Вилучено вміст Додано вміст
Мітки: Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію Запитання модуля наставництва
Рядок 230:
Доброго вечора)
Як опублікувати статтю, якшо вона знаходиться у чернетці? Дякую --[[Користувач:Діана Ковальчук|Діана Ковальчук]] ([[Обговорення користувача:Діана Ковальчук|обговорення]]) 20:10, 15 квітня 2021 (UTC)
 
:{{пінг|Діана Ковальчук}} Вітаю! Технічно - це просто. Треба зайти у чернетку, натиснути у верхньому меню кнопку "Більше", а під нею - обрати "Перейменувати". У вікні, яке відкриється, треба заповнити 3 поля. У лівому (це простір) замість "Корситувач" треба обрати "(Основний)", у правому прописати назву статті. У вашому випадку це буде: Галюк Пієс. У нижньому полі можна написати "перенесення в основний простір". І натиснути нижче кнопку "Перейменувати сторінку".
:<b>Але</b> перед цими діями треба довести текст статті до такого стану, щоб він відповідав правилам вікіпедії, щоб статтю одразу після публікації не було поставлено на вилучення:
:* Наразі найбільша проблема - [[Вікіпедія:Авторитетні джерела|авторитетні джерела]], які підтверджують викладені у статті факти. В ідеалі - читач повинен мати змогу кожен прочитаний у статті факт перевірити, пройшовши за наведеними посиланнями. Поки що джерела взагалі відсутні, їх необхідно відшукати. Найкраще - українські, але їх, здається, просто немає. Тоді - бажано англомовні. Ось тут можна почитати, [[Вікіпедія:Посилання на джерела|як оформити джерела]]. Бажано навіть робити їх у вигляді приміток (за допомогою тегу "ref"), але це можна буде зробити наступним кроком, я потім поясню, як саме.
:* По-друге, вікіпедія потребує енциклопедичного стилю, а зараз у тексті присутні елементи публіцистичного. Якщо по-простому - це мають бути сухі, зрозумілі однозначно, беземоційні дані, які не несуть ставлення автора до предмету, і можуть бути перевірені. Тому у вікіпедійній статті фрази на кшталт "чарівний і привабливий актор Галюк має дуже великий попит у жінок", "дуже важке дитинство", "відправився", "зовсім маленьким", "супроводжувала його протягом усього шляху", "що, до речі, набагато легше запам'ятовується", "на жаль", "Актор дуже хоче знайти жінку, яка б зробила його щасливим", і т.п. треба деякі просто прибрати, а інші сформулювати більш енциклопедично.
:* По-третє, статтю треба оформити в цілому у потрібному стилі, [[Вікіпедія:Стиль#Мова і стиль|ось тут можна про це докладно почитати]].
:Будь ласка, ставте будь-які запитання, якщо вони виникнуть.
:З повагою --[[Користувач:MelnykSerg|MelnykSerg]] ([[Обговорення користувача:MelnykSerg|обговорення]]) 05:49, 16 квітня 2021 (UTC)