Театральна Формація «Перший План» або Театр «Перший План» — це незалежне об'єднання українських акторів та художників з Маріуполя та Києва. Базується у місті Київ.

Театральна формація Перший План

Країна Україна
Місто
Київ
Підпорядкування незалежний
Відкрито 3 серпня 2023
Колишні назви Conception
Керівництво Олексій Гнатюк (Директор-художній керівник театру, режисер-постановник)

Наталія Краснопір-Білоус (head of PR)

Тарас Кириченко (продюсер)

Олександр Пихтін (помічник режисера)
firstplan.wayforpay.link
Ідентифікатори і посилання

Головний вектор театру — створення унікальних авторських вистав у стилі сучасної авангардної драматургії. На відміну від традиційних театрів з чітко визначеною сценою, «Перший План» не має постійної бази.

Глядачі можуть побачити вистави на великих театральних сценах, таких як Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Київський академічний театр ляльок та Київський драматичний театр «Браво».

Історія

ред.

Історія «Першого Плану» сягає корінням у 2019 рік, коли в Маріуполі з'явився театр авторської п'єси «Conception». Її засновником став режисер Олексій Гнатюк, який прагнув створити авторський театр, що досліджує сучасні проблеми та емоції людей. Театр став не лише культурним осередком Маріуполя, але й важливою платформою для самовираження та обміну думками для багатьох людей.

Дебютна вистава «Рентген усміхнених сердець» вперше була поставлена на сцені Донецького академічного обласного драматичного театру в 2019 році та зіграна 98 разів.

Після трагічних подій 2022 року, пов'язаних з початком повномасштабної війни в Україні, частина команди «Conception» була змушена переїхати до Києва.

У Києві актори та режисер «Conception» об'єдналися з однодумцями та створили нову театральну формацію під назвою «Перший План». Ця назва символізує прагнення театру бути на вістрі актуальних проблем та пропонувати глядачам нові, несподівані погляди на світ.

2023 рік театр розпочинає свій перший театральний сезон на сцені Київського Драматичного театру «Браво» з відновленої вистави «Ренген усміхнених сердець».

Репертуар

ред.
  1. 2019, трагікомедія «Рентген усміхнених сердець»; реж. Олексій Гнатюк
  2. 2020, трагікомедія «Другий шанс»; реж. Олексій Гнатюк
  3. 2020, опера «Дон Жуан»; реж. Олексій Гнатюк
  4. 2021, дитяча казка «Лев, чаклунка та платяна шафа»; реж. Олексій Гнатюк
  5. 2021, комедія «Сільські комедії»; реж. Олексій Гнатюк
  6. 2022, документальна вистава «Обличчя кольору війна»; реж. Олексій Гнатюк
  7. 2022, модерн-вистава «Тримаємось разом»; реж. Олексій Гнатюк
  8. 2023, психологічна драма «Життя переселенське»; реж. Олексій Гнатюк
  9. 2023, трагікомедія «Він. Вона. Божевільня»; реж. Олексій Гнатюк
  10. 2023, психологічна драма «Страхи в стилі ню»; реж. Олексій Гнатюк
  11. 2023, комедія «Невчасно»; автор: Лана Ра, реж. Олексій Гнатюк
  12. 2023, дитяча вистава «Інста-казка»; реж. Олексій Гнатюк
  13. 2023, мюзикл «Святий Миколай та секрет різдвяних дарунків»; реж. Олексій Гнатюк
  14. 2024, мелодрама «Монро. Життя поза світлом камер»; реж. Олексій Гнатюк

Цитати про театр

ред.

«Ми чекали на закінчення тривоги близько 2 годин. І дуже вдячні, що коли її скасували, актори вийшли на сцену і зіграли виставу. При цьому вони настільки потужно представили цей спектакль, що впевнена, ніхто не пожалкував, що залишився», — поділилася враженнями киянка Анастасія Гайдамаха.[1]

«В основу вистави Олексія Гнатюка покладено принцип психотерапевтичної допомоги, у виставі прокачуються наші страхи: бути залишеним, незрозумілим, відкинутим. Публіка позбувається всього цього разом із героями постановки: відбувається лікувальна трансформація. Кольорова сценографія в дусі Малевича підсилює цей ефект.»[2]

«Грамотно впроваджений у „Першому плані“ принцип „Театр починається з вішалки“. Вас дуже привітно і навіть радісно зустрічають ошатно вбрані, красиві люди, люб'язно проводжають на місця. Це підкуповує: починаєш затишно почуватися ще до початку вистави. „Перший план“ — перспективний театр тому, що тут ретельно вибудувана своя мистецька система координат, яка спрямована на те, щоб змінити глядача, зробити його перебування в театрі максимально комфортним.»[3]

Костянтин Рильов, редактор розділу «Культура» журнал Фокус

«Ми є свідками подій, які були в Маріуполі. Протягом року працювали більше як соціальний театр. Ми говорили про війну, ставили літературні поетичні вечори, імпрези сучасних українських авторів — з віршами Петра Маги, Сергія Жадана. І це було дуже потрібно, як нам здається, тому що театр в цей час має говорити про актуальні проблеми, відображати дійсність, сьогодення.»[4]

Олексій Гнатюк, керівник та режисер театру «Перший План»

Примітки

ред.
  1. Демідко, Ольга. mrpl.city.
  2. Рильов, Костянтин. Фокус.
  3. Рильов, Костянтин. Фокус.
  4. Катаєва, Марія. Вечірній Київ.

Посилання

ред.