[перевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Basio (обговорення | внесок)
м вилучена Категорія:Антропологія за допомогою HotCat
Рядок 42:
5.Теорія виходу з Індії ({{lang-en|Out of India theory}}) — гіпотеза про те, що індоєвропейська мовна сім'я виникла на Індійському субконтиненті і поширилася по території індоєвропейського регіону за допомогою ряду міграцій.
 
Теорія виходу з Індії з'явилася наприкінці XVIII століття в спробі пояснити зв'язок, який існує між санскритом та європейськими мовами. Відомим її раннім прихильником був Фрідріх Шлегель (1772—1829). Згодом теорія була відкинута лінгвістами, щоякі віддали перевагу курганноїкурганній гіпотезі.
Теорія виходу з Індії приймається багатьма індуськими націоналістами і часто є предметом обговорення в індійській політиці. Прихильники теорії виходу з Індії приймають як факт те, що Індська цивілізація була індоарійська, і ву своїй аргументації переважно спираються на докази з санскритської літератури. Теорія виходу з Індії завжди мала прихильників серед учених. Найбільш відомими сучасними захисниками теорії є фламандський індолог Конрад Ельст, німецько-канадський індолог Клаус Клостермайер, індійський автор і дослідник Шрікант Талагері і індійський археолог Б. Б. Лал.
 
6.Арктична гіпотеза — псевдонаукова гіпотеза, що передбачає розташування прабатьківщини індоєвропейців (або аріїв) в північних районах Євразії (Кольський півострів, Карелія, Біломорья, Таймир). Була сформульована в 1903 році відомим політичним діячем Індії Б. Г. Тілаком у книзі «Арктична батьківщина у Ведах». Гіпотеза є неакадемічною. В даний час прихильниками гіпотези є окремі індійські дослідники, в Росії ж вона поширена в основному в навколонаукових і націоналістичних колах.