Швець Юрій Борисович: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м Alex Blokha перейменував сторінку з Юрій Швець на Швець Юрій Борисович
Рядок 20: Рядок 20:
* http://gordonua.com/news/politics/Analitik-iz-SSHA-Esli-ment-so-srednim-obrazovaniem-stal-ministrom-oborony-Ukrainy-to-nachalnik-Genshtaba-dolzhen-byt-iz-kulinarnogo-tehnikuma-78195.html
* http://gordonua.com/news/politics/Analitik-iz-SSHA-Esli-ment-so-srednim-obrazovaniem-stal-ministrom-oborony-Ukrainy-to-nachalnik-Genshtaba-dolzhen-byt-iz-kulinarnogo-tehnikuma-78195.html
* http://www.bbc.com/ukrainian/politics/2015/03/150313_litvinenko_inquiry_shvets_dk
* http://www.bbc.com/ukrainian/politics/2015/03/150313_litvinenko_inquiry_shvets_dk
* http://tribuna.com.ua/articles/conflicts/120872.htm
* http://maidan.org.ua/arch/arch2003/1045676473.html


{{Authority control}}
{{Authority control}}

Версія за 10:09, 31 липня 2015

Юрій Борисович Швець (народився 1952 року в Херсоні) - майор КДБ у 1980-1990. З квітня 1985 по 1987 рік працював у Вашингтоні в резидентурі КДБ.

Він закінчив Університет Дружби Народів Росії, у галузі міжнародного права , який тоді називався університетом дружби народів імені Патріса Лумумби . Він також закінчив інститут зовнішньої розвідки, [1] , де він вчився на одному курсі з Володимиром Путіним.

Швець завербував два ключових джерела політичної розвідки, яких він називає як Супутниця (Sputnitsa) і Сократ. Sputnitsa ідентифікується як журналіст, що працює в Вашингтоні, а Сократ, як колишній помічник адміністрації Картера з сильними зв'язками в Греції. У його книзі 2005 року "Шпигун Хендлер: мемуари офіцера КДБ", Віктор Черкашин стверджує, що "Сократ" це Джон Хелмер, а Супутниця - журналіст Клаудія Райт. [2] Тим не менш, Черкашин також стверджує, що всупереч твердженням Швець ', Хельмер ніколи не був агент або навіть ціллю КДБ.

Після публікації книги, яка описує його подвиги , Швецю були заборонені зарубіжні поїздки. У 1994 році він таємно пробрався до Америки, де він в даний час проживає.

З 1997 року працює у сфері "дью дилі́дженс"(due diligence) - збору інформації та оцінки комерційних ризиків для компаній, що збиралися вести бізнес в Росії.

У 2002 році Юрію Швецю замовили роботу із записами прослуховування колишнього президента України Леоніда Кучми в рамках розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

У 2006 році Швець з'явився як потенційно ключовий свідок в отруєнні колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка. В інтерв'ю з BBC, що транслювалося 16 грудня 2006, Швець сказав, що він і Литвиненко підготували доповідь з розслідування діяльності високих кремлівських чиновників на замовлення британської компанії яка хотіла вкладати "десятки мільйонів доларів" в проект в Росії. Швець казав, що досьє було таким компрометуючим щодо високопоставленого чиновника Кремля, що цілком імовірно, що Литвиненко був убитий через помсту. Він стверджував, що Литвиненко показав досьє іншому діловому партнеру Андрію Луговому, який працював на КДБ і пізніше на ФСБ. Швець стверджував, що Луговий був інформатором ФСБ, і він їм передав досьє. Швець говорить, що він був допитаний детективами Скотланд-Ярду , які розслідують вбивство Литвиненка.

Посилання

Зовнішні посилання