Тулангбаванг — ранньосередньовічна індианизована держава, що панувала на півдні острова Суматра. 686 року була підкорена імперією Шривіджая.

Тулангбаванг
Кантолі Flag
V ст. – 686 Шривіджая Flag
Столиця верхів'я річки
Мови санскрит
Релігії шиваїзм
буддизм
Форма правління монархія
Історичний період Середньовіччя
 - Засновано V ст.
 - Ліквідовано 686

Історія

Відомостей про неї обмаль. Власне назва держави умовна, утворена істориками між відповідної сучасної території Вважається однією з ранніх державних утворень півдня Суматри. Припускають, що її заснували переселенці з Індостану, які принесли свою мову та систему державного управління. У протистоянні з іншою державою Кантолі здобуло перемогу, розділивши її володіння з Мелаю.

Припусукають, що саме китайський чернець Фасянь, проходячи протокою між Суматрою і Явою 413 року вперше згадав про цю державу. Згадується у записах китайського мандрівника Їцзіна під назвою То-Ланг По-Хванг. Першим відомим правителем був Мелану (Меланоу), який панував у 2-й пол. VI ст. В подальшому протистояла державі Шривіджая, від якої зрештою 686 року зазнало поразки й припинила існування.

Територія

Вважається, що кордони приблизно відповідали межам регентства Тулангбаванг сучасної провінції Лампунг.

Устрій

На чолі стояв раджа або магараджа, повноваження якого достеменно не вдіомі. Через брак історичних джерел столицю Тулангьаванг досі неможливо точно визначити. Втім дослідник Дж.В.Наардінг припускає, що була у верхів'ях річки Тулангбаванг, десь на відстані 20 км від міста Менґала.

Вірування

Основу становила своєрідна сінкретична релігія з шиваїзму та буддизму.

Джерела