Пора!

громадська організація в Україні

«Пора!» — назва двох громадських організацій, що діяли в Україні.

Пора! (чорна) та Пора! (жовта) — недержавні молодіжні організації, активні учасники «Помаранчевої революції» у листопаді — грудні 2004 та подій, що їй передували.

Історія

Чорна і Жовта Пора під час Президентських виборів та « помаранчевої революції» робили багато акцій разом, особливо на місцях[джерело?]. Відмінність між ними була в тому, що Чорна була безлідерною, а у Жовтої була ієрархія. Після Президенських виборів лідери жовтої Пори Владислав Каськів, Андрій Юсов та Євген Золотарьов заявили про створення Політичної партії Пора. Це викликало спротив з боку багатьох активістів Чорної Пори. На їхню думку партія «ПОРА» таки створюється не на основі Громадянської Кампанії «ПОРА!», а навпаки супроти волі більшості її активістів: і «жовтих», і тим паче «чорних». Отже, новостворена партія не має ані морального, ані юридичного права користуватись політичним капіталом здобутим широким громадським рухом, що діє під такою ж назвою ще з березня 2004 року.[1]

Діяльність

Найактивнішими акціями ПОРИ були протидія фальсифікаціям в Мукачевому, захист студентства у Сумах, акції в Донецьку, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Києві, Львові та інших містах України. Протягом другої половини 2004 року активісти ПОРИ здійснювали комплексну загальнонаціональну інформаційно-просвітницьку та мобілізаційну кампанію серед електорату у форматі «з рук в руки» та «від дверей до дверей». Крім того, протягом виборчої кампанії ПОРА постійно організовувала яскраві акції і перформанси, театралізовані дійства, мітинги.

За період свої діяльності з березня 2004 року по січень 2005 року ПОРА розповсюдила велику кількість зразків друкованої продукції. Активісти кампанії провели багагто публічних заходів та мітингів. За допомогою ПОРИ було організовано наметовий табір на Хрещатику та ще 12 наметових містечок в інших містах України. На методи організації очевидно вплинуло керівництво Джина Шарпа «Від диктатури до демократії». На відміну від масових демонстрацій «Помаранчевої Революції», її тактика включала використання візуально вражаючих афіш, що показують конфронтаційні зображення як наприклад гігантський черевик, що от-от опуститься на таргана, і наклейки, з «революційними» гаслами як наприклад «ПОРА прокидатися!»

Дивіться також

Примітки

Джерела

Посилання