Державна служба геології та надр України: відмінності між версіями

[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
TohaomgBot (обговорення | внесок)
м Замінено закодовану відсотковим кодуванням частину URL-адреси на звичайні літери
BunykBot (обговорення | внесок)
м Виправлена суміш розкладок
Рядок 35:
У 1938 p. Український геологічний трест перетворено на Геологічне управління УРСР, яке з 1939 p. перейшло в підпорядкування Комітету в справах геології при Раді Народних Комісарів СРСР. Основними напрямами були: проведення пошуково-розвідувальних робіт на нерудну сировину, гідрогеологічні дослідження, геофізичні та пошуково-розвідувальні роботи. Велику увагу приділяли проведенню комплексних геологічних досліджень на [[Нагольний кряж|Нагольному кряжі]] і розвідувальних робіт на марганець на Нікопольському родовищі, розвідці графітів ([[Заваллівське родовище графіту|Заваллівське родовище]]) тощо. Складалася петрографічна карта Українського кристалічного масиву, геологічні карти середнього і великого масштабів, а також дрібномасштабні – оглядові.
 
Після [[Приєднання Бессарабії та Північної Буковини до СРСР|приєднання до СРСР Буковини і Хотинського, Ізмаїльського та Аккерманського округів Бессарабії]] для координації геологічних досліджень на території західних областей у м. Львові організовано Львівське відділення Геологічного управління. Карпатський науково-дослідний інститут (Кар. НДГІ) у [[Борислав|Бориславі]]і було передано в підпорядкування Геологічного управління. Сфера діяльності управління розширилася, була створена велика кількість [[Партія (значення)|партій]] з пошуку й розвідки різних видів корисних копалин і геологічного картування.
 
У 1941 p. Геологічне управління УРСР перейменоване на Українське геологічне управління (УГУ).
Рядок 51:
Після проведеної в 1957 p. перебудови основними виробничими організаціями Головгеології УРСР стали комплексні територіальні геологорозвідувальні трести «Київгеологія», «Дніпрогеологія», «Артемгеологія», «Луганськгеологія», «Кривбасгеологія», які виконували пошукові та розвідувальні роботи всіх видів корисних копалин. Водночас на базі «Укрсхіднафторозвідки» було створено три трести: Чернігівський, Полтавський і Харківський; на базі об'єднання «Укргаз» у Львові – «Львівнафтогазрозвідка», а на півдні республіки – трест «Кримнафтогазрозвідка». Усі вони в період з 1957 по 1959 pp. також увійшли до складу Головгеології УРСР. У 1964 р. на базі Дніпропетровської геофізичної експедиції тресту «Укргеофізрозвідка» Головгеології УРСР створено Центральну геофізичну експедицію, яка у вересні 1965 p. стала трестом «Дніпрогеофізика».
 
Указом Президії Верховної Ради УРСР від 18.02.1965 pокуроку Головгеологію реорганізовано в Державний геологічний комітет при Раді Міністрів УРСР, який з 29 квітня 1965 року очолював [[Надьожин Петро Хомич]].
 
А вже наприкінці того ж року комітет було перетворено на Міністерство геології УРСР. Міністри: [[Котиков Михайло Андрійович]] (23.10.65 – 18.10.67), [[Шпак Петро Федорович]] (18.10.67 – 14.07.82), [[Гавриленко Микола Мефодійович]] (29.07.82 – 31.12.87). До системи Міністерства увійшли всі геологічні організації та підприємства колишнього Держгеолкому УРСР.