Таварая Сотацу: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Haida (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
правопис
Рядок 58:
Народився близько 1570 року. Про батьків нічого невідомо. Художник [[Тані Бунтьо]] вказував, що Сотацу народився в Ното і навчався живопису в [[Кіото]]. У 1602 році клан [[Тайра]] найняв Таварая Сотацу для реставрації сувоїв XII століття «[[Хейке нокьо]]», що зберігалися в [[Святилище Іцукушіма|святилищі Іцукусіма]]. З цього часу починається відомість художника.
 
Таварая Сотацу одружився з двоюрідною сестрою Хон'амі Коецу. У Кіото він відкрив магазин під назвою «Таварая». де продавав віяла, ширми, ляльок та інші предмети декору, які також розписував. Водночас продовжував отримувати великі замовлення відзнатівід знаті, монастирів, сьогунів.
 
Одна з небагатьох точних дат, пов'язаних з життям Сотацу, мається на написи, виконаної рукою придворного і поета Карасумару Міцухіро в кінці сувою «Сайгьо моногатарі» (колекція Ватанабе, Токіо). Це копія, яка була замовлена Сотацу з давнього сувою, що належав імператорській родині. У написі йдеться, що в 1630 році Сотацу отримав буддійський ранг хоккьо (Міст Дхарми), що вирізняв видатних живописців. Помер близько 1640 року.
 
== Творчість ==
Спочатку працював вжанрі [[ямато-е]] стиля [[школа Кано|школи Кано]]. Згодом розробив власний художній стиль, що характеризується оргінальністюоригінальністю композиції, стилізації форм, пошуками кольорів. Звернення Сотацу до культури [[період Хейан|періоду Хейан]] зробило великий вплив на стиль мислення художника, який прагнув відтворити поетичний світ класичної літератури. Його образи передають не лише красу і гармонію природи, а також внутрішній світ людини.
 
Таварая Сотацу створив нову техніку подачі кольору і лінії, а також нову, популярну технологію живопису під назвою «тарасікомі», при якій одна з фарб наноситься на малюнку на іншу, поки ця друга залишається ще вологою. Йому належить також відкриття нової техніки одноколірної живопису, при якій туш заміняла фарбу.