Камасутра: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Вилучив файл Replica.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Alan. Причина: OTRS: Unaccepted or insufficient permission for use on Commons
Рядок 6: Рядок 6:


== Розділи ==
== Розділи ==

[[Файл:Replica.jpg|right|200px]]
В [[Інтернет]]і найпоширеніший розділ другий, подекуди замість всього трактату. Тим часом другий розділ — це лише п'ята частина «Камасутри». Камасутра містить 64 глави, зібраних в 49 частин, об'єднаних в 7 розділів.
В [[Інтернет]]і найпоширеніший розділ другий, подекуди замість всього трактату. Тим часом другий розділ — це лише п'ята частина «Камасутри». Камасутра містить 64 глави, зібраних в 49 частин, об'єднаних в 7 розділів.
Розділи:
Розділи:

Версія за 01:00, 26 січня 2016

Барельєф у Кхаджурахо

Камасутра (санскрит: कामसूत्र) — індійський еротичний трактат, написаний лікарем Ватсьяяною за мотивами скульптурних зображень храму «Чорна пагода». Історики вважають, що вона складена між 400 р. до н.е. і 200 р. н.е. Є одною із Кама-шастр, трактатів про чутєву насолоду. Індійський філософ Канкара написав коментар до «Камасутри». Зміст їх було викладено англійським вченим Ауфрехтом в Оксфорді в 1859 р. у книзі «Каталог любові». Відтоді книга неодноразово перевидавалася.

Назва походить від кама — насолода, утіха, та сутра — збірка, трактат. Не слід плутати із Карма-сутрою, буддійським трактатом про карму. Хоча широко відома як вузько сексуальний твір, насправді містить в собі настанови щодо правильного (з позицій цілісності та гармонійності світу) отримання та переживання насолоди; має під собою ґрунтовні філософські та релігійні підвалини.

Розділи

В Інтернеті найпоширеніший розділ другий, подекуди замість всього трактату. Тим часом другий розділ — це лише п'ята частина «Камасутри». Камасутра містить 64 глави, зібраних в 49 частин, об'єднаних в 7 розділів. Розділи:

  1. Вступ — загальне поняття про кохання і його місце в людському житті (5 глав)
  2. Про сексуальне поєднання, у трактаті описано як треба любити жінку та чоловіка. Глибокий аналіз поцілунків, різних типів попередніх ласок, оргазму, список сексуальних позицій, оральний секс, а також ситуації любовного трикутника (сім'ї утрьох — чоловік, дружина і коханка чоловіка). (15 глав)
  3. Про те як знайти жінку — залицяння і весілля.(9 глав)
  4. Про жінку — як жінці поводитися (8 глав)
  5. Про жінок інших чоловіків, здебільшого про зваблення (10 глав)
  6. Про проституцію (9 глав)
  7. «Таємна настанова», про те, як зачаровувати інших (2 глави),

Зміст

Камасутра описує всього 64 сексуальних позиції, називаючи їх «мистецтвами». Ватьсьяяна вважав, що є 8 способів займатися любов'ю, по 8 позицій в кожному способі. У книзі вони називаються «64 мистецтва». Розділ «Про любовне з'єднання», що розглядає сексуальні практики і позиції, найбільш широко відомий, і в сучасній масовій культурі він перевидається найчастіше (частенько у версіях, дуже далеких від оригіналу). Часто цей розділ навіть приймають за усю книгу цілком.

Водночас, сексуальним практикам присвячена усього приблизно п'ята частина книги, а власне позам в сексі — три глави загальною довжиною ледве більше сотні сутр. В інших розділах мовиться про те, як бути хорошим громадянином, а також пропонуються роздуми про взаємовідносини чоловіків і жінок. «Камасутра» називає заняття сексом «божественним єднанням». Ватьсьяяна вважав, що в сексі як такому немає нічого негожого, але займатися ним легковажно — грішно. У 13 ст. зявився важливий коментар до Камасутри - Джаямангала, автор Яшодхара.

Через велику популярність в сучасній західній культурі, з «Камасутрою» нерідко асоціюються і змішуються будь-які інші індійські трактати про чуттєву, фізичну любов — такі як трактат Ратірахасйа або Кока-шастра, автор Коккака, 13 ст.(ru:Кокошастра) або пізніша поетична «Ананга Ранга», автор Кальянмалла, 16 ст. (ru:Ананга Ранга).

Значення

Камасутра у наш час не втратила значення, як керівництво сексуальності і пам'ятник в історії сексології. Вона також є історичним документом, що описує побутові і громадські (не лише сексуальні) звичаї і практики Давньої Індії.

Пози Камасутри

Хоча Камасутра не була ілюстрована, і більшість поз описані в ній дуже коротко, або зовсім лише названі, часто еротичні мініатюри монгольського живопису і мініатюри індійських шкіл і стилів, що вийшли з неї в XVI — XIX ст. описуються як «ілюстрації до Камасутри». Загалом у Камасутрі налічується 64 сексуальні позиції.

Див. також

Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Кама Сутра

Посилання