Плавання на Чемпіонаті світу з водних видів спорту 2003
Змагання з Плавання на Чемпіонат світу з водних видів спорту 2003 тривав з 20 до 27 липня 2003 року в Барселоні (Іспанія). Розіграно 40 комплектів нагород на довгій воді (50 м), по 20 (17 індивідуальних і 3 естафети) серед чоловіків та жінок[1][2].
Плавання на Чемпіонаті світу з водних видів спорту 2003 | |
---|---|
Країна-господар | Барселона |
Змагання | 40 |
← 2001 2005 → |
Результати
ред.Чоловіки
ред.Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем |
Олександр Попов Росія |
21.92 CR |
Марк Фостер Велика Британія |
22.20 | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди |
22.29 |
100 м вільним стилем |
Олександр Попов Росія |
48.42 | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди |
48.68 | Ян Торп Австралія |
48.77 |
200 м вільним стилем |
Ян Торп Австралія |
1:45.14 | Пітер ван ден Гогенбанд Нідерланди |
1:46.43 | Ґрант Гаккетт Австралія |
1:46.85 |
400 м вільним стилем |
Ян Торп Австралія |
3:42.58 | Ґрант Гаккетт Австралія |
3:45.17 | Драгош Крістьян Коман Румунія |
3:46.87 |
800 м вільним стилем |
Ґрант Гаккетт Австралія |
7:43.82 | Ларсен Дженсен США |
7:48.09 | Ігор Червинський Україна |
7:53.15 |
1500 м вільним стилем |
Ґрант Гаккетт Австралія |
14:43.14 | Ігор Червинський Україна |
15:01.04 | Ерік Вендт США |
15:01.28 |
50 м на спині |
Томас Руппрат Німеччина |
24.80 WR |
Метт Велш Австралія |
25.01 | Герхард Зандберг Південна Африка |
25.07 |
100 м на спині |
Аарон Пірсол США |
53.61 CR |
Аркадій В'ятчанін Росія Метт Велш Австралія |
53.92 | не вручали | |
200 м на спині |
Аарон Пірсол США |
1:55.92 | Гордан Козулі Хорватія |
1:57.47 | Сімон Дюфур Франція |
1:57.90 |
50 м брасом |
Джеймс Ґібсон Велика Британія |
27.56 | Олег Лісогор Україна |
27.74 | Міхай Флашкай Угорщина |
27.79 |
100 м брасом |
Косуке Кітаджіма Японія |
59.78 WR |
Брендан Гансен США |
1:00.21 | Джеймс Ґібсон Велика Британія |
1:00.37 |
200 м брасом |
Косуке Кітаджіма Японія |
2:09.42 WR |
Іан Едмонд Велика Британія |
2:10.92 | Брендан Гансен США |
2:11.11 |
50 м батерфляєм |
Метт Велш Австралія |
23.43 WR |
Іян Крокер США |
23.62 | Євген Коротишкін Росія |
23.73 |
100 м батерфляєм |
Іян Крокер США |
50.98 WR |
Майкл Фелпс США |
51.10 | Андрій Сердінов Україна |
51.59 |
200 м батерфляєм |
Майкл Фелпс США |
1:54.35 | Такасі Якамото Японія |
1:55.52 | Том Малчов США |
1:55.66 |
200 м комплексом |
Майкл Фелпс США |
1:56.04 WR |
Ян Торп Австралія |
1:59.66 | Массіміліано Росоліно Італія |
1:59.71 |
400 м комплексом |
Майкл Фелпс США |
4:09.09 WR |
Ласло Чех Угорщина |
4:10.79 | Уссама Меллулі Туніс |
4:15.36 |
естафета 4×100 м вільним стилем |
Росія Андрій Капралов Іван Усов Денис Піманков Олександр Попов |
3:14.06 | США Скотт Такер Ніл Вокер Раян Вочомурка Джейсон Лезак |
3:14.80 | Франція Ромен Барньє Жульєн Сіко Фаб'ян Жіло Фредерік Буске |
3:15.66 |
естафета 4×200 м вільним стилем |
Австралія Ґрант Гаккетт Крейґ Стівенс Ніколас Спенджер Ян Торп |
7:08.58 | США Майкл Фелпс Нейт Дусінґ Аарон Пірсол Кліт Келлер |
7:10.26 | Німеччина Йоганнес Остерлінґ Ларс Конрад Штефан Гербст Хрістіан Келлер |
7:14.02 |
Естафета 4×100 м комплексом |
США Аарон Пірсол Брендан Гансен Іян Крокер Джейсон Лезак |
3:31.54 WR |
Росія Аркадій В'ятчанін Роман Івановський Ігор Марченко Олександр Попов |
3:34.72 | Японія Томомі Моріта Косуке Кітаджіма Такасі Якамото Дайсуке Хосокава |
3:36.12 |
Легенда: WR – світовий рекорд; CR – рекорд чемпіонатів світу
Жінки
ред.Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 м вільним стилем |
Інге де Бройн Нідерланди |
24.47 | Еліс Міллс Австралія |
25.07 | Ліббі Тріккетт Австралія |
25.08 |
100 м вільним стилем |
Ханна-Марія Сеппяля Фінляндія |
54.37 | Джоді Генрі Австралія |
54.58 | Дженні Томпсон США |
54.65 |
200 м вільним стилем |
Алена Попшанка Білорусь |
1:58.32 | Мартіна Моравцова Словаччина |
1:58.44 | Ян Юй Китай |
1:58.54 |
400 м вільним стилем |
Ганна Штокбауер Німеччина |
4:06.75 | Ева Рістов Угорщина |
