Харківський автовокзал

Версія від 05:03, 12 квітня 2018, створена MelnykSerg (обговорення | внесок) (MelnykSerg перейменував сторінку з Харьковский автовокзал на Харківський автовокзал: помилка при автоматичному перекладі)

Координати: 49°58′45″ пн. ш. 36°14′47″ сх. д. / 49.97917° пн. ш. 36.24639° сх. д. / 49.97917; 36.24639 Харківський автовокзал (Автостанція № 1) — центральна автостанція Харкова. Знаходиться в Основ'янському районі на проспекті Гагаріна, поруч зі станцією метро «Проспект Гагаріна» та залізничною станцією «Харків-Левада».

Історія

До 1957 року міжміські автобуси відправлялися з Харкова з площі Тевелева (зараз — площа Конституції). Однак розташування вокзалу прямо у центрі міста було незручним. Тому 24 березня 1954 року Харківським міськвиконкомом було прийнято рішення № 318 про виділення ділянки землі по Зміївській вулиці (стара назва проспекту Гагаріна), таким чином включивши будівництво автовокзалу в план реконструкції майбутнього проспекту.

Автовокзал був відкритий в 1958 році на Зміївській вулиці між Площею Героїв Небесної сотні (тоді Руднєва) і перехрестям з вулицею Молочною (тоді Кірова). Автором проекту став архітектор А. Г. Крикін. Вокзал є триповерховою будівлею, побудованою з використанням класичних архітектурних форм. Фасад — увігнутий дугоподібний — розділений пілястрами на три прольоти. Віконні прорізи між пілястрами виконані у вигляді арок. За вокзалом знаходяться посадочні платформи.

В 1975 році кількість маршрутів, що проходять через автовокзал, перевищила проектовну. Стала очевидною необхідність зведення нової будівлі. З кінця 1980-х пропонувалося кілька проектів автовокзалу, однак жоден з них не був реалізований.

У 20062009 роках на автовокзалі була проведена реконструкція — покладена тротуарна плитка, облаштовані навіси, перенесено огорожу. Будівлю вокзалу відремонтували, був відкритий головний вхід.

Перед проведенням в Харкові матчів Євро-2012 було прийнято рішення про будівництво нового автовокзалу в районі аеропорту, що дозволило б зменшити пасажиропотік на нинішньому вокзалі[1]. Проект не був реалізований.

Робота автовокзалу

Автовокзал обслуговує автобуси міжнародних, міжобласних та внутрішньообласних маршрутів. Щодня з автовокзалу відправляється понад 160 автобусів. Працює цілодобово.

Напрями

Міжнародні

Міжобласні

Внутрішньообласні

  • Красноградське;
  • Кегичівське;
  • Ізюмське;
  • Балаклійське;

Примітки

  1. Юлия Тарасова. Группа «DCH» начала проектирование автовокзала, который планируется возвести перед харьковским аэропортом. Сайт ассоциации «Региональное строительство». Архів оригіналу за 15 серпня 2012. Процитовано 7 серпня 2011.

Посилання