Церковний суд: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Kyrylosh (обговорення | внесок)
Функція пропозицій посилань: додано 3 посилання.
Мітки: Візуальний редактор Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію Завдання новачку Пропоноване: додати посилання
Рядок 5:
У середні віки папи встановили особливий вид церковних судів, безпосередньо їм підпорядкованих. Так виникли трибунали інквізиції. Церковні суди в середні віки мали дуже широку юрисдикцію.
 
За прикладом церковних інституцій у Європі розвивалася світська судова система під державною владою. Внаслідок цього [[юрисдикція]] церковних судів була значно обмежена. Запровадження принципу відокремлення церкви від держави звузило сферу дії церковного права до внутрішніх суперечок у релігійній установі. Виконання рішень церковних судів значно обмежувалося санкціями, які могла застосовуватися церквою (відлучення, позбавлення церковних посад і титулів тощо). У ХХ столітті була проведена реформа канонічного права, яка сформувала сучасні принципи функціонування церковних судів.
 
== Католицькі церковні суди ==
Найнижчою інстанцією церковних судів є єпископські суди, пов’язані з даною єпархією чи єпархією у православних церквах. Церква не визнає принципу поділу влади, тому єпископ є верховним суддею, який виконує як виконавчу, так і законодавчу функції. Єпископ покладає свої повноваження на судового вікарія, хоча він може вирішувати конкретні питання сам. Судді, які вирішують справи в церковних судах, повинні продемонструвати знання канонічного права, підтверджене відповідними дипломами церковних університетів.
 
Єпископ призначає захисника справедливості для розгляду справи в духовному суді, який представляє єпархію так само, як прокурор, який діє від імені держави. [[Позивач]] у судовому розгляді може призначити адвоката, який виступає від його імені.
 
Деякі справи не можуть розглядатися єпархіальними судами:
Рядок 18:
Церковні апеляційні суди мають у своїй юрисдикції церковну митрополію і встановлюються митрополитом. Апеляційні скарги єпархіальних судів розглядаються в митрополії, що відповідає кожній єпархії. Якщо справа стосується архієпархії, вона передається до апеляційного суду іншої митрополії, щоб той же суд не розглядав апеляцію на своє рішення.
 
Рішення столичних судів можуть бути оскаржені до Римської роти, яка виконує функції суду. Якщо апеляційний суд залишить у силі рішення єпархіального суду, оскарження до Римської роти неможливе. У випадках, вирішених [[Папа Римський|Папою]], оскарження не передбачається.
 
== Англіканські церковні суди ==