володимир.
 
На батьківщині, в [[Тисмениця|Тисмениці]], одна з центральних вулиць носить ім'я К. Левицького.
Рядок 100:
== Посилання ==
* [http://leksika.com.ua/16011013/legal/levitskiy Левицький Кость] // {{Юридична енциклопедія|3|463}}
* [http://encyclopedia.kiev.ua/vydaniya/files/use/second_book/part1.pdf Левицький Кость] // {{УМЕ6|сторінки=815}}
* [https://www.youtube.com/watch?v=Bw8f3L5QgtA&noredirect=1 Документальний фільм Українські Державники — Кость Левицький].
* [http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/printable_article?art_id=1237206 Урядовий портал].