Право на життя: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
стильові правлення
Рядок 50:
Аналізуючи цивільно-правову природу права на життя, це право, як і усі особисті немайнові права [[Фізична особа|фізичної особи]], відповідно до ст. 269 [[ЦК України]], є невід'ємним від носія, позбавленим економічного змісту, виникає в особи з моменту народження чи іншого моменту, що прямо передбачений законом, а також належить їй довічно. Відсутність економічного змісту цього права означає, що його, на відміну від майнових прав особи, не можна виразити в грошовому еквіваленті.<ref name="pravo" />.
 
'''Відповідно до ЦК України до змісту права на життя відносяться наступнітакі елементи:'''
# заборона позбавлення життя фізичної особи;
# захист свого життя і здоров'я та інших осіб від протиправних посягань не забороненими законом засобами;
Рядок 93:
Відповідно до наказу [[МОЗ України]] від 20 липня 2006&nbsp;р. №&nbsp;508 була затверджена ''«Інструкція про порядок проведення операції штучного переривання вагітності»'', якою суворо заборонено переривати вагітність після 22 тижнів за будь-яких умов, обставин і ситуацій. Медицина визначає цей момент (22 тижні вагітності) умовною лінією, з якої плід варто називати дитиною<ref name="test">Сташис В. В., Бажанов М.&nbsp;І.&nbsp;Особа під охороною кримінального закону.&nbsp;— Х.: Право, 1996.&nbsp;— 224с</ref>.
 
'''Закон України «Про охорону дитинства»''' в ст. 6 говорить, що ''«кожна дитина має право на життя з моменту визначення її живонародженою та життєздатною за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров'я»''. Відповідно до низки правових норм України, в деяких випадках життя і тілесна недоторканність ембріона виступає в якостіяк об'єктаєкт, що охороняється кримінальним, цивільним та іншими галузями права<ref name="word"/>.
 
Під процесом народження вважається проміжок часу між початком фізіологічних пологів і моментом самостійного дихання людини, а, отже, це і є початком права на життя<ref>Ольховик Л.&nbsp;А.&nbsp;Право на життя // Актуальні проблеми політики. Вип. 17.&nbsp;— О.: Юридична література / гол. ред. С.&nbsp;В.&nbsp;Ківалов, 2003.&nbsp;— с.160&nbsp;— 167</ref>.