Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][перевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Приведення до ВП:НТЗ та ВП:НЕРЕКЛАМА преамбули та перенесення зображення, що не є зображенням предмету статті, а радше рекламою президента предмету статті (вже втретє)
все написано на СО.
Мітка: Скасування
Рядок 1: Рядок 1:
<noinclude>{{Delete|30 серпня 2020}}</noinclude>
<noinclude>{{Delete|30 серпня 2020}}</noinclude>
{{Картка:Громадська організація
{{Картка:Громадська організація
|назва=Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого
|назва=Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого фонд сприяння розвитку української національної школи<ref name="RegInfo">{{Cite web|url=https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/20062836/ |title=МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО ФОНД СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ШКОЛИ |website=[[YouControl]]}}</ref>
|емблема=
|емблема=
|зображення=Відкриття памятника Ярославу Мудрому у Києві 1997р.jpg
|рік заснування=30 серпня 1994 року
|підпис зображення = Відкриття пам'ятника Ярославу Мудрому у Києві, 1997 рік
|рік заснування=1994 рік
|тип=Благодійна організація
|тип=Благодійна організація
|сайт=http://fundym.org.ua/
|сайт=http://fundym.org.ua/pro-fond
|Президентка Фонду=Стрілько Валентина Василівна, кандидат педагогічних наук
|адреса=01042, м.Київ, Печерський район, БУЛЬВАР МАРІЇ ПРИЙМАЧЕНКО, будинок 6 А
|мета діяльності=Сприяння розвитку науки та освіти, реалізації науково-освітніх програм, надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.
|голова=[[Стрілько Валентина Василівна]], з 1997 року
|засновники=Фонд зареєстрований з ініціативи відомого педагога, громадської діячки України Стрілько Валентини Василівни та освітян з усіх областей України.
|мета діяльності=Надання соціальної допомоги без забезпечення проживання та діяльність інших громадських організацій.
|засновники=[[Стрілько Валентина Василівна]]
|ЄДРПОУ=20062836
}}
}}
'''Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого''', повна назва '''Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого фонд сприяння розвитку української національної школи''' ({{lang-en|Yaroslav Mudry International Educational Foundation}}{{немає АД|1|09|2020}})&nbsp;— українська [[благодійна організація]], завданням якої є сприяння розвитку української національної школи<ref>[http://ddr.minjust.gov.ua/uk/89466a3f98dbecef1b953ff3193a4a7c/mizhnarodnyy_blagodiynyy_imeni_yaroslava_mudrogo_fond_spryyannya_rozvytku_ukrayinskoyi_nacionalnoyi_shkoly/ Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого Фонд сприяння розвитку української національної школи] // Департамент нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України</ref>{{Неякісне джерело}}{{Нема в джерелі}}.
'''Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого''', повна назва '''Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого Фонд сприяння розвитку української національної школи'''<ref>[http://ddr.minjust.gov.ua/uk/89466a3f98dbecef1b953ff3193a4a7c/mizhnarodnyy_blagodiynyy_imeni_yaroslava_mudrogo_fond_spryyannya_rozvytku_ukrayinskoyi_nacionalnoyi_shkoly/ Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого Фонд сприяння розвитку української національної школи] // Департамент нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України</ref> ({{lang-en|Yaroslav Mudry International Educational Foundation}})&nbsp;— українська [[громадська організація]], завданням якої є сприяння розвитку української національної школи, розширенню мережі україномовних освітніх закладів в Україні та за її межами, допомога у здобутті освіти сиротам, малозабезпеченим талановитим дітям, матеріальна допомога дитячим будинкам та інтернатам<ref>[http://pmu.in.ua/exhibitions/%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%E2%80%9C%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%86/ Міжнародна виставка «Брати Могилевцеви&nbsp;— меценати освіти»] // Педагогічний музей України&nbsp;— Національна академія педагогічних наук України</ref>. За сприяння Фонду видається освітня література, фінансується програма стипендіатів, підтримується науково-дослідна робота в різних галузях наук, покращується матеріальна база освітніх закладів тощо<ref>[https://www.dli.donetsk.ua/news/2015-09-29-3 Триває співпраця Донецького юридичного інституту з Міжнародним благодійним фондом імені Ярослава Мудрого] // Донецький юридичний інститут МВС України</ref>.


