Одінцов Валентин Володимирович: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Artmnv (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Artmnv (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 6:
== Життєпис ==
Народився Одінцов Валентин Володиморович {{ДН|17|7|1937}} року в місті [[Дніпро (місто)|Дніпрі]]. Помер 12 травня 2021 року.
 
Похований на поважній алеї на кладовищі в сел. Геологів
 
=== Освіта ===
Рядок 34 ⟶ 36:
У 1987 році Одінцов В.В. призначається [[Проректор|проректором]] [[Херсонський державний університет|ХДПІ]] з наукової роботи. На цій посаді він намагається активізувати підготовку в інституті фахівців вищої кваліфікації- кандидатів та докторів наук, для чого пропонує створити відділ аспірантури. Збільшити кількість наукових конференцій, організувати випуск нових збірок наукових праць. У цей же час Одінцов В.В. наполегливо працює над [[Докторська дисертація|докторською дисертацією]] «Механізм електро- та теплопереносу в тугоплавких боридах рідкісноземельних металів з каркасною структурою» яку успішно захищає у 1995 році, отримавши вчений ступінь [[Доктор наук|доктора фізико-математичних наук]], а пізніше — вчене знання [[Професор|професора]].
 
У 1997 році Валентин Володимирович повертається на рідну кафедру фізики, де як «таківський» професор очолює виконання держбюджетної теми, пов’язаної з дослідженням додекаборидів. Паралельно він занурюється у проблеми забезпечення безпеки життєдіяльності людини, зокрема пожежної безпеки і проблеми ефективного пожежогасіння. Саме в цей період з’являються змістовні публікації Одінцова В.В. з нової тематики, він призначається головою інститутської комісії з безпеки життєдіяльності і попередження пожеж.

Видані наукові праці, зокрема перший в Україні «Російсько-український словник пожежно-технічних термінів, слів та фрагментів фахових висловів», посібник «Протипожежна робота під час вивчення фізики в школі», монографія «Додекабориди рідкістноземельних металів», численні результати наукових пошуків Одінцова В.В. , занесені у довідники, які видавалися авторськими колективами інституту надміцних матеріалів [[Національна академія наук України|НАН України]], а також активна робота професора у напрямі попередження пожеж і інших техногенних аварій були підставою для обрання Валентина Володимировича почесним членом двох академій: «Міжнародної академії екології і безпеки життєдіяльності» та «Академії зв’язку України».
 
Одінцов В.В. має дуже позитивні людські якості: простоту у відношеннях, відвертість, доброту, комунікабельність, бажання допомогти у важку хвилину. Він є відмінним сім’янином, люблячим чоловіком, батьком, свекром, дідусем і навіть прадідусем. У нього багато щирих друзів, товаришів. Валентин Володимирович має приємний сильний баритон, любить порадувати слухачів жартівливою піснею, за що його нерідко називають «херсонським Богатіковим». Свого часу (у студентські роки) Одінцов В.В. проявив себе, як активний спортсмен (гімнаст, плавець, весляр) і учасник художньої самодіяльності. Він брав участь у першому концерті ансамблю «Берізка», у студентських фестивалях пісні і танцю. Свою енергію, рухливість, настирливість у досягненні мети зберіг до останніх днів.
 
Похований на поважній алеї на кладовищі в сел. Геологів
 
== Примітки ==