4:07.24 | Даяна Мунц США |
4:07.67 |
800 м вільним стилем |
Ганна Штокбауер Німеччина |
8:23.66 CR |
Даяна Мунц США |
8:24.19 | Ребекка Кук Велика Британія |
8:28.45 |
1500 м вільним стилем |
Ганна Штокбауер Німеччина |
16:00.18 CR |
Гейлі Пірсол США |
16:09.64 | Яна Генке Німеччина |
16:10.13 |
50 м на спині |
Ніна Живаневська Іспанія |
28.48 CR |
Ілона Главачкова Чехія |
28.50 | Норіко Інада Японія |
28.62 |
100 м на спині |
Антьє Бушшульте Німеччина |
1:00.50 | Луїз Ернстедт Данія Кеті Секстон Велика Британія |
1:00.86 | не вручали | |
200 м на спині |
Кеті Секстон Велика Британія |
2:08.74 | Маргарет Гользер США |
2:09.24 | Станіслава Комарова Росія |
2:10.17 |
50 м брасом |
Ло Сюецзюань Китай |
30.67 | Брук Генсон Австралія |
31.13 | Зої Бейкер Велика Британія |
31.37 |
100 м брасом |
Ло Сюецзюань Китай |
1:06.80 | Аманда Бірд США |
1:07.42 | Лісель Джонс Австралія |
1:07.47 |
200 м брасом |
Аманда Бірд США |
2:22.99 WR |
Лісель Джонс Австралія |
2:24.33 | Ці Хуей Китай |
2:25.78 |
50 м батерфляєм |
Інге де Бройн Нідерланди |
25.84 CR |
Дженні Томпсон США |
26.00 | Анна-Карін Каммерлінг Швеція |
26.06 |
100 м батерфляєм |
Дженні Томпсон США |
57.96 CR |
Отилія Єнджейчак Польща |
58.22 | Мартіна Моравцова Словаччина |
58.24 |
200 м батерфляєм |
Отилія Єнджейчак Польща |
2:07.56 | Ева Рістов Угорщина |
2:07.68 | Юко Наканісі Японія |
2:08.08 |
200 м комплексом |
Клочкова Яна Олександрівна Україна |
2:10.75 | Еліс Міллс Австралія |
2:12.75 | Чжоу Яфей Китай |
2:12.92 |
400 м комплексом |
Клочкова Яна Олександрівна Україна |
4:36.74 | Ева Рістов Угорщина |
4:37.39 | Бятріче Кишлару Румунія |
4:41.86 |
естафета 4×100 м вільним стилем |
США Наталі Коглін Ліндсі Бенко Рі Джеффрі Дженні Томпсон |
3:38.09 | Німеччина Петра Даллманн Катрін Майснер Антьє Бушшульте Зандра Фелкер |
3:38.73 | Австралія Ліббі Тріккетт Елка Ґрем Джоді Генрі Еліс Міллс |
3:38.83 |
естафета 4×200 м вільним стилем |
США Ліндсі Бенко Рейчел Комісарз Рі Джеффрі Даяна Мунц |
7:55.70 CR |
Австралія Елка Ґрем Лінда Маккензі Кірстен Томсон Еліс Міллс |
7:58.42 | Китай Чжоу Яфей Сюй Яньвей Пан Цзяїн Ян Юй |
7:58.53 |
Естафета 4×100 м комплексом |
Китай Чжань Шу Ло Сюецзюань Чжоу Яфей Ян Юй |
3:59.89 CR |
США Наталі Коглін Аманда Бірд Дженні Томпсон Ліндсі Бенко |
4:00.83 | Австралія Джиан Руні Лісель Джонс Джесс Скіппер Джоді Генрі |
4:01.37 |
Легенда: WR – світовий рекорд; CR – рекорд чемпіонатів світу
Таблиця медалей
ред.* Країна-господарка ( Іспанія)
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | США (USA) | 11 | 12 | 5 | 28 |
2 | Австралія (AUS) | 6 | 10 | 6 | 22 |
3 | Німеччина (GER) | 5 | 1 | 2 | 8 |
4 | Росія (RUS) | 3 | 2 | 2 | 7 |
5 | КНР (CHN) | 3 | 0 | 4 | 7 |
6 | Велика Британія (GBR) | 2 | 3 | 3 | 8 |
7 | Україна (UKR) | 2 | 2 | 2 | 6 |
8 | Нідерланди (NED) | 2 | 2 | 1 | 5 |
9 | Японія (JPN) | 2 | 1 | 3 | 6 |
10 | Польща (POL) | 1 | 1 | 0 | 2 |
11 | Іспанія (ESP)* | 1 | 0 | 0 | 1 |
Білорусь (BLR) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Фінляндія (FIN) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14 | Угорщина (HUN) | 0 | 4 | 1 | 5 |
15 | Словаччина (SVK) | 0 | 1 | 1 | 2 |
16 | Данія (DEN) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Хорватія (CRO) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Чехія (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
19 | Румунія (ROU) | 0 | 0 | 2 | 2 |
Франція (FRA) | 0 | 0 | 2 | 2 | |
21 | Італія (ITA) | 0 | 0 | 1 | 1 |
ПАР (RSA) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Туніс (TUN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Швеція (SWE) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Загалом (24 збірні) | 40 | 42 | 38 | 120 |
Примітки
ред.- ↑ Results from the 10th FINA World Championships, published by Omega Timing (official timer) in липня 2003. Retrieved 2013-06-01.
- ↑ HistoFINA: Swimming, long course. Published by Міжнародна федерація плавання, last updated in 2011. Retrieved 2013-06-01.