Президент Фонду — Валентина Стрілько.
На думку старшого наукового співробітника [[Педагогічний музей України|Педагогічного музею України]] пана Валерія Харченко, основними завданнями фонду є залучення благодійних та власних коштів на підтримку та розвиток українського шкільництва, сприяння розширенню мережі україномовних освітніх закладів в Україні та за її межами, допомога у здобутті освіти сиротам, малозабезпеченим талановитим дітям, матеріальна допомога дитячим будинкам та інтернатам.<ref>[http://pmu.in.ua/exhibitions/%D0%BC%D1%96%D0%B6%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%E2%80%9C%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D1%86/ Міжнародна виставка «Брати Могилевцеви&nbsp;— меценати освіти»] // Педагогічний музей України&nbsp;— Національна академія педагогічних наук України</ref>.

Заступник начальника відділу організації наукової роботи
[[Донецький юридичний інститут МВС України|Донецького юридичного інституту МВС України]] пані А. Політова, описуючи фонд, зазначає, що за сприяння Фонду видається освітня література, фінансується програма стипендіатів, підтримується науково-дослідна робота в різних галузях наук, покращується матеріальна база освітніх закладів тощо<ref>[https://www.dli.donetsk.ua/news/2015-09-29-3 Триває співпраця Донецького юридичного інституту з Міжнародним благодійним фондом імені Ярослава Мудрого] // Донецький юридичний інститут МВС України</ref>.


== Основні завдання Фонду ==
== Основні завдання Фонду ==

Версія за 08:03, 1 вересня 2020

Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого
Дата заснування1994 рік
ТипБлагодійна організація
Мета діяльностіСприяння розвитку науки та освіти, реалізації науково-освітніх програм, надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.
ЗасновникиФонд зареєстрований з ініціативи відомого педагога, громадської діячки України Стрілько Валентини Василівни та освітян з усіх областей України.
Офіційний сайтfundym.org.ua/pro-fond

Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого, повна назва Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого Фонд сприяння розвитку української національної школи[1] (англ. Yaroslav Mudry International Educational Foundation) — українська громадська організація, завданням якої є сприяння розвитку української національної школи, розширенню мережі україномовних освітніх закладів в Україні та за її межами, допомога у здобутті освіти сиротам, малозабезпеченим талановитим дітям, матеріальна допомога дитячим будинкам та інтернатам[2]. За сприяння Фонду видається освітня література, фінансується програма стипендіатів, підтримується науково-дослідна робота в різних галузях наук, покращується матеріальна база освітніх закладів тощо[3].

Президент Фонду — Валентина Стрілько.

Основні завдання Фонду

  • Сприяння розширенню мережі україномовних навчально-виховних закладів відповідно до національного складу населення України, збільшенню їх кількості в місцях компактного проживання українців за кордоном, прилученню всіх учасників навчально-виховного процесу до скарбів рідної мови, культури українського народу, його національних традицій[4];
  • Сприяння підвищенню рівня професіоналізму педагогічних кадрів українських шкіл шляхом створення науково-методичних центрів розбудови національного шкільництва в Україні;[джерело не вказане 1434 дні]
  • Сприяння проведенню всеукраїнських олімпіад і тестування учнів українських шкіл, програми яких фінансово підтримує Фонд;[джерело не вказане 1434 дні]
  • Поширення досягнень української та зарубіжної педагогічної науки і практики в Україні, обмін з цією метою делегаціями освітян на засадах народної дипломатії.[джерело не вказане 1434 дні]

Історія створення

Передумови

Впродовж сотень років існувала негласна заборона на пропаганду постаті Великого Київського князя в Україні. На час створення фонду ім'я Ярослава Мудрого не звучало ні в назвах вищих навчальних закладів, не було державних орденів його імені, не було пам'ятника Ярославу Мудрому в Києві. В 1993 році перший памятник Ярославу Мудрому було споруджено в Новгороді. Згодом з'явилась Харківська юридична академія імені Ярослава Мудрого, Президентом України запроваджено орден Ярослава Мудрого В Києві з ініціативи  та фінансового сприяння Фонду був відкритий пам'ятник Ярославу Мудрому в Києві. Велична постать Великого князя поступово почала займати в Україні почесне історичне місце.[джерело не вказане 1434 дні]

1994—1995

За ініціативи освітян з усіх областей у 1994 році було створено Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого. Президентом обрано Валентину Стрілько, яка досі продовжує керувати організацією.

