«Ближнє коло» — художній фільм режисера Андрія Кончаловського.

Ближнє коло
англ. The Inner Circle
Жанрдраматичний фільм[1][2] і біографічний фільм
РежисерАндрій Кончаловський[2]
ПродюсерКлаудіо Бонівентоd
СценаристАндрій Кончаловський
У головних
ролях
Том Галс[2], Лоліта Давидович, Боб Госкінс, Збруєв Олександр Вікторович, Шаляпін Федір Федоровичd, Ларіонов Всеволод Дмитрович, Філіппенко Олександр Георгійович, Кононов Михайло Іванович, Олег Павлович Табаков, Євдокія Германова, Купченко Ірина Петрівна, Феклістов Олександр Васильович[3], Марія Виноградова[3], Ольга Волкова[3], Арцибашев Сергій Миколайовичd[3], Володимир Стєклов[3], Olga Anokhinad[3], Vladimir Yepiskoposyand[3], Viktor Balabanovd[3] і Vasilij Savinovd[3]
ОператорEnnio Guarnierid
КомпозиторАртем'єв Едуард Миколайович
ХудожникМурзін Володимир Федоровичd
КінокомпаніяМосфільм
Дистриб'юторColumbia Pictures
Тривалість137 хв.
Моваанглійська і російська
Країна США
 СРСР
 Італія
Рік1991
IMDbID 0103838

Сюжет

ред.

Фільм розповідає історію однієї людини — Івана Саньшіна, який був кіномеханіком Сталіна. Він працював на Сталіна з 1939 року і до смерті вождя. Основні дійові особи — сам Іван, його дружина Анастасія та сусідка, єврейська дівчина Катя. Батьків Каті репресували, але до неї була прив'язана Анастасія, яка марно намагалася її вдочерити.

У долі Івана Саньшіна відбувається справжня трагедія — його дружина стає коханкою Берії і її подальша доля на певний час залишається туманною. Приблизно через рік вона повертається до Івана вагітною і вчиняє самогубство. Проте Іван, попри це, залишається відданим режиму і Сталіну особисто. Його сусід Бартнєв з гіркотою зауважує, що саме завдяки таким наївним і добрим людям тримається тоталітарний режим, заснований на культі особи.

У ролях

ред.

Знімальна група

ред.
  • Автори сценарію: Андрій Кончаловський, Анатолій Усов
  • Режисер: Андрій Кончаловський
  • Оператор: Енніо Гуарньєрі
  • Художники-постановники: Володимир Мурзін, Джоні Джованьоні
  • Композитори: Едуард Артем'єв, Дмитро Атовмян

Прототипом головного героя фільму, придворного кіномеханіка Івана Саньшіна, послужив Олександр Сергійович Ганьшин[4] — кіномеханік, який відповідав за покази фільмів для перших осіб держави в кремлівському кінозалі з 1939 до 1980-х років. Робоча назва фільму — «Киномеханик Сталіна».

Примітки

ред.
  1. http://www.imdb.com/title/tt0103838/
  2. а б в http://www.filmaffinity.com/en/film409762.html
  3. а б в г д е ж и к ČSFD — 2001.
  4. Андрей Кончаловский / Творчество / Фильмы / Ближний круг. Архів оригіналу за 29 січня 2013. Процитовано 12 жовтня 2012.

Посилання

ред.