Хі О

Версія від 21:09, 3 червня 2019, створена Sthelen.aqua (обговорення | внесок) (Створено шляхом перекладу сторінки «Hee Oh»)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Хі О ( 오희 , народилась 1969 р.) - південнокорейський математик, яка працює з динамічними системами. Вона зробила внесок у динаміку та її зв'язки з теорією чисел. Вона є вивчає однорідну динаміку і активно працює над підрахунком та рівномірним розподілом для аполлонових сіток, килимів Серпінського та танців Шотткі . [5] Зарах вона є професором математики імені Абрахама Робінсона в Єльському університеті . [6]

Хі О
Народилася1969[1]
Південна Корея
Країна Південна Корея
Діяльністьматематик, викладачка університету
Alma mater
ЗакладЄльський університет
Принстонський університет
Каліфорнійський технологічний інститут
Браунський університет
Науковий керівникМаргуліс Григорій Олександрович
Аспіранти, докторантиDale Winterd[2]
Wenyu Pand[2]
ЧленствоАмериканське математичне товариство[3][4]
Нагороди

Кар'єра

У 1992 році закінчила бакалаврат Національного університету в Сеулі, а в 1997 році отримала ступінь доктора в Єльському університеті під науковим керівництвом Григорія Маргуліса . [7] Вона була викладачем в Прінстонському університеті, в Каліфорнійському технологічному інституті і Університеті Брауна, серед інших, до переходу у Департамент математики Єльського університету, де стала першою жінкою - штатним професором математики. [8]

Відзнаки

Хі О була запрошеним доповідачем на Міжнародному конгресі математиків в Хайдарабаді 2010 року і виголосила спільну вітальну промову на спільній зустрічі математиків AMS-MAA 2012 року. [9] У 2012 році вона стала інаугураційним членом Американського математичного товариства . [10] З 2010 року вона працювала в науково-консультативній раді Американського інституту математики . У 2015 році вона стала лауреатом премії Рут Літтл Саттер з математики .

Вибрані публікації

  • with Laurent Clozel, Emmanuel Ullmo: Hecke operators and equidistribution of Hecke points, Inventiones mathematicae, vol. 144, 2001, pp. 327–351
  • Uniform pointwise bounds for matrix coefficients of unitary representations and applications to Kazhdan constants, Duke Mathematical Journal, vol. 113, 2002, pp. 133–192
  • with Alex Eskin, Shahar Mozes: On uniform exponential growth for linear groups, Inventiones mathematicae, vol. 160, 2005, pp. 1–30
  • Proceedings of International Congress of Mathematicians (2010): Dynamics on geometrically finite hyperbolic manifolds with applications to Apollonian circle packings and beyond pdf
  • with Alex Kontorovich: Apollonian circle packings and closed horospheres on hyperbolic 3-manifolds, Journal of the American Mathematical Society, vol. 24, 2011, pp. 603–648
  • with Nimish Shah: The asymptotic distribution of circles in the orbits of Kleinian groups, Inventiones mathematicae, vol. 187, 2012, pp. 1–35
  • with Nimish Shah: Equidistribution and counting for orbits of geometrically finite hyperbolic groups, Journal of the American Mathematical Society, vol. 26, 2013, pp. 511–562
  • with Amir Mohammadi: Ergodicity of unipotent flows and Kleinian groups, Journal of the American Mathematical Society, vol. 28, 2015, pp. 531–577
  • with Dale Winter: Uniform exponential mixing and resonance free regions for convex cocompact congruence subgroups of SL_2(Z), Journal of the American Mathematical Society, vol. 29, 2016, pp. 1069–1115
  • with Curt McMullen, Amir Mohammadi: Geodesic planes in hyperbolic 3-manifolds, To appear in Inventiones mathematicae
  • with Dale Winter: Prime number theorems and holonomies for hyperbolic rational maps, To appear in Inventiones mathematicae

Примітки

  1. NUKAT — 2002.
  2. а б Математичний генеалогічний проєкт — 1997.
  3. http://www.ams.org/fellows_by_year.cgi?year=2013
  4. http://www.ams.org/news?news_id=1680
  5. {{cite journal}}: Порожнє посилання на джерело (довідка)
  6. Hee Oh designated the Abraham Robinson Professor of Mathematics, Yale News, April 6, 2015, retrieved 2015-04-07.
  7. Hee Oh at Math Genealogy Project
  8. "Korean becomes Yale's 1st female math professor", The Chosun Ilbo, retrieved 2013-10-30
  9. 2012 AMS-MAA Joint Mathematics Meeting
  10. List of Fellows of the American Mathematical Society, retrieved 2013-07-07.

Посилання