5 серпня 1994 року установа офіційно зареєстрована органами Міністерства юстиції України.

Перша сесія Міжнародного освітнього фонду під назвою «Українська національна школа: становлення і перспективи розвитку»[5] була проведена у травні 1995-го. У ній взяли участь відомі українські освітяни та громадські діячі, з доповіддю виступив зокрема і Анатолій Погрібний[6].

Результати роботи

Валентина Стрілько (президент Фонду) біля пам'ятника Івану Мазепі через 15 років після його відкриття, с. Мазепинці Білоцерківського району, 2009 рік
  • З ініціативи та фінансової підтримки Фонду 24 травня[4] 1997 року в Києві відкрито пам'ятник Ярославу Мудрому[8]
  • У 2003 році Фондом започаткована літературна премія «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця[9][10]
  • У 2006 році разом з Київським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів та Інститутом педагогіки Національної академії педагогічних наук України Фонд заснував електронне наукове фахове видання «Народна освіта»[11]
  • З ініціативи Фонду в 2012 році засновано премію імені Ірини Калинець[12].

Програми фонду

Нагороди та відзнаки

  • Лауреат Національного конкурсу «Благодійна Україна — 2012» та «Благодійна Україна — 2013»[13];
  • І місце в Національному конкурсі «Благодійна Україна — 2016» у номінації «Благодійність в освіті та науці»[14]
  • Переможець Національного рейтингу благодійників в номінації «Лідер у сфері освіти та науки» в 2014 та 2015 роках
  • 583 нагородні дипломи, подяки та інші відзнаки різних установ та організацій.

Міжнародна діяльність

У 2013 році було створено філіал Фонду у Словаччині. Директором філіалу призначено — Йозефа Жатька[15].

Примітки

  1. Міжнародний благодійний імені Ярослава Мудрого Фонд сприяння розвитку української національної школи // Департамент нотаріату та державної реєстрації Міністерства юстиції України
  2. Міжнародна виставка «Брати Могилевцеви — меценати освіти» // Педагогічний музей України — Національна академія педагогічних наук України
  3. Триває співпраця Донецького юридичного інституту з Міжнародним благодійним фондом імені Ярослава Мудрого // Донецький юридичний інститут МВС України
  4. а б Деякі віхи історії Міжнародного освітнього фонду імені Ярослава Мудрого
  5. Великі освітні пляни в Україні // Газета «Свобода» 1995, № 195
  6. Освітянський журнал «Мандрівець», 1995 р.
  7. Пам'ятники та пам'ятні знаки на честь гетьмана Івана Мазепи
  8. Києворуська спадщина в історичній пам'яті українського суспільства (XII — початок XXI ст.) // Петро Ющенко, дисертація на здобуття науковог оступеня доктора історичних наук, 2019
  9. Літературна премія «Звук павутинки»
  10. «Звук Павутинки» — Надії Гуменюк // Літ. Україна. — 2013. — 4 квіт. — С. 2
  11. Інститут педагогіки НАПН України
  12. Засновано премію імені Ірини Калинець // Голос України
  13. Всеукраїнська благодійність. Лауреати і переможці
  14. Найкращих благодійників конкурсу «Благодійна Україна-2016» нагородили «Ангелами добра»
  15. О создании филиала и назначении директора, 2013

Джерела

  • В. СЕМЕНКО. Довга дорога до школи // Інститут українознавства, 2001
  • Стрілько-Тютюн, Валентина (2020). Імені Ярослава Мудрого. Історія міжнародного освітнього фонду (Українська) . м. Кам’янець-Подільський, вул. Пархоменка, 1: ТОВ «Друкарня Рута». с. 827.
  • Великі освітні пляни в Україні // Газета «Свобода» 1995, № 195

