[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Рядок 140:
* [[Північно-Сахарські степи і ліси]] лежать уздовж північного краю пустелі, поруч з [[Середземноморська флористична область|Середземноморськими лісами, лісовими масивами і чагарниками]] півночі [[Магриб]]а і [[Киренаїка|Киренаїки]]. Зимові дощі зберігають чагарники і сухі ліси, які утворюють перехід між [[Середземноморський клімат|середземноморським кліматом]] на півночі і надпосушливою Сахарою на півдні. Займає площу у 1 675 300 км² в Алжирі, Єгипті, Лівії, Мавританії, Марокко, Тунісі й Західній Сахарі<ref>{{ref-en}}[http://www.worldwildlife.org/wildworld/profiles/terrestrial/pa/pa1321_full.html North Saharan steppe and woodlands]. WWF Scientific Report.</ref>.
* Власне [[Пустеля Сахара (екорегіон)|пустеля Сахара]] охоплює надпосушливі центральні частини Сахари, де кількість опадів мінімальна і має спорадичний характер. Рослинність рідкіса. Цей екорегіон складається загалом з піщаних дюн (ергів, чеч, раоуїв), кам'яних плато (гамада), гравійних рівнин (рег), сухих долин (ваді) й такирів. Займає площу у 4 639 900 км² в Алжирі, Чаді, Єгипті, Лівії, Малі, Мавританії, Нігері і Судані<ref name="Sahara desert"/>.
* [[Південно-Сахарські степи і ліси]] займають вузьку смугу із заходу до сходу між надпосушливою Сахарою і саваноюсаванною Сахеля на півдні. [[Екваторіальна конвергентна зона]] надає літні дощі в липні і серпні, в середньому від 100 до 200&nbsp;мм, але їх значення вельми коливаються з року в рік. Ці дощі відновлюють літні пасовища, сухі рідколісся і чагарники вздовж сезонних водотоків. Займає площу 1 101 700 км² в Алжирі, Чаді, Малі, Мавританії і Судані<ref>{{ref-en}} [http://www.worldwildlife.org/wildworld/profiles/terrestrial/pa/pa1329_full.html South Saharan steppe and woodlands]. WWF Scientific Report.</ref>.
* [[Західно-Сахарські гірські ліси]] на вулканічних нагір'ях в західній частині Сахари мають прохолодне, вологе середовище, яке підтримує Сахарсько-середземноморські ліси і чагарники. Займають площу у 258 100 км², головним чином в [[Тассилін-Аджер]] у Алжирі, з невеличкими анклавами в [[Аїр (плоскогір'я)|Аїрі]] у Нігері, [[Адрар (плато)|Адрарі]] у Мавританії і [[Адрар-Іфорас]] на кордоні Малі й Алжиру<ref>{{ref-en}} [http://www.worldwildlife.org/wildworld/profiles/terrestrial/pa/pa1332_full.html West Saharan montane xeric woodlands]. WWF Scientific Report.</ref>.
* [[Тібесті-Джебель-Увейнат гірські ліси]]. У [[Тібесті]] й [[Джебель Увейнат]] більш регулярні опади і прохолодніший клімат, що дозволяє рости лісам з [[Фінік їстівний|фінікових пальм]] (''[[Phoenix dactylifera]]''), [[акації]] (''Acacia''), [[мирт]]а (''Myrtus''), [[олеандр]]ів (''Nerium oleander''), [[тамарикс]]ів (''Tamarix'') й інших рідкісних і ендемічних рослин. Займає площу у 82 200 км² в Тібесті на межі Чада та Лівії, і Джебель Увейнат на кордоні Єгипту, Лівії та Судану<ref>{{ref-en}} [http://www.worldwildlife.org/wildworld/profiles/terrestrial/pa/pa1331_full.html Tibesti-Jebel Uweinat montane xeric woodlands]. WWF Scientific Report.</ref>.
* [[Сахарські галофіти]] ростуть у сезонно-затоплених солоних низовинах Сахари. [[Галофіти]]&nbsp;— адаптовані до засолених ґрунтів рослинні співтовариства. Сахарські галофіти займають площу 54 000 км², у тому числі западини [[Каттара]] і [[Сива (оаза)|Сива]] на півночі Єгипту, [[Туніські солоні озера]] Центрального Тунісу, [[Шотт-Мельгір]] в Алжирі, і невеликі клаптики Алжиру, Мавританії і Західної Сахари<ref>{{ref-en}} [http://www.worldwildlife.org/wildworld/profiles/terrestrial/pa/pa0905_full.html Saharan halophytics]. WWF Scientific Report.</ref>.
* [[Танезруфт]]. Регіон з одними з найжорсткіших умов на Землі, надпосушливий клімат, відсутність рослинності і замало тварин.