Угрський договір

мирний договір між Великим князівством Литовським і Великим князівством Московським 1408 року

Угрський договір — мирний договір між Великим князівством Литовським і Великим князівством Московським, укладений на річці Угрі 1 вересня 1408 року, на якій війська обох держав зійшлись для вирішальної битви (стояння на Угрі). Простоявши в бойовій готовності на протилежних берегах, литовський князь Вітовт і його зять, великий князь московський Василь I, вирішили укласти мир. Угрский договір позначив завершення литовсько-московської війни 1406—1408 років.

Угрський договір
ТипМирна угода
Підписано1 вересня 1408 року
МісцеУгра
Сторони Велике князівство Литовське
Велике князівство Московське

Наслідки

ред.

Відповідно до договору було остаточно встановлено кордони між двома князівствами у верхів'ї Оки та за річками Угра, Ресса та Бринь. Василь І визнавав перехід Смоленської землі та Верховських князівств до Великого князівства Литовского й обіцяв не підтримувати Свидригайла, хоч і відмовився його видати. До Великого князівства Московського переходила раніше спірна територія в басейні річки Жиздри з містами Козельськ, Любутськ і Перемишль (ставши уділом Володимира Хороброго).

Угрський договір дозволив Вітовту посилити домінування свого князівства в регіоні, збільшити вплив Литви на Новгород і Псков та полегшити боротьбу проти Тевтонським орденом. Після укладення Угрського договору Вітовт більше не воював зі своїм зятем, московським князем Василем І.

Джерела

ред.
  • Угорский рубеж. Год 1408-й. www.vest-news.ru (рос.) . Процитовано 30 серпня 2021.
  • 14. Внутрішня і зовнішня політика Вітовта. StudFiles. Процитовано 30 серпня 2021.