Радіоастрон: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
м правопис
Рядок 1:
[[Файл:RIAN archive 930415 Russian Spektr R space-born radio telescope.jpg|thumb|Радіоастрон на монтажній площадці]]
'''Радіоастрон''' (''Спектр-Р'') — російський проектпроєкт, яким на витягнуту орбіту супутника Землі запущено космічний 10-метровий [[радіотелескоп]]. Запуск відбувся [[18 липня]] [[2011]] року. Мета проектупроєкту полягає в тому, щоб створити спільно з глобальною наземною мережею радіотелескопів єдину систему наземно-космічного інтерферометру для отримання зображень, координат і кутових переміщень різних об'єктів Всесвіту з винятково високою роздільною здатністю. Виробник супутника — [[НВО ім. С. А. Лавочкіна|НВО імені Лавочкіна]]. Координатор проектупроєкту — Астрокосмічний центр ФІАН.
 
[[21 червня]] [[2011]] генеральний директор [[НВО ім. С. А. Лавочкіна|НВО імені Лавочкіна]] Віктор Хартов оголосив про результати засідання державної комісії. За його словами, державна комісія дозволила відправку обсерваторії на космодром [[Байконур]]. [[24 червня]] радіотелескоп був відправлений на [[Байконур]], а [[18 липня]] відбувся запуск.
Рядок 7:
 
== Орбіта ==
Запуск з [[Байконур]]а супутника «[[Спектр-Р]]» відбувся [[18 липня]] [[2011]] року ракетою-носієм «[[Зеніт-2]]» з [[Розгінний блок|розгінним блоком]] «[[Фрегат-СБ]]». Космічний телескоп запущений на орбіту з перигеєм 600 км і апогеєм 330000 км. Тривалість роботи космічного апарату буде як очікується не менше п'яти років. [[Інтерферометр]] при таких базах забезпечить інформацію про морфологічні характеристики та координатах галактичних і позагалактичних [[Астрономічне радіоджерело|радіоджерел]] з шириною інтерференційних пелюстків до 8 мікросекунд дуги для самої короткої довжини хвилі проектупроєкту 1.35 см.
 
== Призначення ==