Чорнобильська зона відчуження: відмінності між версіями

[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Мітки: Скасовано Редагування з мобільного пристрою Редагування через мобільну версію
Скасовано 1 останнє редагування (188.163.109.179) і відновлено версію 39915579 InternetArchiveBot: правопис
Мітка: Ручний відкіт
Рядок 43:
У 1990-ті роки, після того, як були проведені заходи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і значно знизився рівень радіації в районі станції і на прилеглих територіях, Чорнобильська зона відчуження стала популярним туристичним об'єктом. Згідно з доповіддю [[Організація Об'єднаних Націй|ООН]] про наслідки Чорнобильської катастрофи 2002 року<ref>[https://www.un.org/press/en/2002/dev2372.doc.htm Доповідь ООН про наслідки Чорнобильської катастрофи від 2002 року]{{ref-en}}</ref>, на більшості території зони відчуження можна залишатися без особливої ​​шкоди.
 
У 2010 було прийнято рішення відкрити Зону для всіх бажаючих (до цього відвідування було обмеженоюобмеженим). За наказом міністра з надзвичайних ситуацій України [[Балога Віктор Іванович|Віктора Балоги]] були проведені радіологічні дослідження, напрацьовані картограми радіаційних рівнів, на базі яких сформували маршрути Зони для відвідувачів. Результати досліджень показали, що на території цих маршрутів в 30-кілометровій зоні можна перебувати до 4-5 днів без шкоди для здоров'я, а в 10-кілометровій зоні без шкоди для здоров'я можна перебувати 1 день. У грудні 2010 вийшов наказ [[Міністерство надзвичайних ситуацій України|МНС]], який затвердив нові правила відвідування Зони громадянами України, іноземними делегаціями та окремими іноземцями, а також правила радіаційної безпеки, які слід було дотримуватися при відвідуванні Зони. У лютому 2011 правила були зареєстровані [[Міністерство юстиції України|Мін'юстом України]] та набули чинності у березні.
 
Проте в червні 2011 доступ туристів в Зону знову був закритий. Починаючи з 23 червня поїздки в Зону через туроператорів були тимчасово припинені за наказом української влади. МНС прокоментувала це тим, що Генпрокуратура подала протест на наказ МНС, яким було затверджено порядок відвідування зони відчуження. Саме МНС вирішило цей наказ законним. Рішення з даного питання повинен був винести суд. У вересні 2011 Чорнобильську зону остаточно закрили для туризму. В якості однієї з причин закриття екскурсій чиновники називали те, що виручені від туризму гроші не витрачалися на надання допомоги постраждалому району. За рішенням Окружного адміністративного суду Києва, наказ МНС був визнаний протиправним. Міністр з надзвичайних ситуацій відмовився судитися з прокуратурою і видав новий наказ з урахуванням її побажань. У листопаді Балога заявив, що після реєстрації нового наказу Зону знову повинні відкрити для туризму. 2 грудня 2011 зона відчуження знову стала доступною для відвідування в ознайомлювальних цілях. За новим наказом, правила відвідування були посилені, і доступ в зону відчуження обмежений: «Для вчених, експертів, журналістів, міжнародного контролю і моніторингу Зона і далі залишатиметься доступною. Просто регламент відвідувань став більш вимогливим» (В. Балога).