Загальноосвітня школа

Загальноосві́тня шко́ла (ЗОШ) — масовий тип навчально-виховних закладів, які дають загальну освіту.

Загальноосвітня школа
CMNS: Загальноосвітня школа у Вікісховищі

Спеціальна загальноосвітня школа — загальноосвітній навчальний заклад з продовженим днем, що забезпечує навчання, виховання та корекційно-розвиткову роботу дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, за рахунок держави[1].

Історія

ред.

СРСР

ред.

У СРСР та інших соціалістичних країнах, загальноосвітня школа була державною й організовувалась за принципом єдиної школи (кожний ступінь ґрунтувався на попередньому і був його продовженням), який уперше здійснено в радянській країні. Він був однією з гарантій проголошеного Конституцією СРСР права громадян на освіту.

Україна

ред.

Згідно з Законом України «Про освіту» (2017)[2] основним видом середніх навчальних закладів є середня загальноосвітня школа трьох ступенів:

Загальна середня освіта може здобуватися також у вечірніх (змінних) школах, а також класах, групах з очною, заочною формами навчання при загальноосвітніх школах.

Див. також

ред.

Примітки

ред.
  1. Про затвердження Положення про спеціальну загальноосвітню школу (школу-інтернат) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 5 липня 2024.
  2. ЗАКОН УКРАЇНИ Про освіту // Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1991, N 34. Архів оригіналу за 14 квітня 2012. Процитовано 18 травня 2012.

Література

ред.