Білий янгол: відмінності між версіями

[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
мНемає опису редагування
Мітки: УВАГА! Прибирання службового шаблону Візуальний редактор
Скасування редагування № 43022411 користувача Police donobl (обговорення) ВП:КОІ
Рядок 1:
<noinclude>{{Delete|10 липня 2024}}</noinclude>
{{Картка військового формування
| назва = «Білий янгол»
Рядок 55 ⟶ 56:
}}
 
'''«Білий янгол»''' - — евакуаційні групи поліції Донецької області, які здійснюють гуманітарні місії біля лінії фронту.
 
Створені 1 грудня 2022 року за ініціативою начальника Головного управління Нацполіції в Донецькій області [[Осипенко Руслан Іванович|Руслана Осипенка]] з метою забезпечення порятунку життя людей та надання всебічної допомоги цивільному населенню в районах бойових дій<ref>{{Cite web|url=https://dn.npu.gov.ua/news/evakuatsiini-hrupy-bilyi-ianhol-zapratsiuvaly-na-vsii-linii-boiovykh-dii-donechchyny-ihor-klymenko|title=Створення евакуаційних груп «Білий янгол»}}</ref>.
 
== Історія створення груп «Білий янгол» ==
Перша група «Білий янгол» сформувалася на початку російського вторгнення в місті Мар’їнкаМар'їнка (нині  зруйнованому та окупованому силами рфРФ). ПоліцейськіПоліціянти Курахівського райвідділу проявили ініціативу та почали рятувати людей з-під обстрілів, доставляти гуманітарну допомогу. Цю ініціативу підхопили інші правоохоронці, тому в подальшому було прийнято рішення  створити підрозділ для гуманітарних місій на всіх напрямках фронту.
 
Назву екіпажу дали місцеві жителі відповідно до кольору автомобіля, на якому пересувались поліцейськіполіціянти, та їхньої відданої роботи з порятунку людей.
 
== Місія та завдання «Білих янголів» ==
Основними завданнями членів груп «Білий янгол» є: евакуація громадян, доставка гуманітарної допомоги, надання першої допомоги пораненим і медична евакуація, транспортування тіл загиблих, документування наслідків російських обстрілів, супроводження пенсій тощо. «Білі янголи» є універсальними рятівниками, що за відсутності підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій та «швидкої допомоги» здатні виконувати їхні завдання.
 
== Склад, комплектування та оснащення поліцейськихполіційних груп ==
Зараз на Донеччині працюють 10 груп «Білий янгол» (разом з резервними). Вони складаються з добровольців — працівників/працівниць різних підрозділів від кримінальної поліції до ювенальної превенції.
 
Усі «Білі янголи» сертифікованими парамедиками. Кожен екіпаж забезпечено бронеавтомобілем з необхідним устаткуванням: засобами індивідуального захисту, раціями, дитячими бронежилетами для трьох вікових категорій, медичними ношами, аптечками й тактичними рюкзаками парамедиків, іншим обладнанням на випадок надзвичайних ситуацій. Наряди укомплектовано GoPro/бодікамерами для документування воєнних злочинів рфРФ. Кожна група має окрему «гарячу лінію» для зв’язкузв'язку з населенням, «Старлінки»  для безперебійного коннектуконекту.
 
== Результати роботи ==
За час своєї діяльності станом на липень 2024 року групи здійснили понад 3 тисячі бойових виїздів. Евакуювали понад 7,3 тис. людей, з них 800 дітей. Зокрема було евакуйовано все цивільне населення міста Мар’їнкаМар'їнка, а також усіх жителів з частини Очеретинської громади поблизу Авдіївки. Екіпажі забезпечують всі етапи обов’язковоїобов'язкової примусової  евакуації дітей на Донеччині.
 
ПоліцейськіПоліціянти транспортували до лікарень близько 500 осіб і доставили у прифронтові населені пункти понад  700 тонн гуманітарної допомоги.
 
Під час виконання завдань поліцейськіполіційні групи «Білий янгол» неодноразово потрапляли під ворожі обстріли, внаслідок яких отримували контузії та пошкодження службових авто.
 
== White Angels worldwide ==
«Білий янгол» отримав визнання у багатьох країнах світу. Про поліцейськихполіціянтів-рятівників знімали сюжети й писали BBC, Агентство Франс Прес (AFP), Associated Press, Spiegel, The Guardian, The Independent, The New York Times  та сотні інших.
 
Окрім численних згадок в іноземних медіа, світ побачили три документальні фільми про «Білих янголів»: два українських та один - — виробництва Німеччини, який взяв участь у міжнародному кінофестивалі DOK Leipzig, а також виборов «золото» та Гран Прі  на фестивалі New York Festivals 2024 TV & Film Awards в  США.
 
== Примітки ==
{{reflist}}
 
== Посилання ==
Рядок 88 ⟶ 93:
* [https://www.facebook.com/don.gunp Офіційна сторінка поліції Донецької області у Facebook]
* [https://www.youtube.com/channel/UCnqdplwjm3ZNdoNy4ogNj8A Youtube-канал поліції Донецької області]
* [https://dn.npu.gov.ua/news/evakuatsiini-hrupy-bilyi-ianhol-zapratsiuvaly-na-vsii-linii-boiovykh-dii-donechchyny-ihor-klymenko Евакуаційні групи «Білий Янгол» запрацювали на всій лінії бойових дій Донеччини — Ігор Клименко]
* [https://dn.npu.gov.ua/news/svitova-premiera-dokumentalnyi-film-pro-bilykh-ianholiv-vidkryv-mizhnarodnyi-kinofestyval-u-nimetskomu-leiptsyhu Світова прем’єрапрем'єра: документальний фільм про «білих янголів» відкрив міжнародний кінофестиваль у німецькому Лейпцигу]
 
* [https://dn.npu.gov.ua/news/svitova-premiera-dokumentalnyi-film-pro-bilykh-ianholiv-vidkryv-mizhnarodnyi-kinofestyval-u-nimetskomu-leiptsyhu Світова прем’єра: документальний фільм про «білих янголів» відкрив міжнародний кінофестиваль у німецькому Лейпцигу]
 
== Примітки ==
{{reflist}}