Даниї́л, Де́нієл (івр. דָּנִיּאֵלДаніе́ль — «Бог мій суддя») — біблійний пророк, що жив за царювання Дарія та Кира Перського.

Даниїл
Народився7 століття до н. е.
Єрусалим, Юдейське царство
Помер6 століття до н. е.
Вавилон, Хілла, Ірак
КраїнаЮдейське царство
Вавилонія
Medo-persiad
Діяльністьрелігійний лідер, драконовбивця
Знання мовіврит і аккадська
Роки активності7 століття до н. е.[1]6 століття до н. е.[1]

Книга пророка Даниїла — одна з пророчих книг Старого Заповіту, яка на відміну від інших написана арамейською мовою. В ній описується історія пророка Даниїла за часів панування царя Дарія в Персії та видіння майбутнього.

Відповідь Даниїла цареві. Картина Брітона Рів'єра. Міський музей м. Манчестер
Усипальниця пророка Даниїла. Центр паломництва мусульман, юдеїв та східних християн, Сузи

У християнстві Даниїла шанують як великого пророка, який передбачив час народження Христа (пророцтво про сімдесят седмин), віддання Христа на смерть і прийдешню руйнацію Єрусалимського храму, що ознаменувало кінець старозавітних жертвоприношень.

Біблійна історія за книгою пророка Даниїла

ред.

Суть історії пророка Даниїла така: перський цар Дарій полюбив Даниїла і зробив його одним з трьох головних начальників у своєму царстві, а потім хотів навіть йому одному доручити управління царством. Інші ж вельможі заздрили Даниїлові і вирішили погубити його. Вони знали, що Даниїл щоденно тричі молиться Богу, відчиняючи вікно, повернуте в бік Єрусалима. Тому вони прийшли до царя і просили дати розпорядження, щоб ніхто не смів, упродовж тридцяти днів, звертатися з проханням до якогось бога, чи людини, крім самого царя. Якщо ж хто порушить цей наказ, того кинути у лев'ячий рів. Цар погодився. Але пророк Даниїл, як і раніше, щоденно молився Богу і просив собі у Нього ласки. Вороги його донесли про це цареві. Тоді Дарій зрозумів, що його обманули, однак уже не міг скасувати свого наказу і мусив кинути Даниїла до левів. На другий день, рано-вранці, цар поспішив до рову і голосно запитав: "Даниїле, рабе Бога живого! Бог твій, Якому ти незмінно служиш, чому ж не врятував тебе від левів?" Даниїл відповів йому з рову: "Царю! Бог мій послав Свого ангела закрити пащі левів, бо я виявився чистим перед Ним, і перед тобою, царю, я не вчинив злочину". Тоді цар звелів витягти Даниїла з рову, а туди кинути його звинувачувачів. І не встигли вони торкнутися землі, як леви схопили і розірвали їх. Після цього цар Дарій написав наказ: "Мною дається повеління, щоб у всякій області царства мого тремтіли і благоговіли перед Богом Даниїловим, тому що Він є Бог живий і присносущний, і Царство Його непохитне, і володіння Його вічне". ( Даниїла 6: 1-28.)[2]

Примітки

ред.
  1. а б Czech National Authority Database
  2. Дан. 6:1-28

Посилання

ред.