Соціал-націоналізм: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Infinit (обговорення | внесок)
м →‎Історія: вікіфікація
Немає опису редагування
Рядок 26:
{{розширити|серпень 2013}}
<!--можна звичайно сюди накидати цитат однак я вважаю що тут повинен бути ґрунтовний аналіз а не цитати-->
Новітні ідеологи соціал-націоналізму ([[Білецький Андрій Євгенович|А. Білецький]], [[Однороженко Олег Анатолійович|О. Однороженко]]) визначають його як ідеологію, що базується на [[максималізм]]і, національно-[[Раса|расовому]] [[егоїзм]]і, любові до свого, нетерпимості до ворожого та [[активізм]]і.
 
На ъхнюїхню думку, базовими принципами соціал-націоналізму є:
 
* [[Соціалізм|Соціальність]] (''«Ми не відмітаємо існування багатих (але не надбагатіїв), але відкидаємо можливість існування бідних»''<ref name="A_Biletski">Андрій Білецький «Український расовий соціал-націоналізм»
(«Український соціальний націоналізм».&nbsp;— Харків: «Патріот України», 2007.&nbsp;— с.3-5)</ref>)
 
* [[Расизм|Расовість]] (''«Люди від природи народжуються з різними здібностями та можливостями і тому найбільше щастя людини це коли вона знаходить власне місце в національній ієрархії та сумлінно виконує своє життєве завдання»''<ref name="A_Biletski" />))
 
* Великодержавність (''«Це питання, як не дивно, не стільки політичне, скільки біологічне. Будь-який живий організм в природі стремить до розширення, розмноження, збільшення. Цей закон універсальний і для інфузорії-туфельки, і для людини, і для [[Експансіонізм|нації-раси]]»''<ref name="A_Biletski" />))
Рядок 42:
 
== Критика ==
Цінністно соціалСоціал-націоналізм заперечує [[лібералізм]], що ставить так звані «природні» права людини над правами людських спільнот. Соціал-націоналізм визнає найвищими правами права нації, а права окремих людей ставить у залежність від обсягу і характеру виконуваних у суспільстві обов'язків і взятої на себе відповідальності. Ця ідеологія ґрунтується на [[раса|расовому]] поділі, тому суперечить концепціям [[ліберальний націоналізм|ліберального націоналізму]] та рівності всіх людей.
{{без джерел|серпень 2013}}
Ідеологічно соціал-націоналізм протистоїть [[інтернаціоналізм]]у, визначаючи расову сутність людських спільнот природною і такою, що не потребує штучних змін.
 
Шведський філософ [[Генрік Унне]] вважає, що націонал-соціалізм є природнім продовженням [[соціалізм]]у, оскільки головним завданням націонал-соціалісти бачать не «як виробити продукт», а «як поділити вже готовий продукт». Тому звичайний робітник стає на позицію [[націоналізм]]у й виступає проти [[імміграція|імміграції]], бо приїжджі забирають у місцевих роботу й заробіток. Унне вважає, що націонал-соціалізм популярний серед соціалістів і расистів, бо як [[соціалізм]], так і [[расизм]] є різновидами [[колективізм]]у<ref>[http://www.kristianstadsbladet.se/fria-ord/article1142532/Socialnationalism.html Socialnationalism] (25 серпня 2004) {{ref-sv}}</ref>.
Як державницька концепція соціал-націоналізм протистоїть [[анархізм]]у, що заперечує необхідність існування держави.
 
Висуваючи гасло боротьби з [[капіталізм]]ом,<ref>[http://www.run.org.ua/avtory/illyenko-andriy/sotsial-natsionalizm-ta-filosofiya-ekonomiky.html Соціал-націоналізм та філософія економіки]</ref> соціал-націоналізм виступає за повне соціальне перевлаштування суспільства, але його ідеологія не є [[соціалізм]]ом; вона ґрунтується на національній націократичній традиції, що пропонує розв'язок соціальних проблем без відверто соціалістичних форм.
 
Цінністно соціал-націоналізм заперечує [[лібералізм]], що ставить так звані «природні» права людини над правами людських спільнот. Соціал-націоналізм визнає найвищими правами права нації, а права окремих людей ставить у залежність від обсягу і характеру виконуваних у суспільстві обов'язків і взятої на себе відповідальності.
 
Соціал-націоналізм суперечить концепціям [[Громадянський націоналізм|громадянського]] та ліберального націоналізму.<ref>Див. відповідні статті — [[Громадянський націоналізм]] і [[ліберальний націоналізм]].</ref>
 
== Див. також ==