Даніель Бріклін

американський науковець в галузі комп'ютерних наук

Даніель Бріклін (англ. Daniel Bricklin) — відомий програміст, партнер Боба Френкстона по розробці VisiCalc. Засновник компанії Software Arts. Відомий як «батько табличних процесорів».

Даніель Бріклін
Daniel Bricklin
Ім'я при народженніангл. Daniel Singer Bricklin
Прізвиськоfather of the Spreadsheet
Народився16 липня 1951(1951-07-16) (73 роки)
Філадельфія, Пенсільванія
ГромадянствоСША США
Діяльністьпрограмування
Alma materГарвардська школа бізнесу, Гарвардський університет, Массачусетський технологічний інститут і Jack M. Barrack Hebrew Academyd
ЗакладDigital Equipment Corporation
ЧленствоНаціональна інженерна академія США і Association for Computing Machinery[1]
Magnum opusVisiCalc
Нагороди
IMDbID 0108601
Сайтbricklin.com

Біографія

ред.

Молодість

ред.

Народився у Філадельфії, Пенсільванія, де закінчив єврейську середню школу Akiba Hebrew Academy[en] і почав цікавитися електротехнікою і комп'ютерами. Закінчив навчання в Массачусетському технологічному інституті зі ступенем магістра ділового адміністрування в 1979 році.

Він кілька років розробляв програми для обробки текстів в Digital Equipment Corporation, після чого поступив до Гарвардської школи бізнесу. Там на одній з лекцій у 1978 він побачив як професор морочиться з фінансовою моделлю на дошці, згадав «Матір Всіх Демопоказів» Дуґласа Енгельбарта і у нього з'явилась ідея електронного редактора таблиць.[2]

Кар'єра

ред.

В цей же рік, він зі своїм другом Бобом Френкстон заснували компанію Software Arts. І почали роботу над VisiCalc, першим табличним процесором в той час для персональних комп'ютерів. За це отримав премію імені Грейс Мюррей Гоппер в 1981 році.

В 1994 році отримав премію за заслуги від Асоціації обчислювальної техніки.

В 1995 році заснував компанію Trellix, також знявся в документальному фільмі Triumph of the Nerds, а в 2005 у фільмі Aardvark'd : 12 Weeks with Geeks.

11 серпня 2000 ввів термін friend-to-friend.

У 2009 році розробив WikiCalc.

Див. також

ред.

Зноски

ред.
  1. https://awards.acm.org/fellows/award-recipients
  2. Айзексон, 2017, с. 318.

Література

ред.
  • Айзексон, Волтер (2017). Інноватори: Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію. Київ: Наш Формат. с. 488. ISBN 978-617-7279-81-4.

Посилання

ред.