Період Едо: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
в якості → як
Рядок 266:
У [[1866]] році обставини склалися на користь антиурядових сил. Новим сьоґуном став малодосвідчений [[Токуґава Йосінобу]], а замість симпатика сьоґунату, покійного [[імператор Комей|імператора Комея]], на трон зійшов 14-річний [[імператор Мейдзі]].
 
Йосінобу вважав, що підтримувати життєздатність управлінської системи Японії у формі сьоґунату неможливо. Він планував створити новий колегіальний уряд з усіх японських даймьо на чолі з імператором, в якому рід Токуґава продовжував би утримувати реальну владу в якостіяк прем'єр-міністраміністр. Виходячи з цих помислів, у жовтні [[1867]] року Йосінобу [[Повернення державної влади Імператору|повернув посаду сьоґуна і повноту політичної влади]] японському Імператору.
 
Опозиціонери лише цього і чекали. Сайґо Такаморі, Окубо Тосіміті та Кіто Такайосі, разом із лідером двірських аристократів [[Івакура Томомі]], запропонували імператору заслати Йосінобу і конфіскувати усі землі роду Токуґави. У результаті цього, наприкінці 1867 року було видано «[[Указ про реставрацію Імператорського правління]]», за яким проголошувалось створення нового уряду на чолі з імператором, а ідеалом держави визначалась стародавня унітарна і централізована Японія 8 — 10 століть. Сьоґунат Токуґава ліквідовувався, а родина Токуґава усувалась від управління країною. Разом із знищенням сьоґунату завершилась 260-літня доба Едо та епоха домінування самураїв у японському політичному житті. Для Японії наступали нові часи [[модернізація|модернізації]] та [[імперіалізм]]у — [[період Мейдзі]].