Література

  • «„Профанація“, або: „Обережно — нова стара влада“», газета «Освіта», 1 лютого 1995 року;
  • «Творімо добро у рідній хаті», газета «Освіта», 1996 рік;
  • «Ми в світ прийшли…», журнал «Жінка», серпень, 1997 рік;
  • Якщо дитина обдарована…: / Міжн. освіт. фонд імені Ярослава Мудрого // Голос України. — 1997. — 23 серп. — С. 16.
  • Валентина Стрілько «Податок на благодійництво?», газета «Освіта», 12-19 лютого 1997 року;
  • «Валентина Стрілько: „Доки діятиме наша система оцінювання знань, купівлю-продаж балів не подолати“», журнал «Педагогіка толерантності», № 3-4, 1998 рік;
  • «Без мови й дзвони мовчазні», газета «Голос України», № 212 (3712);
  • Валентина Стрілько: «Підтримка обдарованої молоді має стати пріоритетом освіти в Україні», газета «День», № 97, 2 червня 2000 року;
  • «Домашнє завдання на конкурс», газета «Освіта», 26 вересня-3 жовтня 2001 року;
  • «Житиме слово — душа не зміліє», газета «Літературна Україна», 28 червня 2001 року;
  • «Турнір стане ще масовішим. Думки перед початком II Міжнародного дитячого конкурсу знавців української мови», «Народна газета», № 35 (515), 2001 рік;
  • 10 років Незалежності. «Синьо-жовтий прапор повісили ще у 1986 році…», газета «Голос України», № 151 (2651), 23 серпня 2001 року,
  • «З думкою про наше учнівство», Газета «Трудова Слава», № 149-150, 29 грудня 2001 року;
  • «Працюватиму для Вас і України. Передвиборна програма», «Народна газета», № 9 (536), 2002 рік;
  • Михайло Слабошпицький: «Ми всі маємо обов'язок перед рідною мовою…», газета «Суспільство», 5.11.2002 року;
  • Валентина Стрілько: «Дякую, що били мене не сильно», газета «Вісті. Інформація. Реклама» № 1 (94), 10-16 січня 2002 року;
  • «Так виховуються патріоти», «Народна газета», № 3, 28 січня-3 лютого 2002 року;
  • «Знай свій рідний край. З народної пам'яті — в історію державності», «Народна газета» № 4 (97), 31.01.- 06.02, 2002 рік;
  • "Валентина Стрілько: «Без рідної мови ми всі були б сиротами», газета «Голос України», № 106 (3106),10 червня 2003 року;
  • "Валентина Стрілько: «Ніщо у цьому світі не буває випадковим…», газета «Освіта України» № 89, 12.11.2004 року;
  • «Мовою закону», газета «Голос України», № 241 (3741), 20.12.2005 року;
  • «Мовна політика: Загроза з середини», газета «Дзеркало тижня», № 13 (642), 7 квітня 2007 року;
  • «Закон викривленого дзеркала чи принцип справедливості?», газета «Вісті», 16-22 серпня 2007 року;
  • Валентина Стрілько: «Незалежність — свято зі сльозами на очах», газета «Термінал», № 15 ,19 серпня 2011 року;
  • «Як виховати любов до України?», газета «День», № 35, 26 лютого 2013 року;
  • Валентина Стрілько: «Наша молодь має знати й вшановувати своїх українських героїв!», газета «Літературна Україна», № 12 (5491), 21 березня 2013 року;
  • «Освіта: Без рожевих окулярів. На часі створення інноваційних навчально-виховних технологій і методик», газета «Голос України», № 66 (5566), 5 квітня 2013 року;
  • «Молодь треба закохати в Україну», газета «Урядовий кур'єр», № 90, 23 травня 2013 року;
  • «Важко тримати крону, не маючи міцного підґрунтя», газета «Голос України», № 248 (5748), 27 грудня 2013 року;
  • "Валентина Стрілько: «Вперед треба вже не просто йти, а бігти, не оглядаючись у минуле!», газета «Трудова Слава», № 119-122, 21 серпня 2015 року;
  • «Янголи України», газета «Слово Просвіти», 7-13 липня 2016 року;
  • «Голгофа священника», газета «Слово Просвіти», 31.01.2019 року.