Вашингтонська морська конференція

Версія від 12:25, 15 квітня 2009, створена Erud (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{edited}} '''Вашингтонська конференція''' — конференція по обмеженню озброєннь та вирішенню п…)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Вашингтонська конференція — конференція по обмеженню озброєннь та вирішенню проблем Далекого Сходу та басейну Тихого океану, що склались після Першої світової війни. Відбувалась з 12 листопада 1921 р. по 6 лютого 1922 р. у Вашингтоні.

У роботі конференції взяли участь США, Великобританія, Китай, Японія,Франція, Італія, Нідерланди, Бельгія та Португалія. Також були присутні делегати від британських Домініон і делегат, що виступав від імені Індії.

Вашингтонська конференція була скликана за ініціативою США, які розраховували домогтися сприятливого для себе вирішення питання про морські озброєння та закріплення нового співвідношення сил в Китаї та в басейні Тихого океану. Конференція також була спрямована проти національно-визвольного руху народів колоніальних і залежних країн. Радянський уряд, який не одержав запрошення на конференцію, заявив 19 липня і 2 листопада 1921 р. протести проти усунення РСФСР — однієї з головних тихоокеанських держав — від участі в роботі конференції, а 8 грудня 1921 направив протест проти обговорення на ній питання про Китайсько-східну жзалізницю. У грудні 1921 до Вашингтона прибула делегація Далекосхідної республіки, але вона не була допущена на конференцію.