Донецький економічний район: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Slexsy (обговорення | внесок)
м Уточнення
Мітки: перше редагування Візуальний редактор
Goritto (обговорення | внесок)
Рядок 19:
Територія Донецького району була заселена людьми ще декілька тисячоліть до нашої ери. У І тисячолітті н.е. її територію пролягав своєрідний "коридор", через який проходили кочові народи. В ХІ-ХІІ ст. у степах Донбасу виросли українські поселення. Однак після набігів татар ці землі перетворилися в [[Дике Поле]] і повторно їх почали освоювати тільки в XVI ст. [[запорізькі козаки]]. Вони заклали перші укріплення, які згодом виросли у міста [[Маріуполь]], [[Луганськ]], [[Слов'янськ]].<br />
[[Донецьк]], який тепер став [[консолідація|консолідуючим]] ядром району, виник тільки у XIX ст. як один із центрів промислового освоєння [[Донбас|Донбасу]]. Характерними рисами [[ЕГП|економіко-географічного положення]] Донецького економічного району є значна віддаленість від центру, велика протяжність кордону з [[Росія|Росією]], вихід до [[Азовське море|Азовського моря]], близьке розміщення до металорудної бази країни - [[Придніпров'я]], проходження через територію важливих транспортних шляхів загальнодержавного та міжнародного значення.
== Населення і трудові ресурси ==
Відрізняється з-поміж інших районів найвищим рівнем [[Урбанізація|урабанізації]] та найбільшою середньою густотою населення (128 осіб на км²), яка майже вдвічі перевищує цей показник для [[Україна|України]]. Переважна більшість населення, чисельність якого становить близько 3 млн. осіб, працює у виробничій сфері.
Значний розвиток індустрії, а в останні роки від'ємний [[природний приріст]] населення, низька середня густота сільських жителів (14 осіб на км²) зумовили в районі постійну потребу в трудових ресурсах. Сучасна кризова ситуація в господарстві, необхідність закриття збиткових шахт загострюють проблему зайнятості.
та промислового освоєння Донбасу.
Значний розвиток індустрії, а в останні роки від'ємний природний приріст населення, низька середня густота сільських жителів (14 осіб на км²) зумовили в районі постійну потребу в трудових ресурсах. Сучасна кризова ситуація в господарстві, необхідність закриття збиткових шахт загострюють проблему зайнятості.
 
== Природні умови і ресурси ==